PDA

Tüm Versiyonu Göster : 05 Mayıs Gümüldür-Özdere

gokseldbuga
09-05-2007, 10:18
Hem C.tesi hem Pazar Gümüldüre gittik. Özderede yeğenimin işlettiği bir restoran var , Çardak. Hem biraderi ziyaret edelim hem de hava alalım maksadıyla ailece gittik. Bu arada boş duranı Aallah sevmez diyerek kayalardan mideye toplayarak salladım oltayı. 1-2 hani, birkaç ta isparoz tıkırtısı. Haniler denize iade, fotoğraflar da sizin seyrinize.

[Only Registered Users Can See Links]

Ailem, Çardak

cevat2
09-05-2007, 10:35
göksel cim,buaralar akbükü ihmal ediyorsun gibime geliyor,sen yine kazıklı yapta raporların şenlensin :D

gokseldbuga
09-05-2007, 10:39
benden biraz zor rapor gelir artık, birader yazın çalışıyor, ben de biradersiz balığa gitmekten pek hazetmiyorum , dertliyim anlayacağınız.

katiti
09-05-2007, 10:47
Göksel ortam şahaneymiş, tek eksik balık olmuş gerçeken...

orca
09-05-2007, 10:52
iyi reklam oldu goksel, bu yaz cardak'i bos birakmayiz:) gerci senin birader tuborg veriyor gordugum kadariyla ama ona da katlaniriz artik:D

hatta madem biradersiz cikmam diyorsun, mekan kapandiktan sonra aliriz onu da atlariz tekneye, ozdere aciklarini hep beraber bi kolacan ederiz:)

gokseldbuga
09-05-2007, 11:49
Onurcum biraz öyle oldu ama rastgelsin.org un menfaatinedir. Çardak hem aile restoranı hem bizim yerimiz, yani rastgelsin.org mensupları rahatlıkla gidebilir, hem fiyatları acıtmaz, hem denize 0 , hem de canlı müzik var, hatta ben de biraz zevk almak açısından 1 saat falan çalmayı düşünüyorum arada.
Fehmi reisle çıktığınız avları zevkle okudum geçmişte. Cuma akşamından çıkıp olta atmaya zevkle varım kardeşim

Bu arada, efes ve miller her zaman tercihim iken, artık sadece Tuborg limonlu içiyorum, hem diğerlerinden daha hesaplı hem de benim damağıma çok uygun

discus
09-05-2007, 11:56
göksel hocam şu çardağın yerini belirleyici bir şekilde tarif edermisin..birde orada sezonda kalabileceğimiz bir yer varmı...

gokseldbuga
09-05-2007, 12:04
Serkan, Onur daha net bilgi verebilir sanıyorum ben pek bilmem Gümüldür taraflarını. Kıyıda 1-2 pansiyon gördüm . Çardak, Özdereye girdikten sonra ,yerleşim alanından çıkışa doğru dümdüz ilerliyoruz ,sağda Deniz market var oradan sağa dönüp sahile 40 mt devam edildi mi Çardak karşınıza çıkar. Benim evim Şirinyerde, tam 65 km.

gokseldbuga
09-05-2007, 12:10
Bir de şöyle bir durum var arkadaşlar, geçen günlerde balıkavından arkadaşlar da 1 tane çekmişlerdi Gümülderede tekneye, akya. Birader de kıbrısla 2 tane akya yavrusu yakalamış birini salmış biri de gözünden yakalanmış malesef. Boyu yaklaşık 8 cm kadardı. Bir umutla her akşam bırakma yapıyırmuş birader ama şimdilik birşey yok.

gokseldbuga
09-05-2007, 12:38
simdi birader aradı 1 saat içinde 6 kefal 1 lidaki. Balık yakalandı telefonu kapattı, gel şimdi çalış işin yoksa.

orca
09-05-2007, 13:35
serkan,
esrefpasa'da oldugundan, menderes uzerinden gittigini varsayiyorum, gumuldur tarafindan, muvaffak abinin bahsettigi azmaklarin oldugu kopruleri gecip ozdere'ye girdikten 3km sonra havacilar kampi ve merkez bankasi kampini goreceksin, 1 km kadar sonra da gokselin yerlesim merkezi dedigi cukuralti'na geleceksin(belediyenin falan oldugu yer). biraz daha devam edip sagda deniz marketi gor, gerisi gokselin bahsettigi gibi.

kalacak yer cok. kesene gore 4 yildizli otel de var, guzel kucuk moteller de, pansiyonlar da. biraz dolasip gozune kestirdigin bir yer bulabilirsin saniyorum. goksel'in biraderinin mekani gibi denize sifir konuslanmis cok guzel moteller var mesela. fiyatlar ehven. anayolun deniz tarafinda degil de kara tarafinda kalan pansiyonlar nispeten daha da ucuz. denize sifir olmasa da maksimum 100 - 150metre mesafede.

gece hayati, eglence hayati cesme, bodrum, kusadasi gibi degil (allahtan) o yuzden aile ile tatil icin de cok elverisli.

goksel'in olta basinda goruldugu fotografin arka tarafindaki tepenin uzerinde belediyenin kafeteryasi var, gunesin batisini denizin yukarisindan kayaliklardan tepesinden arada baska hicbirsey olmadan izlemek mumkun ve cok guzel. o tepenin arka tarafi da balikci barinagi, hem balikci tekneleri hem de tur tekneleri orada demirler, koylara guzel turlar var. barinaktan, mendiregin ucundan (her ne kadar balik avlamak icin girmek yasaktir diye yazsa da) avlanir insanlar. barinagin icine degil, disina dogru . mendiregin ic tarafi sig ve yosunlu. sabah saatlerinde levrek mumkun, ozellikle zipkinla avlananlara iyi kismet cikar...
gene o kafeteryanin oldugu tepenin goksel'in durdugu yone dogru olan kismi kayaliktir, genis duz kayalar vardir, uzerlerinden avlanmak, denizdeki kayalara taktirmadan, hatta ozellikle samandirali ve kibris ile kefal dahil iyi balik almak mumkun.

cevat2
09-05-2007, 13:41
göksel ,bir ara özderede gezerken araştırmalarım sonucu jandarmanın karşısından aşağıya yol iniyor ada denilen milli park gibi bir yer var önü burun çok iyi balık yaptığını söylediler ben atma şansı bulamadım bir ara dene istersen çok iri mırmır yapıyormuş:confused:

orca
09-05-2007, 13:49
göksel ,bir ara özderede gezerken araştırmalarım sonucu jandarmanın karşısından aşağıya yol iniyor ada denilen milli park gibi bir yer var önü burun çok iyi balık yaptığını söylediler ben atma şansı bulamadım bir ara dene istersen çok iri mırmır yapıyormuş:confused:

yanilmiyorsam "kalemlik"ten bahsediyorsunuz.

gercekten guzel bir burun, ben orada zipkinla dalardim, sadece mirmir degil, cesit mumkun.

cevat2
09-05-2007, 13:59
Doğrudur,tam ismini bilmiyorum,gümüldür içindeki malzemeciden yem alırken bir oltacı arkadaş çok methetmişti.Gittim güzel bir yer ama vaktim olmadığı için avlanamadım.

discus
09-05-2007, 14:05
onur hocam tarifin için teşekkürler adresi iyice anladım bende zaten payamlı ürkmez gümüldür taraflarını iyice biliyorum ama özdere taraflarında son 7 yıldır hiç kalmadım bayada değiştiğini duymuştum nasipse bu sezon otarafta kalmayı denicem..

gıracemi
09-05-2007, 14:30
özdereden yatla tura çıkmak isteyen arkadaşlar msn adresimden bana ulaşırlarsa o arkadaşlara fiyatlar konusunda yardımcı olabilirim.. keza yat sahipleri arkadaşım olur :) bu arada 98 yıllarında çardak cafede, melahat'te çok güzel anılarımız oldu.. özderenin kokusu başkadır arkadaşlar.. hele aşıklar parkından batan güneşin seyrine doyum olmaz.. off anılarım depreşti :(

giritli
09-05-2007, 14:38
benden biraz zor rapor gelir artık, birader yazın çalışıyor, ben de biradersiz balığa gitmekten pek hazetmiyorum , dertliyim anlayacağınız.
kardeşim kalbimi kırıyorsun ama:'( ...biz senin neleriniz sorması ayıp:(

gokseldbuga
09-05-2007, 15:04
Sorun o diil Onurcum , sizle de avlanmayı seviyorum ama biraderimle alışmışım, zıpkıncıların beraber daldıkları arkadaşı gibi (buddy?).

giritli
09-05-2007, 15:11
Sorun o diil Onurcum , sizle de avlanmayı seviyorum ama biraderimle alışmışım, zıpkıncıların beraber daldıkları arkadaşı gibi (buddy?).
ama küfür ederken öyle demiyordun:P en derin duygularımla oynadın demek ki...:D
şaka bir yana şimdi ben gelicem sana dicem ki "kardeşim zeytinelinde ya da gerencede falanca yerde deli çupra başlamış"...sende bana "olmaz abim olmadan asla mı" diceksin...