PDA

Tüm Versiyonu Göster : Didimde kıyıdan av, Tavsiyeler

Aziz Azizoğlu
11-05-2007, 07:18
Merhaba dostlar

Didim ve özellikle de Akbükte kıyıdan balıkçılıkla ilgili tecrübelerinizi anılarınızı tazeleyerek paylaşırsanız memnun olurum.

Haldun kardeşime ve şimdiye kadar konuyla ilgili özel mesaj gönderen dostlara çok teşekkür ederim

Herkeze teşekkürler
Bursa'dan saygı ve sevgiler

Uzm.Dr.Rastgele
11-05-2007, 07:26
Vay, Aziz bey, avatar resminizdeki mırmırın maşallahı var......Poz da bayağı ilginç......

Aziz Azizoğlu
11-05-2007, 08:22
Estağfurullah İshak Bey,
Sizinkinin yanında benimki sönük bile kalmış hatta.

Eksik de biraz
Ayak numaram 42 !.....

Saygılar

gokseldbuga
11-05-2007, 09:15
Aziz Bey dah aönce özel mesajdan cevap vermiştim, Didim -Aakbükte Kazıklı, Fransız tatil köyü önü, hatta Caprice otel yanı iş yapmaya başlamıştır. Birde balık çiftliklerinin orada, Lapnoza kadar gidip radan olta atınız

Uzm.Dr.Rastgele
11-05-2007, 09:44
Estağfurullah İshak Bey,
Sizinkinin yanında benimki sönük bile kalmış hatta.

Eksik de biraz
Ayak numaram 42 !.....

Saygılar

Aziz, seneler önce ,yanılmıyorsam Temmuz-Agustos ayları gibi idi....Balık çiftliğinin denize doğru uzanan iskelesine bağlı olan ve azıcık ileride demirli bir yem teknesi üzerindeydik....Tüm gece o tekne üstünde sabaha kadar çıplak iğneye takılı mamun ile avlanmışdık.Artık uykusuzluktan helak olunca ; hadi bir iki bırakma yapayım ve azıcık kestireyim demişdim....Benim bıraklamalardan birine aynı sizin dediğiniz gibi '' 42 numara'' bir mırmır yapışmışdı....Başlamış kasnağı gırrrr gırr diye boşaltmaya....Uyku sersemi ne oluyor diye kasnağı elime alıp da ; bir anda o yüklenme ile karşılaştığımda......Ne uyku ne yorgunluk kalmışdı...:) Balığı çıkartıp da terliğimi yanına koyunca o zaman okkalı olduğunu anlamışdım....Sizin o pozu görünce aklıma o geldi.....

Güven ÖZYELDAN
11-05-2007, 13:54
[Only Registered Users Can See Links] aziz bey burda bizim yaptığımız bir akbük avı maceramız var belki bir katkıda bizim faydamız olur hevesinizin artmasına saygılar...

naladag
14-09-2007, 11:26
Bu yaz Didim de Altınkumda yeni yapılan mendirek ve iskele üzerinden çok güzel balık aldık. Didim girişindeki mendirek üzerinden de balık tuttuk.
Didim de asıl sorun balığın yeri değil yem bulmak. İskele yakınındaki yemcide sadece yengeçler canlı. Bunun dışında taze yem yok. İznimin son günlerinde Bim karşısındaki yemciyi bulabildim. Ancak yine de taze yem herzaman yok. Ben en iyi sonucu yengeç ile aldım. Fakat didim de satılan yengeçlerde bir garip. Sanırım kaya yengeci imişler. Kabukları çok sert.
Yem yokluğundan ölü mamunların kafalarını koparıp iğnelere taktığımız dahi oldu. Ama öyle güzel balık vardıki bu yemlerle de yakaladık.