PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sevgili Göksel ile 12 Mayıs 2007

Uzm.Dr.Rastgele
12-05-2007, 18:55
Sevgili Göksel ile uzun bir süreden beri denk gelse de beraber balığa gitsek diye plan yaparken; nasip bu hafta sonuna imiş.....:) Sabah 03.00 gibi buluşup yollara düşdük.Narlıdere semtindeki yemci Zeynel'den 2 patlak mamun ve 1-2 paket boru kurdu alarak otobana kaynak olduk.....:helal: Ver elini av yapacağıız mera......Hoş sohbet ile geçen yolculuktan sonra nihayet av yapacağımız yere vardık.Takım taklavat hazırladı ve oltalar suya kavuştu derken...Nereden tam estiği belli olmayan hafif rüzgar giderek sertleşmeye başladı....:( Tabi bizler morallerimizi bozmadan ha bre at çek yapmaya başladık....Sabahın bu ilk saatleri rüzgardan mıdır bilemiyorum...Pek verimli geçmedi.....Halbuki geceden çıkan balık bu ilk saatlerde yarı aydınlık-yarı karanlık ortamda saldırgan olmalıydı diye de söyleşide bulunurken ......Sevgili Göksel'im bir tane eli yüzü düzgün çupra aldı....:helal: Her ikimiz de o '' yüce '' varlık(teşbihde hata olmasın) ile kısa bir selam sabahdan sonra,hadi devamı da gelecek kanaati ile yemleri tekrar tekrar tazeleyip yeni yeni atışlar yaptık....Ama nafile derken...Ne diyeyim, benim epeyden beri hasret olduğum ''sevgili mırmır'' benim kamışa selam vermez mi....:dans: Hadi aldık karaya...Yine sessizlik.....Su adeta boş bir akvaryum gibi....Rüzgar ise her telden şarkı söylüyor.....Resmen deli deli esen rüzgardan aptal gibi olduk...:oha: Bir ara Göksel ile Be kardeşim bu hava bizimi bekledi böyle olmak için derken bana da bir adet çupra denk geldi.....Hadi karşılama merasimi filan derken...Sevgili Göksel'e bu arada ısrarla tekrar tekrar Dil balığı/pisi balığı vb. denk geldi....Fakat,standartların altında ve küçük olduğundan aynen denize iade edildi...Bu arada ufak ufak bir şeyler filan atıştırırken, benim kamışın faklı bir şekilde ve sertlikte selam verdiğini farkettim...Hemen kamışı elime aldığımda yine benzer hamle ile karşılaşınca; haliyle tasmaladım....Aman efendim aman efendim...Bayağı bir süredir teşvik i mesai yapamadığımız ''levrek'' ile karada tekrar karşılaşmak nasip oldu...:P Hem de dudağının ucunun ucundan....Tabi, biz sevinç ile onunla kucaklaşırken; az kalsın....açılmadan iade tarzında suya kaçırıyordum...:deli:
Bu arada öğle civarı olmaya başladı....Hadi dedik tebdil i mekan da fayda vardır diyerek aynı yörede ama farklı bir zemin denedik ise de; pek tat alamadığımızdan dolayı saat: 13.00 gibi dönüş yapmaya başladık....

Velhasıl, pek bereketli olmasa dahi; dost ortamında geçen zevkli bir anı olduğu kanaatindeyim....Daha bereketli ve verimli avların tüm dostlarıma denk gelmesi dileği ile rastgelsin diyorum....

[Only Registered Users Can See Links]

discus
12-05-2007, 19:22
hey maşallah abi çok güzel ve zevkli bir zaman geçirdiğiniz belli...allah içinize sindirsin...balıkların ve özelliklede levreğin maşallahı var abi ellerinize sağlık tebrik ederim...

Çağatay
12-05-2007, 19:42
Tebrikler, ikinize de, levrek de her şeye bedel olmuş. Bu haberler sevindirici, iğdeler artık iyiden iyiye çiçeğe duruyor demek ki. Bu tekneciliği bırakıp, kıyı olayına döneceğim bu gidişle, çok özendim valla.

cevat2
12-05-2007, 19:58
Göksel benden bu aralar zor rapor alırsınız diyordun,ishak abimle yapmışın kaçamağını,tebrikler.levrek için herkesin hayaller kurduğu bir zamanda ,tebrikler ikinizede ,neye geldi abicim bu rüyalarımın balığı?

Uzm.Dr.Rastgele
12-05-2007, 22:17
Cevat kardeşim, levrek süpriz oldu.....Yaklaşık 700 gr civarı.....Yem olarakda mamun kullandık...Videoların bir kısmını Göksel çekti ....Sanırım müsait olunca youtube yükleyecektir...

levrek
13-05-2007, 00:12
Maşallah maşallah,görüyorum ki bu balık sevdası insanı şairde yapıyormuş,öykücüde.Üslüpe bakılırsa avdan büyük keyifler alınmış,tabi yazılanları okuyunca bizde almış olduk haliyle,teşekkürler İshak ve Göksel,daha nice avlara,sevgilerimle

mufi
13-05-2007, 09:17
herşey bir yana gönlünce vakit geçirdiysen o bir yana...

gokseldbuga
13-05-2007, 17:37
selamlar,
İshak abiyle uzun süredir planladığımız ava sonunda çıkabildik.Şansımızı Zeytinelinden deneyelim olmazsa Gerenceye geçeriz planıyla sabah denizden çıkmış kıpır kıpır mamunlarımız, 4 paket borukurduyla koyulduk yola. Giderken güneş şemsiyemiz, 1 termos çayımız, buzluğumuz kısacası her türlü malzememiz hazır sıra birkaç parça birşey çıkarıp terapimizi almakta.
Oltalarımızı salladık suya fakat muthiş bir rüzgar var ufak tıkırtılar derken uzunca bir süre sonra ilk çipura benim kamışa teşrif etti.
Bir süre sonra İshak abim güzel bir mırmır çekti, rüzgar hafiflese de durmadı zaten bir süre sonra aynı şiddetle karadan denize davam etti.
Bu arada İshak abinin uyarısı ile maratonlarıma başlamış oldum, koşa koşa kamerayı kapıyorum başlıyorum İshak abinin icraatlarını çekmeye.
Bir çipura İshak abiye teşrif ediyor. Bu arada her ne hikmetse ben de aralıklarla 4 tane dil, pisi çekiyorum ufak olduklarından aynen denize iade.
Bu arada İshak abiyi izliyorum kamışa bir asılıyor gelen güzel bir levrek, o levrek denize düşseydi İshak abi dilimden zor kurtulurdu açıkçası:oha:
Sonra 400-450 gr lık bir çipura daha İshak abiden, bunu senin şansına çektim diyerek çipurayı bana hediye ediyor.
Sıcağın bastırması ve rüzgarın da kesmemesinden daha korunaklı olan karşı kıyıya geçiyoruz, burada da ufak bir karagöz çekip denize salıyorum. Uykusuzluk ,sıcak ve yorgunluk ağır basınca saat 13:00 gibi döndük, gayet keyifli bir avdı İshak amcama teşekkür ediyorum
bu sefer fotoğraf makinası götürmediğimden youtube a videosunu ekledim, aslında dünden beri küçültmeye uğraşıyorum bu yüzden geciktim. Küçültünce de kalite düştü tabii ki kusura bakmayın
[Only Registered Users Can See Links]

gokseldbuga
13-05-2007, 17:44
Göksel benden bu aralar zor rapor alırsınız diyordun,ishak abimle yapmışın kaçamağını,tebrikler.levrek için herkesin hayaller kurduğu bir zamanda ,tebrikler ikinizede ,neye geldi abicim bu rüyalarımın balığı?

çok uzun süre önce planlamıştık sonunda çıkabildik. Nasibimiz neyse aldık, gayet güzel,huzurlu, bir gün geçirdik

ismail çakır
13-05-2007, 18:01
gününüz güzel geçmiş. balıklar güzel.:helal: kamareman pek iyi gelmedi.:( acil rauf abiden ders alması lazım.:D ishak beyin levrege atlamasını güzel yakamışsın. ben olsaydım kamışı atar iki elimle yakalamaya çalışırdım.:)

balic
13-05-2007, 18:49
balıklar şahane tebrikler rastgelsin...

katiti
13-05-2007, 19:08
İshak Abi çeşide çalışmış bu sefer gördüğüm kadarıyla :D. Elinizin pası gitmiş, tebrik ederim :)...

Uzm.Dr.Rastgele
13-05-2007, 21:13
İshak Abi çeşide çalışmış bu sefer gördüğüm kadarıyla :D. Elinizin pası gitmiş, tebrik ederim :)...

Mert'im azıcık hamlık gitti gibi bir şey......

aserkansatı
13-05-2007, 21:36
.................................................. .................................................. ............................

HALDUN YALIMLI
14-05-2007, 07:40
Gönlünüzce geçireceğiniz nice avlar dilerim. Balıklar şahane İshak abi çeşit yapmışsıngüzel olmuş. Gökselim senide ayrıca tebrik ediyorum, bizlere belgesel tadında bir video hazırladığın için. RASTGELSİN

giritli
14-05-2007, 07:57
:helal: :helal: :helal: valla ne diyim abicim...şansınız hep böyle olsun...gayet zevkli bir av olmuş...
tebrikler...İshak abicim birisi 400 gr.ın üstünde tutda görelim...çok laf icraat yok gibi laflar etmişti galiba...bu balıklar en çok bu arkadaşa gazoz kapağı olmuştur kanımca:D :D :D

gokseldbuga
14-05-2007, 08:18
Gönlünüzce geçireceğiniz nice avlar dilerim. Balıklar şahane İshak abi çeşit yapmışsıngüzel olmuş. Gökselim senide ayrıca tebrik ediyorum, bizlere belgesel tadında bir video hazırladığın için. RASTGELSİN
Bundan sonra benim fotograf makinasi ile video cekecegim, ufak kamerayla cektin mi boyutu cok buyuk oluyor kucultsem bile 1 gb anca 100 mb a iniyor, daha altı yukarıdaki gibi kalitesiz oluyor

Uzm.Dr.Rastgele
14-05-2007, 09:04
:helal: :helal: :helal: valla ne diyim abicim...şansınız hep böyle olsun...gayet zevkli bir av olmuş...
tebrikler...İshak abicim birisi 400 gr.ın üstünde tutda görelim...çok laf icraat yok gibi laflar etmişti galiba...bu balıklar en çok bu arkadaşa gazoz kapağı olmuştur kanımca:D :D :D

Onur'um, teşekkürler.....Biliyorsun balık bahane; dostluk ve paylaşım şahane....

Güven ÖZYELDAN
14-05-2007, 09:49
abicim gözüm arkada valla balıksız gelseydiniz yanmıştınız dilimden kurtulamazdınız.....:D şansınız hep böyle daimi olsun çıpralar levrekler mırmırlar kovanızdan eksik olmasın

gokseldbuga
14-05-2007, 10:29
Rüzgar işi bozdu açıkçası, vuran balıkları aldık zaten, ama senin bahsettiğin gibi bereketli değildi mesela, oltayı atıyoruz ne gelen var ne giden, 10 dakka sonra bir tıkırtı oluyordu.
Bu arada tüm balıklar mamunla yakalandı, inatla bir kamışıma sürekli boru kurdu takmış olsam da, lidakilerden de eser yoktu. Nitekim rüzgar karadan denize esince hep böyle oluyor

zeytin
14-05-2007, 12:26
cok eglendim seyrederken bu balik avini, sanirim her gun takip ede ede bi seyler ogrenicem ben farkinda olmadan, yazin urla'da tutarim belki bi balik :) gerci sana kalsa gokselcim aynada balina tutarim ben ama :) baliginiz bol olsun. Herkese sevgiler...

erhan
14-05-2007, 12:37
İshak abi ve Göksel kardeşim tebrikler güzel ve keyifli vakit geçirmişsiniz. Levrek te tuzu biberi olmuş. Allah içinize sindirsin.
Saygılar.

sbasaran
14-05-2007, 13:58
Bu arada tüm balıklar mamunla yakalandı, inatla bir kamışıma sürekli boru kurdu takmış olsam da, lidakilerden de eser yoktu.

siz bu kadar da olsa tutmuşsunuz. ben henüz siftah yapamadım. ileriki günlerde daha bol balıklarla görücez sizleri.

boru kurdu yerine kırmızı kurdu niye denemiyorsunuz. öneririm.

Uzm.Dr.Rastgele
15-05-2007, 07:39
siz bu kadar da olsa tutmuşsunuz. ben henüz siftah yapamadım. ileriki günlerde daha bol balıklarla görücez sizleri.

boru kurdu yerine kırmızı kurdu niye denemiyorsunuz. öneririm.

Süleyman kardeşim, benim tercihim genelde hep mamundan yana olmuştur....Nedeni ise; mesela 10 ytl ye bir patlak mamun alsam av bitinceye kadar beni rahat idare ediyor....Malum maliyet meselesi....:) Üstelik mamun denilen yeme her balık bayılıyor.....Boru kurdunu kışın levreğe giderken tercih ederim...Teknede ise sardalya veya sülünezi hiç bir şeye değişmem....kıyıdan sülünez ile avlanmayı tercih etmememin nedeni çok küçük balık topluyor olması...Kırmızı kurt olayına gelince çok eskiden kefali hep onunla alırdık....
Velhasıl belirli yaşdan sonra alışkanlıklar kolay kolay değişmiyor:)

sbasaran
15-05-2007, 07:51
ishakcığım ben mamunu devre dışı bırakmadım. benim de en ideal yemim mamun ve sardalye. fakat şunu belirtmek istiyorum (tecrübelerimdendir): bu zamanlarda boru kurdu ve sülünezi tercih etmeyen balıklar özellikle lidakiler kırmızı kurdu ve mamunu tercih ediyorlar. en azından bu bölgede verimlidir.
balık, bulunduğu merada hangi yemle yemleniyorsa öncelikli olarak onu tercih ediyor.

Hasan BALIKÇI
15-05-2007, 18:58
her ıkınızıde canı gönülden alkışlayarak tebrık edıyorum.:helal: :helal: :helal: :helal: :helal: :helal: :helal: herzaman rastgelmesı dıleklerımle başarılar:

saygılar selamlar afıyet olsun

er35han
17-05-2007, 09:57
ishak abi ,göksel her ikinizi de tebrik ediyorum,keyifli ve başarılı bir av olmuş:helal: :helal: .yakalanan balıklarda 10 numara maşallah.:helal: :D

igmsva
17-05-2007, 10:57
balıklarda günde güzelmiş, klipler çok güzel olmuş ellerinize sağlık