PDA

Tüm Versiyonu Göster : 14 mayıs Gümüldür

mufi
14-05-2007, 18:06
Arkadaşlar son iki defadır tutugum balıkları gören bina komşum bu gün beni daha doğrusu kendisini götürmemi istedi ve davet etti neyse onun aracı ile yallah... aynı yere gittik. umut bu ya komşuma balık tuturacagım. lakin bu bereketi veren derede tek bir kefal alamadık.ve bu gün dikkatinmi çeken bir şey vardı.. iki kez üstüste tutugum balıklarda gün boyu rüzgar denizden /lodoslu geliyordu ancak bu gün (sabahtan zaten vurmadı) 12 den sonra hava karayel gibi döndü ve suyun üzeri kuzeye bakan uzun sazlıklardan dolayı dümdüz oldu bir ara akıntı döndü su bir aşşagı bir yukarı vs. yani olay karışıktı. ve gün boyu 3 kez tıkladı oda zayıftı .. ancak 18 gibi dönüş yolunda iken(şaşal taraflarında) telefon geldi Gümüldürdeki arkadaş dere agzından kırmızı kurt ile levrek alıyoruz deniz kabarık dedi.tabii iş işten geçti biz dünüş yolunda idik...
velhasıl bu günü gününe uymayam kefal balıgının bu özelliğine bitiyorum arkadaşlar. resmen insan gibi ..beyenmedigi havada bir kenara çekiliyor.

Uzm.Dr.Rastgele
14-05-2007, 19:35
Muavffak hocam sende bilirsin ya, kefal dümdüz denizi; Levrek de inadına azgın kuduran denizi sever.....

balic
14-05-2007, 19:38
vay be abi gözlerime inanamadım hatta baya bi bekledim kefal resimi ne zaman açılacak diye maalesef...rastgelsin saygılar...

discus
14-05-2007, 19:43
abi sen bence artık imajı değiştir..kefallar yumurtadan çıkar çıkmaz ilk öğrendikleri senden uzak olmaları oluyordur muhakkak.:deli: :deli: :deli:

cevat2
14-05-2007, 19:54
Abi,bazen hepimizin başına geliyor,bir gün evvel balık kaynayan mera bir gün sonra,hava şartları iyi de olsa balık vermiyor.Sonra senin durumun farklı kefal kalmamıştır orada , kuruttun abicim :D

katiti
14-05-2007, 23:34
Muavffak hocam sende bilirsin ya, kefal dümdüz denizi; Levrek de inadına azgın kuduran denizi sever.....

İshak Abi tam olarak katılmıyorum. Kefal için en güzeli suyu tam karıştırmayacak, su yüzeyini hafif dalgalandıracak havadır. Dümdüz denizde kefal avlamak çok zordur, hayvan huylu olur. Levrek konusuna katılıyorum :).

Muvaffak Abicim kısmetten ziyade olmuyor ne yapalım, bakarsın bir dahaki sefere levrekleri alan siz olursunuz :)...

mufi
15-05-2007, 06:28
İshak Abi tam olarak katılmıyorum. Kefal için en güzeli suyu tam karıştırmayacak, su yüzeyini hafif dalgalandıracak havadır. Dümdüz denizde kefal avlamak çok zordur, hayvan huylu olur. Levrek konusuna katılıyorum :).

:)...

mert im aynen dediğin gibi ufak ta olsa / inceden esicek.. ki dipten balık tutasın...