PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yasak av..

bulsep
17-05-2007, 14:16
Yer: Anadoluda herhangibir yer.
Tarih: mayıs 2007 ( TATLISU YASAK SEZON)
Katılımcılar: Yurdum İnsanı
Günlerden Pazar. Sıcak halk kendini bir su kenarına atmış serinliyor. Mangal kokuları sarmış her yeri. Panayır alanı gibi her yer.

Taygun KOCABIYIK
17-05-2007, 14:22
Bülent abi paylaşım için teşekkürler. Her yer böyle av yapanlarla dolu parmak kadar piç lidakileri kovasına atanlarmı ararsın yemiyceği ısparozu öldürenler mi.
Okumuş okumamış konusu içinse şu sözü hatırlatmak istiyorum
Okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalırmış.
Şimdi belki alakasız olacak ama kızılderililer hangi okulda okududa vakti zamanında doğaya o kadar saygılıydılar. Belki sırf bu yüzden kızılderililere sempati duyuyorum western filmlerinde apacileri siyuları tutuyorum. :)

aganta borina borinata
17-05-2007, 14:22
Yasak av budur işte..:

bu daha hiç bişey...

rastgelsin...

aganta borina borinata
17-05-2007, 14:23
Bülent abi paylaşım için teşekkürler. Her yer böyle av yapanlarla dolu parmak kadar piç lidakileri kovasına atanlarmı ararsın yemiyceği ısparozu öldürenler mi.
Okumuş okumamış konusu içinse şu sözü hatırlatmak istiyorum
Okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalırmış.
Şimdi belki alakasız olacak ama kızılderililer hangi okulda okududa vakti zamanında doğaya o kadar saygılıydılar. Belki sırf bu yüzden kızılderililere sempati duyuyorum western filmlerinde apacileri siyuları tutuyorum. :)

:helal: :helal: :helal: :helal: :helal:

bende siyulardan yanayım..

HALDUN YALIMLI
17-05-2007, 14:31
Tam bizim Türk insanını anlatan kareler. Yazık demekten başka kelime gelmiyor içimden.
Laf aramıda bende Çayenler'den yanayım.;)

katiti
17-05-2007, 15:04
Bu bilincin gelişmesi çocukluktan başlıyor bence, o resimdeki küçücük çocuğa büyükleri o balığı geri atmasını öğretse bu davranış yerleşecektir. Ama ne yazık ki insanımız da bu konuda duyarsız. Paylaşımınız için teşekkürler, olmadık zamanlarda olmadık yerlerde olan kolluk kuvvetlerinin nerede olduğunu merak ediyor insan...

Not: Ben kızılderili kabilesi ayırt etmiyorum, hepsi bizim canımız ciğerimiz :D...

cevat2
17-05-2007, 15:18
Yurdum insanına hemen kızmayın,acaba biliyorlar mı yasak olduğunu,devlet bir tabela asmışmı,YASSAK diye, yok,o ufak balığı tutanlar bilir mi sirküleri yok,ilk öğretim sosyal bilgiler,hayat bilgisi her neyse var mı bir konu balıklarımız ve avlarla ,kısacık bir paragraf,din dersine koysunlar!!!!günah bırakın üresinler diye,etkili olur .Haa bilerek avlayanlara kötek lazım,kolluk kuvveti lazım,ceza lazım yok.Onlar için doğal göl kenerında ufak,büyük,havyarlı balık tutmak.
Bu arada ben de apaçileri,komançileri tutarım .:deli:

balic
17-05-2007, 16:52
abi tek isteğim işallah bu işi yapanların en kısa zamanda bilinçlendirilmesidir ama bilinçli olarakta bu işi yapan varsa çok yazık...