PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sirti Yapmanin Bi Mevsimi Varmi

mehmeterhan
08-06-2007, 21:19
herkeze merhaba arkadaslar ben erhan ızmırde oturuyorum sıteyı google de dolasırkrn gordum sevıyelı ve bılgı verıcı yazısmalarınızı gorunce uye olmak ıcın bı dakka bıle dusunmedım.hepınız saygı duyulacak ınsanlarsınız
benım narlıdere sahılevlerınde baglı bı kayıgım var kayık avına yenı basladıgım ıcın bazı bılgılere ıhtıyacım var.su anda sahılevlerınde sadece uskumru avlıyoruz ben sırtıda yapmak ıstıyorum eger sırtının bı mevsımı varsa ve hangı takımı kullanmam gerektıgı konusunda bılgı verırsenız sevınırım sımdıden tesekkurler...erhan

Taygun KOCABIYIK
08-06-2007, 21:24
herkeze merhaba arkadaslar ben erhan ızmırde oturuyorum sıteyı google de dolasırkrn gordum sevıyelı ve bılgı verıcı yazısmalarınızı gorunce uye olmak ıcın bı dakka bıle dusunmedım.hepınız saygı duyulacak ınsanlarsınız
benım narlıdere sahılevlerınde baglı bı kayıgım var kayık avına yenı basladıgım ıcın bazı bılgılere ıhtıyacım var.su anda sahılevlerınde sadece uskumru avlıyoruz ben sırtıda yapmak ıstıyorum eger sırtının bı mevsımı varsa ve hangı takımı kullanmam gerektıgı konusunda bılgı verırsenız sevınırım sımdıden tesekkurler...erhan
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz imza kısmını doldurursanız sizi daha iyi tanımış oluruz.
Sahilevlerinde ağustos-eylül ayında altıevlerin açığında silikon sırtıyla çok güzel levrek alanlar oluyor hatta bir zamanlar dayım balıkçılık yaparken ordan 2 tane 1 kilo üzeri 1 adet 4-5 kilo civarı levrek yakalamıştı akşam suyunda. şu sıralarda güzelbahçede levrek ve sarıkanat istavrit çıkıyor sırtıda ordada silikon sırtılar kullanılıyor ama detaylarını bilmiyorum.

mehmeterhan
08-06-2007, 21:33
verdıgınız bılgı ıcın cok tesekkur ederım. yanlız formlarda yenı oldugum ıcın ımza nerden duzelıyo pek bı bılgım olmadıgı ıcın yapamadım

mehmeterhan
08-06-2007, 21:38
Heralde Simdi Oldu Galiba

Taygun KOCABIYIK
08-06-2007, 21:39
Evet olmuş
Uskumru avlarınızın resimlerini paylaşırsanız çok mutlu olurum. Ayrıca bir şey sormak istiyorum eskiden altıevlerin açığında mercan özelliklede antenli mercan çıkardı hala var mı?

mehmeterhan
08-06-2007, 21:45
tabı resımlerı en gec yarın yollarım.sanırım yok cunku tekneyı yenı almama ragmen uzun zamandır balıkcılarla ıc ıceyım ama sımdıye kadar mercan ne oltacılarda nede agcılarda gormedım su anda uskumru kısın kalamar subye(karadan bıle 10 kg tuttum) ve bır ay kadar sonrada lıdakı baslıyacak.dedıgınız gıbı eskıden antenlı mercan cıkıyomus ama uzun zamandan berı malesef yok

Taygun KOCABIYIK
08-06-2007, 21:48
Ben sadece orda tutabildim antenli mercan hala dün gibi hatırlarım birde kaba lidaki çekmiştim o gün :) demek mercanlardan haber yok :( üzücü gerçekten.
Sübye gündüzleri çıkıyormu? çıkıyorsa nerelerde var söylerseniz çok sevinirim çünkü sübye hastasıyım :) eskiden körfezden tutardım fakat hem yasak oldu hemde balıklar zehirli atık taşıyor içime sinmiyor. sahilevlerinden tutarsam gönül rahatlığıyla yerim.

katiti
08-06-2007, 22:17
Aramıza hoşgeldiniz. Sırtı ile ilgili olarak Erol Abi'nin (levrek takma adı ile) eski mesajlarını incelerseniz detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Her balığın tabii ki daha verimli av verdiği bir mevsim vardır. Örneğin sinarit Mayıs'tan sonra ve yaz boyunca daha verimli av verir (en azından ben öyle biliyorum). Takım konusunda net birşey söylemek zor, ama Rapala'nın "perch" tabir edilen ve hanosa benzeyen modelleri ile ilgili epeyce övgü geliyor kullananlardan (sinarit için). Bunun dışında yere ve zamana göre balık epeyce seçici olabiliyor. Size tavsiyem yapay balığın renklerinden önce nasıl ve hangi derinlikte yüzdüğüne bakarak seçim yapmanız. Çünkü renkler su derinleştikçe kayboluyor. Şekil ve hareket tarzı (aksiyon) daha önem kazanıyor. Rastgelsin...

igmsva
08-06-2007, 23:01
mehmet erhan hoş geldiniz

mehmeterhan
08-06-2007, 23:06
hosbulduk . cevaplarınız ıcın tesekkur ederım.subye konusunda sıze su bılgılerı verebılırım bız sahılevlerı gırısınde askerıyenın hemen yanında aralık ayından ıtıbaren verımlı bı sekılde aksam saat5 den sonra yaklasık 8.9 cıvarlarına kadar av yapıyoruz tabı daha ılerlerde mustı restoranın cıvarında da av yapan arkadaslarımız var bu konuda sahıl cok bereketlı mesela bır ay oncasına kadar sabah dızınıze kadar suya gırme sartıyla kıyıları dolasarak zıpkın ucuyla yaklasık 2 saatde 7.8 kg subye alan arkadaslar var

igmsva
08-06-2007, 23:09
hosbulduk . cevaplarınız ıcın tesekkur ederım.subye konusunda sıze su bılgılerı verebılırım bız sahılevlerı gırısınde askerıyenın hemen yanında aralık ayından ıtıbaren verımlı bı sekılde aksam saat5 den sonra yaklasık 8.9 cıvarlarına kadar av yapıyoruz tabı daha ılerlerde mustı restoranın cıvarında da av yapan arkadaslarımız var bu konuda sahıl cok bereketlı mesela bır ay oncasına kadar sabah dızınıze kadar suya gırme sartıyla kıyıları dolasarak zıpkın ucuyla yaklasık 2 saatde 7.8 kg subye alan arkadaslar var
verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederiz

mehmeterhan
08-06-2007, 23:12
ben tesekkur ederım yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana

Taygun KOCABIYIK
08-06-2007, 23:12
Demek ben treni kaçırdım zaten tahnim etmiştim ama bi umut belki hala çıkıyordur diye düşündüm :)

mehmeterhan
08-06-2007, 23:16
evet zamanı degıl su anda cıkmaz. bısey sorucam eklentı yapamıyorum resım gondermek ıcın assagıda eklentılerde ızın yok dıyo ne yapmak gerekıyo acemılık zor ıs gercekten

Taygun KOCABIYIK
08-06-2007, 23:18
[Only Registered Users Can See Links]
burdan yardım alabilirsiniz.
Yeni konu açarsanız fotoğraflar daha fazla kişiye ulaşabilir burda arada kaynamasın :)

mehmeterhan
08-06-2007, 23:33
fazla yok bu uskumru resımlerını av sırasında cekmıstım bıraz olsun bılgı vermesı acısından gonderıyorum daha sonra resımler ıcın yenı bı konu acıcam

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

serhan0707
18-07-2008, 20:31
alanyadan herkese selamlar.arkadaşlar ne olacak bu sırtının hali buralarda.yaklaşık 1 aydır bu tarihe kadar hiç bir şey yok burada karadeniz tekneleri geldi herhalde bunlar bitirdi buraları.