PDA

Tüm Versiyonu Göster : Balık avı ile ilgili tüm linkler

levrek
17-11-2005, 05:33
Herkese selam,
düşündümde bize hep lazım olan başvuru kaynaklarını bir araya toplayayım dedim.
Linkleri kendime göre bir önem sırasına dizdim.Bunların dışında da olanlar vardı elbette ama bunlar bence en iyileri idi,sevgi ile kalın

[Only Registered Users Can See Links] En iyi başvuru kaynağı

[Only Registered Users Can See Links] deniz ve tatlı su balıkçılığı konusunda en ciddi sitelerden bir tanesi

[Only Registered Users Can See Links] adından anlaşıldığı gibi,denizcilikle ilgili her şey

[Only Registered Users Can See Links] balık avı ve malzeme satışı

[Only Registered Users Can See Links] balık avı ve su altını sevenler için

[Only Registered Users Can See Links] deniz ve tatlı su balıkçılığında önemli bir kaynak

[Only Registered Users Can See Links] Amatör Denizcilik Federasyonu hep gerekli bilgileri içeriyor

[Only Registered Users Can See Links] Denizciler Sivil Toplum İnisiyatifi

[Only Registered Users Can See Links] Tarım ve Köyişleri Bakanlığının SU ÜRÜNLERİ VE İLGİLİ MEVZUATı

[Only Registered Users Can See Links] Dalış,tatlı su ve deniz avcılığı

[Only Registered Users Can See Links] tatlı su balıkçılığı

[Only Registered Users Can See Links] Alabalıkçıların uğrak yeri

[Only Registered Users Can See Links] İzmir’li bir dost sitemiz

[Only Registered Users Can See Links] Bir adaya düşüp de hiçbir takım yoksa yanınızda,işte burası tam size göre

[Only Registered Users Can See Links] Balık Haritası

[Only Registered Users Can See Links] Canlı Türlerinin Ontolojisi

[Only Registered Users Can See Links] En doğru Balık Türlerini Tanımlar

[Only Registered Users Can See Links] Zıpkıncıların vazgeçilmez sitesi

[Only Registered Users Can See Links] Zıpkıncıların ikinci sitesi

[Only Registered Users Can See Links] Türkiye’nin tekne borsası

[Only Registered Users Can See Links] tekne,bot ve deniz motorları

[Only Registered Users Can See Links] Denizcilik kitapları ve haritaları

katiti
17-11-2005, 16:03
teşekkürler levrek, güzel bir çalışma olmuş. Eline sağlık :) .

nirvana
17-11-2005, 18:38
Ellerine sağlık harika bir döküman.

Bir Dost
29-11-2005, 08:57
Mersi mösyö

katiti
30-11-2005, 04:39
zıpkıncılıkla ilgili ben de bir yabancı site yazayım:

[Only Registered Users Can See Links]

sadece resimlere baksanız bile yeter :)

balıkcı
11-01-2006, 04:13
Sevgili erol arkadaşım bu göstermiş olduğun sitelerden Amatör-Balıkcılık adlı sitede bizim site hakkında güzel olmayan yorumlar var bu yorumların ne için yapıldığını anlamıyorum bu konu hakkında bilgilerini ve düşüncelerini bekliyorum.

aserkansatı
11-01-2006, 05:32
Linki tam versen Selim.Ben bulamadım.

balıkcı
11-01-2006, 13:38
Serkan [Only Registered Users Can See Links] diye bir site Erol da vermiş yukarıda zaten.

aserkansatı
11-01-2006, 20:46
Arkadaşlar tam link bu.Buyrun okuyun.Eylül ayında yazılmış bir yazı.Ben pek bir şey anlayamadım...

Taygun KOCABIYIK
12-01-2006, 04:45
Arkadaşlar tam link bu.Buyrun okuyun.Eylül ayında yazılmış bir yazı.Ben pek bir şey anlayamadım...

Sanırım açıklama yapmam gerekiyor.
Olaylar çok uzun kısaca anlatsam bile baya uzun sürecek neyse başlayalım.
Olay 1 yıl kadar önce bizim bahsi geçen amatör balıkçılık adlı siteye üye olmamızla başladı (anıl ve ben). Daha sonra aramızda tartışma çıktı üyeliğimiz silindi. Bizde kendi sitemizi kurmaya karar verdik. Anılla ortak arkadaşımız olan bir arkadaş bize bir forum yaptı. Bu forumda admin yetkisi anıldaydı bende moderatör olarak sitede bulunuyordum. Bu forumu yapan arkadaş anılı gaza getirerek diğer foruma saldırmalarını sağlamışlar bunu yaparkende bizim sitemizin yönetim panelinden diğer siteden üye olan bir admin arkadaşın parolasını çalarak yapmışlar. Daha sonra biz bu arkadaşla muhattabı kestik bende anılla konuşup yaptığının yanlış olduğunu anlattım. Daha sonra bu arkadaş gelip bizim forumumuzada saldırı düzenledi. Sitemiz 4 ay kadar yayından kalktı. Bende yeni bir sunucu kiralayıp şu an kullandığımız vBullettin adlı hazır forumu kurdum. Tam bu tarihlerde zıpkıncı.com ve amatör balıkçılık sitelerine saldırı düzenlenmiş. Adımız 9 a çıktığı için ilk akla gelen bizler olduk ve böyle şeyler çıktı ortaya. ben zıpkıncı.com sitesinin adminiyle konuşup o dönemde olayları halletmiştim. Ama nedense amatör balıkçılık sitesinin admini ile uzlaşamadık ona bunların bizimle ilgisi olduğunu anlatamadım. Sonucuda yukarıdaki linkteki yazı yazıldı.
O veya bu şekilde bizden şüphelenen şifrelerimiz çalındımı diyen varsa
benimle msn yada özel mesaj yoluyla iletişime geçsin admin panelinin şifresini vermeye hazırım bakıp gözlerinizle görün şifreler hiçbir şekilde görünmüyor.
Siz üye olurken şifreleriniz md5 tekniği ile geri döndürülmez şekilde veritabanına gömülüyor. Peki üye girişlerinde nasıl şifre kontrolü yapılıyor derseniz sizin girdiğiniz şifre yine md5 ile dönüştürülüyor ve veritabanındaki ile karşılaştırılıyor.
Umarım bu yanlış anlaşılma giderilir.

rüzgar2
12-01-2006, 05:05
Sevgili Taygun açıklamaların bana yeterli geldi ve bence hiç bir sorun yok. Daha önceden yapılmış bir yanlışlığın bizim sitemizle hiç bir alakası olamaz....Sana ve buradaki arkadaşlarıma güvenim sonsuz...
Ben forumgezer olarak başka forumlarda da böyle durumlara rastladım..Güvenlik açısından problem olmayacağı şeklinde ikna olmuştum...Zaten sende çok açık ve sana yakışır bir şekilde yazmışsın admin kontrol panelinin şifresini vereyim bakın diye...Ben sana güveniyorum....Bence problem yok....

aserkansatı
12-01-2006, 05:11
Önceden yaşanmış olan bu olaylar gerçekten üzücü ama siz sonuçta insanlarla uzlaşma yoluna gitmişsiniz,önemli olan da bu...Hiç birimiz istemeyiz elbette sitemizin hacklenerek tüm muhabbetlerimizin uçmasını.Ama dedim ya sonuç önemli.Zaten son olayla da ilginiz yok ama bunu onlar kabullenmemiş,neyse olan olmuş.Siz ilk baştaki yanlışı kabullenip uzlaşma yoluna gitmişsiniz.Sonuçta onlarda bizler gibi oltacılığa doğaya gönül vermiş arkadaşlar.Zamanla bu soğukluk da bitecektir.
Ayrıca sevgili Taygun,yaşından büyük bir olgunlukla olayın arkasında durduğun ve dürüstçe açıklamalar yaptığın için sana çok teşekkür ederim abicim.Seni artık daha çok seviyorum.Anıl kardeşimi de tabi...Bundan sonra biz ileri bakacağız.Hata yapmak insanlara mahsustur.Herkes hata yapabilir...
Ama hatayı kabullenip düzeltmeye çalışmak olgun insanların işidir.Her babayiğidin de harcı değildir.Tekrar teşekkürler Tayguncum...

Taygun KOCABIYIK
12-01-2006, 05:18
Şu mübarek günlerde barışıp eski günleri unutma teklifi yapalım diycem ama sitelerine üye değilim aranızda üye olan varsa yazı yazmasını rica ediyorum

aserkansatı
12-01-2006, 05:22
Geçenlerde müren resmi gönderen arkadaşlar o siteye üye herhalde...Belki yardımları dokunur...

balıkcı
12-01-2006, 13:23
Taygun kardeşim ben bu ismi geçen sitenin bizim siteyi kötülemesini daha doğrusu bizim site hakkında olumsuz düşüncelerini okuduğum için bu yazıyı yazdım Erol arkadaşımızında yukarıda bu sitenin adresini verdiği için bende bir baktım ve Erol,unda bu siteye üye olduğunu görüp Eroldan bilgi almak istedim böyle herhangi bir sitenin başka bir site hakkında olumsuz yazılar yazmasını kınıyorum hele hele o siteye üye olmayın gibi yazıları yanlış buluyorum hata herkes yapar önemli olan hatayı kabullenip bir daha yapmamaktır böyle birbirimizi kötüleyerek yada kırarak ne kazancımız olur düşüncesindeyim senin ve siteyi kuran arkadaşların bu siteden zaten maddi olarak kazancınız yok dahası bu siteyi kurmak için maddi verileriniz var sen sıkma canını aklı başında olanlar gerçekleri görüp bizimle beraber oluyorlar üye sayısı her geçen gün çoğalıyor ve bu böyle devam ederse kimin doğru kimin yanlış olduğu ortaya çıkar biz bu sitenin üyeleri olarak sana güveniyoruz ve desteğimizi sonuna kadar devam ettireceğiz.

levrek
15-01-2006, 19:32
Herkese selam,
bayram tatilinden yeni döndüğüm için ancak yazabiliyorum,Selim dostumunda dediği gibi sitemiz günden güne yeni katılımcılarla gittikçe güçleniyor.Benim yukarıda verdiğim linklerin bazılarında bu durum ise tam tersine çalışıyor,tabi ki bu da zannedersem kıskançlığa yol açıyor,bir şeyi karalamak en kolay ve en basit yol olarak görünsede hiç bir zaman kazançlı çıkmaz,hep kaybetmeye mahkumdur bu tutumlar.Site içinde ya da siteler arasında elbette görüş ayrılıkları olacaktır,bu doğaldır,ayrıca gereklidir de,doğru ile yanlışlarla böyle tanışırız,kendimize göre seçimlerimizi yaparız.Taşlanan ağaçlar hep meyva verenlerdir,zaten sağduyulu kişiler, kararlarını hep doğrudan yana vereceklerdir.
Bu yüzden bildiğin gibi devam et Taygun,hele hele şu av almanağıda haftaya bitirebilirsen,hırslarından kimler çatlar,kimler :D ,sevgilerim

Baracuda76
22-09-2006, 13:15
Sadece Tatlı Su balık avcılığıyla ilgili site

serkan arslan
30-09-2006, 22:06
Sanırım açıklama yapmam gerekiyor.
Olaylar çok uzun kısaca anlatsam bile baya uzun sürecek neyse başlayalım.
Olay 1 yıl kadar önce bizim bahsi geçen amatör balıkçılık adlı siteye üye olmamızla başladı (anıl ve ben). Daha sonra aramızda tartışma çıktı üyeliğimiz silindi. Bizde kendi sitemizi kurmaya karar verdik. Anılla ortak arkadaşımız olan bir arkadaş bize bir forum yaptı. Bu forumda admin yetkisi anıldaydı bende moderatör olarak sitede bulunuyordum. Bu forumu yapan arkadaş anılı gaza getirerek diğer foruma saldırmalarını sağlamışlar bunu yaparkende bizim sitemizin yönetim panelinden diğer siteden üye olan bir admin arkadaşın parolasını çalarak yapmışlar. Daha sonra biz bu arkadaşla muhattabı kestik bende anılla konuşup yaptığının yanlış olduğunu anlattım. Daha sonra bu arkadaş gelip bizim forumumuzada saldırı düzenledi. Sitemiz 4 ay kadar yayından kalktı. Bende yeni bir sunucu kiralayıp şu an kullandığımız vBullettin adlı hazır forumu kurdum. Tam bu tarihlerde zıpkıncı.com ve amatör balıkçılık sitelerine saldırı düzenlenmiş. Adımız 9 a çıktığı için ilk akla gelen bizler olduk ve böyle şeyler çıktı ortaya. ben zıpkıncı.com sitesinin adminiyle konuşup o dönemde olayları halletmiştim. Ama nedense amatör balıkçılık sitesinin admini ile uzlaşamadık ona bunların bizimle ilgisi olduğunu anlatamadım. Sonucuda yukarıdaki linkteki yazı yazıldı.
O veya bu şekilde bizden şüphelenen şifrelerimiz çalındımı diyen varsa
benimle msn yada özel mesaj yoluyla iletişime geçsin admin panelinin şifresini vermeye hazırım bakıp gözlerinizle görün şifreler hiçbir şekilde görünmüyor.
Siz üye olurken şifreleriniz md5 tekniği ile geri döndürülmez şekilde veritabanına gömülüyor. Peki üye girişlerinde nasıl şifre kontrolü yapılıyor derseniz sizin girdiğiniz şifre yine md5 ile dönüştürülüyor ve veritabanındaki ile karşılaştırılıyor.
Umarım bu yanlış anlaşılma giderilir.

tago sen hiç kafana takma bizler sana güveniyoruz çok iyi gidiyosun yolun açık olsun başarılar

serkan arslan
30-09-2006, 22:10
tatlı su balığıyla ilgili güzel bir site

bu arada rastgele.com un yöneticcilerine çok teşekür ederim

erdem
02-10-2006, 16:13
abi mükenmel iş yapmışsın tebrikler

aganta borina borinata
05-10-2006, 07:23

akdenizle ilgili bi takım bilgiler ....balıkların diğer dillerdeki karşılıklarını veren bi site...

bazı balıklar eksik ve bazılarının türkçe karşılığı yok yada yanlış yazılmış...ama yine de faydası olabilecek bi site...

sitede bi şey beni huzursuz etti ...ne olduğunu anlayamadım...

rastgelsin...

levrek
05-10-2006, 09:59
Link için teşekkürler Doğan...

varior
16-12-2006, 21:21
bu sitede bazi video görüntüler var belki hoşunuza gider.. :artist:

Rauf
07-01-2007, 22:09
Doğan faydalı bir link bulmussun cok teşekkürler paylaşinın icin ama neyin tedirgin ettiğini merak ediyorum ?selamlar

aganta borina borinata
08-01-2007, 06:47
rauf abi türkiye ile ilgili bi yazı vardı burada şimdi baktım yazı yok...siteyi bulduğumda yazıyı tercüme etmedim...o zaman yazıdaki bi kaç cümle bende bi rahatsızlık oluşturdu...sonra tercüme ederim diye bırakmıştım...bu arada unutmuşum zaten yazı da kaybolmuş...

rastgelsin...

varior
04-02-2007, 18:39
Güzel bir siteye benziyor.. baktım Erol abinin listesinde yok, eklemek istedim...

aganta borina borinata
05-02-2007, 06:36
paylaşım için teşekkürler savaş...

rastgelsin...

levrek
05-02-2007, 20:38
Eyvallah Savaş,işte böyle ufak kırıntılar dağ olur,sevgilerimle

igmsva
14-02-2007, 11:13
savaş paylaşımın için tesekkürler.

aura