PDA

Tüm Versiyonu Göster : sezonun ilk İspendekleri..

varior
16-06-2007, 23:14
Merhaba arkadaşlar, dün bir kaçamakla çadıra gittim ve tabii olta atmadan durulur mu?? :) biraz karides ve at-çekle bir Orfoz-kaya lagosu-grida artık ne derseniz 3 adette ispendek yakalayabildim... Kaya lagosunu yollayıp geri kalanı akşam oturup yedim.. :D

[Only Registered Users Can See Links]

varior
16-06-2007, 23:17
Muvaffak abi bir kefal var anlatamam, denizin içi resmen kaynıyor.. Levrek yakalamaya çalıştığım yerde kefaller bana nazire yapıyor sanki.. küme küme geziyor kaynaşıyorlar.. :deli:

canakkale
16-06-2007, 23:42
cok güzel levrekler!!! tebrikler ve bereketi daim olsun. karidesi at-cek temi kullandin yoksa yemli olarakmi?? yani ögrenmek istedigim levrekleri yapay yemlemi yoksa karideslemi aldin birde av saatini yazarsan (levrekler icin) simdiden tesekkürler.

eşref sürek
17-06-2007, 00:28
süper kalite balıklar ızgaradaki görüntü harika afiyet olsun rastgele

gıracemi
17-06-2007, 03:28
afiyet olsun savaş abi.. yemiş kadar olduk inan.. on numara balıklar.. daha güzellerini tutman dileğiyle.. rastgelsin..

nevzat
17-06-2007, 05:48
Tebrikler Savaş,ispendekler lokum gibidir vallaa,afiyet olsun.

mufi
17-06-2007, 06:03
Savaş afiyet olsun.. peki kimse kefal için olta atmıyormu? gerçi levrek varken
kimse bakmazda .
ama kefallerin irileri varsa tutmak adına keyiflidir.

Wetblue
17-06-2007, 06:23
UMARIM Kaya lagosunu BİR GÜN YENİDEN BU İYİLİĞİNİZİ UNUTMAZ YAKALANIR. :)

Rauf
17-06-2007, 10:57
Savaş kardeşim levrek ispendek harika bende gidip yeşil oltayla bunlardan bi kac tane alayım başka care yok.!

Hasan BALIKÇI
17-06-2007, 11:03
adnan kardeşım ınsan buyur eder demı yalnız yalnız yemışsın afıyet olsun hanı rakı onu göremedım ama :deli: :helal: :helal: :helal: avlarının daha ıyı olması temennısıyle rastgelsın kardeşım

discus
17-06-2007, 23:34
tebrikler valla levrekler harika afiyette olmuş mangaldan belli..:helal: :helal: :deli:

freediver
18-06-2007, 00:57
Savas Levrekler cok güzel ama Grida cok kücük....

Lütfen....Arkadaslar...Grida özellikle akdenizde nesli tehlikeye giren bir canli...
Akdeniz Universitesi Ziraat Fakültesinin bu konuda bir arastirmasi var 2002 ya da 2003 tarihli...

Youtube da ve Internette "Grupper " yada "zackenbarsch" adi altinda arama yapin ve bu baliklarin eriskin haldeki büyüklüklerini görerek tekrar düsünün...

varior
18-06-2007, 01:13
cok güzel levrekler!!! tebrikler ve bereketi daim olsun. karidesi at-cek temi kullandin yoksa yemli olarakmi?? yani ögrenmek istedigim levrekleri yapay yemlemi yoksa karideslemi aldin birde av saatini yazarsan (levrekler icin) simdiden tesekkürler.

karidesi el oltasında kullandım, onunla kaya lagosunu yakalamıştım.. Diğer levrekleri at-çek ile akşam üstü saat 16:30 gibi turuncu-kırmızı karışımı simli silikon sahte ile yakaladım.. şuan evdeyim çadırda olsa fotograflardım.. :rolleyes:

varior
18-06-2007, 01:16
Savaş afiyet olsun.. peki kimse kefal için olta atmıyormu? gerçi levrek varken
kimse bakmazda .
ama kefallerin irileri varsa tutmak adına keyiflidir.

ewet muvaffak abi kimse kefale olta atmıyor ama levrek olduğu için değil yöntem bilmiyor.. bende dahil.. :confused: ben denedim ama sonuç alamadım çok fazla dalga vardı ekmek içi düşüyordu vazgeçtim at-çek yaptım.. bidaha ki sefere inşallah..

varior
18-06-2007, 01:19
Savas Levrekler cok güzel ama Grida cok kücük....

Lütfen....Arkadaslar...Grida özellikle akdenizde nesli tehlikeye giren bir canli...
Akdeniz Universitesi Ziraat Fakültesinin bu konuda bir arastirmasi var 2002 ya da 2003 tarihli...

Youtube da ve Internette "Grupper " yada "zackenbarsch" adi altinda arama yapin ve bu baliklarin eriskin haldeki büyüklüklerini görerek tekrar düsünün...

Gridayı bıraktığıma emin olabilirsiniz, fotograf çektim sadece, hala yaşıyordu.. zaten çok dayanıklı bir balık.. bilgilendirme için teşekkürler..

balic
18-06-2007, 15:19
abi levrekler güzel devamı daha güzel olur işallah tebrikler rastgelsin..

kturkol
18-06-2007, 16:10
savaş afiyet bal şeker olsun. mubarekler pekde güzelmiş.

mufi
18-06-2007, 17:04
Gridayı bıraktığıma emin olabilirsiniz, fotograf çektim sadece, hala yaşıyordu.. zaten çok dayanıklı bir balık.. bilgilendirme için teşekkürler..

Savaş ım örnek davranışından ötürü tekrar teşekkür ederim

çupra
18-06-2007, 22:54
kardeş afiyet olsun o palazların yanına ne güzel dudur tekirdağ :D afiyet olsun daha büyüklerini yakalaman dileğiyle rastgele!

gıracemi
19-06-2007, 02:39
sahte silikonların önüne kurşun kullanılıyormu arkadaşlar... takımı tam haliyle resmederseniz sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

varior
19-06-2007, 12:11
sahte silikonların önüne kurşun kullanılıyormu arkadaşlar... takımı tam haliyle resmederseniz sevinirim.. şimdiden teşekkürler..

Hayır önünde şamandıra var, üç günlük tatile çıkıyorum dönünce balıkları (inşallah) ve takım resimlerini atarım... :)

Bi yere ayrılmayın pazartesi görüşürüz...

ilhanmania
23-06-2007, 12:06
şamandıra kullanımını bılmıyorum fakat,,bızım buralarda daha çok gezer kursunla atılıyor...bende 10 gundur sahte yemler denıyorum hiçbisey alamadım,,silikon denemeye baslıcam bende artık...Bu arada balıklar muhtesem,,TEBRIKLER!!!

mufi
23-06-2007, 16:11

kürşat şöyleki makina misinasının ucundaki klips e bir yüzer top baglanıyor
topun diger halkasına da kamışın boyuna uygun 1-2 mlik köstek ucunda silikon igneli yem baglanır ve at/çek yaparsın bu sistemd silikon su üzerinde çırpıntılar yapayarak gelir .. varsa meret atlar..benim izlenimlerim bu..
ancak bölgenin durumuna göre sistem baglamak lazım derim ben..
levrek belkide daha aşagıdan saldırıyordur.
sonuç olarak yöredeki duruma göre oltayı düzenlersin.. mesela iğnenin bir karış gerisine bir kurşun :D

''denizde bulunan bir kimse rüzgarın emrine tabidir.''
meksikadan

freediver
24-06-2007, 00:23
Savas Raki varmiydi yaninda ? :)

ykmk
24-06-2007, 08:13
şamandıra kullanımını bılmıyorum fakat,,bızım buralarda daha çok gezer kursunla atılıyor...bende 10 gundur sahte yemler denıyorum hiçbisey alamadım,,silikon denemeye baslıcam bende artık...Bu arada balıklar muhtesem,,TEBRIKLER!!!
Çağdaş abi zagana topu ile atmayı dene kesinlikle sonuç verecektir levrek olan yerde.Bu arada çok güzel av olmuş Savaş abi.Lagozu bırakmana da çok sevindim :)

ilhanmania
04-07-2007, 12:19
eywallah saolasın kardesım denedım bıde sonuc bıle aldım :D ;) fotolar mevsım sonuna :D

ykmk
04-07-2007, 12:23
eywallah saolasın kardesım denedım bıde sonuc bıle aldım :D ;) fotolar mevsım sonuna :D
Abi ben sana akıl verdim ama verdiğim akılla daha bir ispendek yakalamış değilim.Abiler böyle yapıyordu.Diplerle uğraşmaktan zaman kalmıyor at-çek yapmaya..BAlık tutmana da çok sevindim.Kullandığın yemin resmini atarsan ya da internetten link falan atarsan çok memnun olurum.
Teşekkürler...

ilhanmania
04-07-2007, 12:28
kardesım bıldıgın beyaz ve simli en ufak silikonlardan kullandım..1.5 mılyonluk bıseydı :D

ykmk
04-07-2007, 12:31
kardesım bıldıgın beyaz ve simli en ufak silikonlardan kullandım..1.5 mılyonluk bıseydı :D
Sanırım anladım.Tek iğneli olsa gerek.Eğer öyle ise büyük iğtimalle roglou çeşitlerinden biridir.Bir de ne tür balıklar aldığını merak ettim.Boyları falan...

ilhanmania
04-07-2007, 12:33
yarım kılo cıvarında levrek aldım 2 tane kardesım ;)

ykmk
04-07-2007, 12:34
yarım kılo cıvarında levrek aldım 2 tane kardesım ;)
Afiyet olsun abi resimleri bekliyorum...İnşallah bize de denk gelir.

ilhanmania
04-07-2007, 12:37
inşallah kardesım;;mevsım sonuna tum fotolar hatta vıdyolar var kardeşim kısmetse ;)

iesencan
04-07-2007, 13:56
Merhaba arkadaşlar, dün bir kaçamakla çadıra gittim ve tabii olta atmadan durulur mu?? :) biraz karides ve at-çekle bir Orfoz-kaya lagosu-grida artık ne derseniz 3 adette ispendek yakalayabildim... Kaya lagosunu yollayıp geri kalanı akşam oturup yedim.. :D

Savaş kardeş afiyet olsun.İyi balıklar ne de lezzetli olmuştur değilmi.:D