PDA

Tüm Versiyonu Göster : bir tarif lazim

twennwolf
04-07-2007, 09:09
merhaba arkadaslar

aranizda tuzda balik nasil yapilir bilen varsa bir zahmet anlatirsa memnun olurum. birde alabalik tuzda yapilabilirmi? yada hangi baliklar tuzda lezzetli olur?

simdiden tesekkürler

mufi
04-07-2007, 10:43
Melih kardeş şu kaya tuzu içinde fırında yapılan akya gibi bir olay mı sordugun. bir kez Alanyada bir otelde yapmışlardı ..1 m.lik akya, kaba tuz içinde fırında pişiyor sonra tuzu kırıp içinden helva gibi pişmiş balıgı servis yapıyorlar .vs..

twennwolf
04-07-2007, 10:45
Melih kardeş şu kaya tuzu içinde fırında yapılan akya gibi bir olay mı sordugun. bir kez Alanyada bir otelde yapmışlardı ..1 m.lik akya, kaba tuz içinde fırında pişiyor sonra tuzu kırıp içinden helva gibi pişmiş balıgı servis yapıyorlar .vs..

evet abi aynen o dedigin gibi.bir iki defa televizyonda gördüm tadini cok merak ediyorum nasil olacak diye.

mufi
04-07-2007, 11:01
[Only Registered Users Can See Links]
adresinde bir tarif buldum amma işine yararmı??

twennwolf
04-07-2007, 11:11
hocam tesekkür ederim ise yaramazmi:)

ykmk
04-07-2007, 12:46
Yaw ağzım sulandı okurken mesajı.Ben de çok merak ettim.Şöyle bir iri balık tutsak da yapsak... :)

twennwolf
04-07-2007, 17:04
Yaw ağzım sulandı okurken mesajı.Ben de çok merak ettim.Şöyle bir iri balık tutsak da yapsak... :)

tutarsin tutar:) bu arada sende OGAME takiliyon herhalde :) konu disinda ama söylemeden edemeyecen cok lanet bir oyun bir sardimi kurtulus yok :deli:

ykmk
04-07-2007, 17:38
Vallahi Melih abi o kadar büyük balık inşallah tutarım.Pek sanmamamla beraber...
Bu arada ogame 1 sene önce oynadım.Sonra sıktı.Pek iyi bişey değil online oyun oynamak.Koopamıyor insan...

twennwolf
04-07-2007, 18:22
Vallahi Melih abi o kadar büyük balık inşallah tutarım.Pek sanmamamla beraber...
Bu arada ogame 1 sene önce oynadım.Sonra sıktı.Pek iyi bişey değil online oyun oynamak.Koopamıyor insan...

insallah tutarsin yunusum. desene balik varda bizmi tutmuyoruz:D bu arada ben hala deliler gibi OGAME oynuyorum.gecenin bir vakti saati kurup kalkip filoyu kaldiriyorum:deli: dedigin gibi akilli isi degil :D

BLACK SHARK
04-07-2007, 19:00
merhaba arkadaslar

aranizda tuzda balik nasil yapilir bilen varsa bir zahmet anlatirsa memnun olurum. birde alabalik tuzda yapilabilirmi? yada hangi baliklar tuzda lezzetli olur?

simdiden tesekkürler

Selam Melih ...
ruslar Baligi temizlemeden bol tuzlayip kurutuyorlar , turizimde calistigim icin uzun yillar ... inan 5 Yildizli otele adamlar bavulun icinde kurutulmus balik getiriyorlar , ve bizde cok yedik ... genelde biz Biranin yaninda ( efes ) fistik yerken , bunlar torbadan cikartip balik yiyorlar ve gercekten cok tuzlu ve lezzetli ..istersen bir dene .. ama dikkat et sinek konup larva yapmasin , etrafina tül cek .... selamlar

twennwolf
04-07-2007, 19:07
yok ben öyle tuzlama tarzi degil hani tuzun icine gömüp firinda yapiyorlar onu dedim.tadini merak ettim yarin yapacagim insallah :) tadini anlatirim :D

lambukas
04-07-2007, 19:37
merhaba kardesim muvaffak abime ek olarak burada işin sırrı tuzu bir kapta sirkeyle karıstırıyorlar sonra tuza gömüyorlar ayrıca karın açık yerlerini mümkün oldugu kadar kapatıyosun cunkü balık suyunu dışına kaçırırsa aşırı tuzlu olur demişti bir zamanlar trt....afiyet olsun

Hasan BALIKÇI
04-07-2007, 19:51
selçuk kardeşımın dedığı gıbı yalnız fazla sırkeleme yoksa tuz erır balığı kapatamazsın yoksa melıh kardeşım alabalıkta güzel olur ama muvaffak abının dedığı gıbı ırı balıklar daha güzel olur melıh kardeşım unutmadan katırlatayım tuza gömcekzen altıda tuzlu olcak metale temas etmesın sana şımdıden afıyet olsun
NOT balıkları lımonlu zeytınyağında 2 saat yatır :D
saygılar sevgıler rastgelsın

twennwolf
04-07-2007, 20:19
yahu öyle bir gaza geldim ki anlatamam ya. bakalim becerebilecekmiyim:) ya agzimin suyu akti klavye vicik vicik oldu :D gömecem o baliklari tuza insallah ummudugum gibi olur yardimci olan herkese ayri ayri tesekkürler

lambukas
04-07-2007, 20:29
Bence olacak bişeyler en kötü ihtimal %30 nu yersin:)

twennwolf
04-07-2007, 20:40
hadi bakalim ne olacak görecegiz:)

aligalipkaya
12-08-2007, 20:19
Kardeşim biraz geç oldu demezsen aşagıdaki linki tıklayı ver Sinan kardeşimizin tuzda yaptıgı ve anlattıgı akya kafası mükemmel.
[Only Registered Users Can See Links]

freediver
12-08-2007, 20:37
tutarsin tutar:) bu arada sende OGAME takiliyon herhalde :) konu disinda ama söylemeden edemeyecen cok lanet bir oyun bir sardimi kurtulus yok :deli:

Melih nediyon yaaa.Ben o oyun icin 1 yil verdim.Ve kurtulus gercekten cok zor oldu.Ama sonunda basardim :D

ünalmusa
28-08-2007, 18:13
salamuraya yatırdıklarını duymustum arkadaslara bı sorayım

emre97
28-08-2007, 19:21
:helal: :helal: Yaw ağzım sulandı okurken mesajı.Ben de çok merak ettim.Şöyle bir iri balık tutsak da yapsak... :)
aynen yunus abı bendee:helal: :helal: