PDA

Tüm Versiyonu Göster : Firinda Alabalik

BLACK SHARK
04-07-2007, 15:34
Selam Arkadaslar ..

Görmüs oldugunuz Yemek türü firinda alabalik ... Önce yakaladim sonra bi güzel hazirladim ve yedik .... cok lezzetli tavsiye ederim.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

tarifesi :

1 - Alabalik , kisiye göre adet belirliye bilirsiniz
2 - Sogan - Maydonoz - Sarimsak - Tuz
3 - Zeytinyagi 1 corba kasik
4 - Defne yapragi
5 - Domates
6 - Patates
7 - Limon
8 - Nane

Arkadaslar bu benim kendi yapmis oldugum Yemek tarifesi ( Firinda )
yaninda güzel bir coban salatasi ve bir 35 lik Yeni Raki acarsaniz ohhhhhh ohhhh radyo da Türksanat müziginden eski parcalar ...ohhhh afiyet olsun .

selamlar ...:D :D :D :D

mufi
04-07-2007, 15:45
Yasin afiyet olsun eline saglık baksana safi vitaaamin

twennwolf
04-07-2007, 17:16
ahhh ahhhh üzerine de birazcik tereyagi koysan varya tadindan yenmez neyse afiyet olsun :) bende yarin hafta sonu yakaladigim baliklari tuzda yapacam. bakalim alabalik tuzda yapilinca nasil oluyor umarim fiyasko olmaz:)

BLACK SHARK
04-07-2007, 17:34
ahhh ahhhh üzerine de birazcik tereyagi koysan varya tadindan yenmez neyse afiyet olsun :) bende yarin hafta sonu yakaladigim baliklari tuzda yapacam. bakalim alabalik tuzda yapilinca nasil oluyor umarim fiyasko olmaz:)

selam melih ...

Aare de Zölligofen de yani berne yakin bir nehir , bilirsin mutlaka ? orda rafting ve Fly fishing yaptik cok güzel doga harikalari , isvicrede düz igneyle balik tutmak serbest , heleki somon türleri ... Ohne wiederhaken derler burda , ama kuru Nympfe ile saglam yakaladik ...

evet sen bol tuzlarsan tuzlu balik olur herhalde , sonra musluga abone olursun :D :D :D sen Aare de tutmuyormusun balik ?

selamlar

ykmk
04-07-2007, 18:34
selam melih ...

Aare de Zölligofen de yani berne yakin bir nehir , bilirsin mutlaka ? orda rafting ve Fly fishing yaptik cok güzel doga harikalari , isvicrede düz igneyle balik tutmak serbest , heleki somon türleri ... Ohne wiederhaken derler burda , ama kuru Nympfe ile saglam yakaladik ...

evet sen bol tuzlarsan tuzlu balik olur herhalde , sonra musluga abone olursun :D :D :D sen Aare de tutmuyormusun balik ?

selamlar
Yasin abi yarısından çoğunu anlamadım.Gerçi konunun dışındayım ama Türkçe karşılıklarının olmaması ne kadar acı,yada bizim kullanamamamız.Tarif için de teşekkürler.
Herkese afiyet olsun...

BLACK SHARK
04-07-2007, 18:45
Yasin abi yarısından çoğunu anlamadım.Gerçi konunun dışındayım ama Türkçe karşılıklarının olmaması ne kadar acı,yada bizim kullanamamamız.Tarif için de teşekkürler.
Herkese afiyet olsun...

selaam yunuscan ..

Aare isvicrede bir nehirin ismi . zölligofen bir kasaba isvicrede - bern de isvicrenin baskenti ve fly fishing ... türkcesini bende bilmiyorum , yani bizi ayiran nehir isminde bir filim var , Brad pitt oynuyor , orada babasi ve abisi ile alabalik tutuyor ...eyer o filmi taniyorsan ...iste Yasin abin ve Aare nehri diyebilirsin .... ohne wiederhaken .... kanca da damak yok , yani baligin agzini yaralamamak icin , eyer Balik kücükse geri birakmak icin .... yarali balik cabuk mantar hastaligi kapar ve diger baliklara zarar verebilir ...kuru nypmpfe de yapay sivrisinek - somon türleride zaten türkce alabalik cesitleri ve benzeri - insallah sana yardimci olmusumdur ... selamlar ;)

ykmk
04-07-2007, 18:48
selaam yunuscan ..

Aare isvicrede bir nehirin ismi . zölligofen bir kasaba isvicrede - bern de isvicrenin baskenti ve fly fishing ... türkcesini bende bilmiyorum , yani bizi ayiran nehir isminde bir filim var , Brad pitt oynuyor , orada babasi ve abisi ile alabalik tutuyor ...eyer o filmi taniyorsan ...iste Yasin abin ve Aare nehri diyebilirsin .... ohne wiederhaken .... kanca da damak yok , yani baligin agzini yaralamamak icin , eyer Balik kücükse geri birakmak icin .... yarali balik cabuk mantar hastaligi kapar ve diger baliklara zarar verebilir ...insallah sana yardimci olmusumdur ... selamlar ;)
Çok teşekkür ederim Yasin abi.İnşallah o filmi bulurum.Yakından ,ilgilendiğin için de ayrıca çok çok teşekkür ederim.
Sağol...
Saygılarla...

twennwolf
04-07-2007, 19:31
walla ben oralarda tutmadim. daha dogrusu burda yani isvicrede öyle kafana göre istedigin yerde olta atamazsin tabiri caiz se cizerler adami:D burdaki asagi yukari her göl icin ayri lisans alman gerekiyor. lisansiz balik avlamak yasak(bazi istisnalar disinda yani bazi cok büyük göllerde mesela zürichsee de tek bir olta atabilirsin ama oda sadece belli kurallar cercevesinde) benim balik tuttugum Wägitalersee diye bir baraj gölü. günlük lisans 30CHF karsiligi aliniyor.ve sadece günde 5 adet balik yakalama hakkiniz oluyor ama tutarsiniz ama tutamazsiniz o size kalmis:D ayrica tuttugunuz baliklarin ölcülerini agirligini vs. bildiriyorsunuz. ayrica öyle canli yem felan kullanamiyorsunuz arkadasin dedigi gibi ohnewider haken kullanmak zorundasiniz. ha bu dedigim kurallara uyarsaniz ne ala ama yok ben uymam diyorsaniz inanin sinirdisina kadar yolu var.tabiki bu yabancilar icin kendi vatandaslarina ise öyle bir para cezasi veriyorlar ki adam senelerce belini dogrultamaz:)

freediver
04-07-2007, 19:53
O resimde gördügünüz balikalri 4 saat kadar önce yasin abimle beraber götürdük... yaninda vazgecilmez dostumuz 35 lik de vardi :D
abi eline saglik cok saglamdi

BLACK SHARK
04-07-2007, 20:22
walla ben oralarda tutmadim. daha dogrusu burda yani isvicrede öyle kafana göre istedigin yerde olta atamazsin tabiri caiz se cizerler adami:D burdaki asagi yukari her göl icin ayri lisans alman gerekiyor. lisansiz balik avlamak yasak(bazi istisnalar disinda yani bazi cok büyük göllerde mesela zürichsee de tek bir olta atabilirsin ama oda sadece belli kurallar cercevesinde) benim balik tuttugum Wägitalersee diye bir baraj gölü. günlük lisans 30CHF karsiligi aliniyor.ve sadece günde 5 adet balik yakalama hakkiniz oluyor ama tutarsiniz ama tutamazsiniz o size kalmis:D ayrica tuttugunuz baliklarin ölcülerini agirligini vs. bildiriyorsunuz. ayrica öyle canli yem felan kullanamiyorsunuz arkadasin dedigi gibi ohnewider haken kullanmak zorundasiniz. ha bu dedigim kurallara uyarsaniz ne ala ama yok ben uymam diyorsaniz inanin sinirdisina kadar yolu var.tabiki bu yabancilar icin kendi vatandaslarina ise öyle bir para cezasi veriyorlar ki adam senelerce belini dogrultamaz:)

Evet Melih ....
aynen burda da öyle --- Almanyada kafana göre her yerde balik tutamiyorsun , cezasi agir . Aare de günlük 25 Chf vermistik ... Alabalik restorant sahibi , hem Balikci hem tur düzenliyor .... bizler yurtdisindan yani almanyadan katildigimiz icin , misafir belgesi yeterli oluyor , ayni burdaki gibi ..günlük hatta aylik kart alabiliyorsun ( bütce meselesi ) ama inan harika doga , bakarsin günün birinde gene damlarim oralara :D :D selamlar

twennwolf
04-07-2007, 20:41
Evet Melih ....
aynen burda da öyle --- Almanyada kafana göre her yerde balik tutamiyorsun , cezasi agir . Aare de günlük 25 Chf vermistik ... Alabalik restorant sahibi , hem Balikci hem tur düzenliyor .... bizler yurtdisindan yani almanyadan katildigimiz icin , misafir belgesi yeterli oluyor , ayni burdaki gibi ..günlük hatta aylik kart alabiliyorsun ( bütce meselesi ) ama inan harika doga , bakarsin günün birinde gene damlarim oralara :D :D selamlar

gelirsen haberim olsun seni bir gün wägital e cikarayim:) bende almanyaya gelecem yakinda balik tutmaya:)

BLACK SHARK
04-07-2007, 20:48
gelirsen haberim olsun seni bir gün wägital e cikarayim:) bende almanyaya gelecem yakinda balik tutmaya:)

insallah insallah ----
berline geldiginde bir Alo yeter canim ...

selamlar ;)