PDA

Tüm Versiyonu Göster : Nasıl oldu Anlamadım

Gazi
31-07-2007, 23:02
Arkadaşlar acemi olduğumdan sanırım bir olay çok kafamı karıştırdı,bu gün .
olta mı tam fırlattım motor kısmında herşey birbirine girdi öyle fena düğüm oldu ki bir türlü içinden çıkamadım ordaki tecrübeli arkadaşlar bile 5 dk uğraştılar 3 kısım kestik ancak açıldı ama baya misina gitti baktım ki misinanın büyük kısmı motorun üstünde kümelenmiş ordaki abiler motorun çekme gücü bitmiş tarzı bir kelam ettiler motorun alt kısmına disk koy dediler ama ben birşey anlamadım başıma böyle bir durum gelen var mı ?

mufi
01-08-2007, 13:44
Arkadaşlar acemi olduğumdan sanırım bir olay çok kafamı karıştırdı,bu gün .
olta mı tam fırlattım motor kısmında herşey birbirine girdi öyle fena düğüm oldu ki bir türlü içinden çıkamadım ordaki tecrübeli arkadaşlar bile 5 dk uğraştılar 3 kısım kestik ancak açıldı ama baya misina gitti baktım ki misinanın büyük kısmı motorun üstünde kümelenmiş ordaki abiler motorun çekme gücü bitmiş tarzı bir kelam ettiler motorun alt kısmına disk koy dediler ama ben birşey anlamadım başıma böyle bir durum gelen var mı ?

Sinan cım bildigimve deneyimlerin getirisi olan cevabı vereyim
1-makinan olması gerekenden fazla misina ile dolu olursa yani makaranın ön ve arka yaklarının hizasını geçip kabarık bir şekilde duruyorsa bu problem oluşur sebebi : bir anda boşalan misana(savurma esnasında sıraile çıkması gerekirken altındaki sarmalıda çeker. ve makinadan itibaren ilk halkada tutam şeklinde misina dolaşması olu
2, sebep kalın ve yine dolgun misina sarımıdır.
3,sebep normalden daha sert misina na da aynı şekild problem yapar.
hatta makinanın kafa kısmında ki dolaşma ilk büyük halkaya kadar uzayabilir.
demet halinde misinanın yukarı dogru çekildiğini görürsün.

o halde:
misina sarımlarında kafanın yanaklarını aşmıcan yani kafa kenerlarından yüksek olmayacak(sarım)/yumuşak ve iyi misina kullan birde iyi misina zaten ince olacagından daha verimli olur.

Anıl ÜNALAN
01-08-2007, 16:08
Muvaffak abi bize diyicek hiç bişey bırakmamış efeeem :) ..

Yalınız birinci maddenin olma olasılığı yüksek benimde sık sık başıma geliyor o olay hatta geçtiğimiz pazarda başıma geldi :) ..

Teşekkürler muvaffak abi ;) ..

Bundan sonra sinan dostum sen sen ol gerektiğinden fazla misina sarma makinana ha bide makinana dandik misina sarma ;) Kaliteli olsun her ihtimale karşı deniz bu ne çıkçağı belli olmaz istavrite çapari atarken bakmışsın lüfer atlamış gelme diyemezsin ;) .. :)

Saygılar :)

Gazi
01-08-2007, 23:50
Sinan cım bildigimve deneyimlerin getirisi olan cevabı vereyim
1-makinan olması gerekenden fazla misina ile dolu olursa yani makaranın ön ve arka yaklarının hizasını geçip kabarık bir şekilde duruyorsa bu problem oluşur sebebi : bir anda boşalan misana(savurma esnasında sıraile çıkması gerekirken altındaki sarmalıda çeker. ve makinadan itibaren ilk halkada tutam şeklinde misina dolaşması olu

Abi bu sebeple olduğu kanısına vardım , ben hiç anlamadığım için direk bir balıkçıya verdim oltayı misina sarmasını söyledim bundan sonra daha bilerek iş yapacğız teşekkürler abi

D;zzy : Bundan sonra sinan dostum sen sen ol gerektiğinden fazla misina sarma makinana ha bide makinana dandik misina sarma

Söylediğim gibi ustad dandik misina nasıl iyi misina nasıl bir fikrim yok açıkçası misina misinadır şeklinde malzeme aldıgım ıcın boyle oldu sanırım,bundan sonra sürekli problemle uğraşmaktansa iyisini soruşturup alacağımdan eminim.

Anıl ÜNALAN
02-08-2007, 00:01
Söylediğim gibi ustad dandik misina nasıl iyi misina nasıl bir fikrim yok açıkçası misina misinadır şeklinde malzeme aldıgım ıcın boyle oldu sanırım,bundan sonra sürekli problemle uğraşmaktansa iyisini soruşturup alacağımdan eminim.

Evet dostum en iyisini yaparsın ;)

İstersen Malzemeler kısmında kaliteli misinaların adları verildi bütçen müsade ne kadar ediyorsa o kadar kalitesini al ;) ..

Saygılar ;)

mufi
02-08-2007, 09:47
Sinan cım valla bütçe elveriyorsa kaliteli ince misina kullan..esnek olsun....düğüm attıgında kolay kopmayan ve mümkünse yumuşak..olsun..
başın agrımaz.

Anıl ÜNALAN
02-08-2007, 12:21
Sinan cım valla bütçe elveriyorsa kaliteli ince misina kullan..esnek olsun....düğüm attıgında kolay kopmayan ve mümkünse yumuşak..olsun..
başın agrımaz.

Çokta esnek oluşu bazen tez avantaj olabiliyor iri balıkta tasmalama payını düşürüyor misal çuprada. :D