PDA

Tüm Versiyonu Göster : 19,08,2007 gümüldür

mufi
19-08-2007, 15:10
sabah 07 hareket ile 08 de deniz atı kıyısındaydım ilk saatlerde birşey yok..tabii temiz hava... ardından saat 10 gibi efendilerin keyfi geldide yemlenmeye çıktılar.ancak 3 tane.. ufak balık çok devamlı yemi kapıyorlar..
saat 13 te rüzgar sertledi ve dönüş... büyük olan 37 cm gibi..o ugraştırdı misina 016/iğne 12 numara yem hamur .kamış 6 m halkasız.. balık agır oldugundan hamle ile alamadım tabii.. mecburen Allaha emanet suyun içinde bir o yana bir bu yana gitti geldi dengeli bir şekilde yordum 8/10 dk suda kaldı iyice yoruldu..( iyiki iğneden kurtulmadı.).ve sıfır suya getirip sag elimle ensesine yapıştım bu arada ayakkabıda suya girdi neyse havalar sıcak..
benim şu kepçenin agı halledilmediğinden götürmemiştim yoksa ugraştırmayacaktı..beni bu kadar..
büyük olan topan..
[Only Registered Users Can See Links]

nevzat
19-08-2007, 16:23
Tebrikler abi güzel stres atmışsın yine.Ben de bugün kırdım kefalleri 3 kilo ama benim olta kağıt oltaydı,garanti balık yani,ah o güzelim balıkları birde oltayla yakalasaydım müthiş zevkli olurdu .

Taygun KOCABIYIK
19-08-2007, 18:13
Muvaffak ustam yakmışsın yine canlarını kefalciklerin :)
Tebrik ederim topan çok güzel tam boy

ismail çakır
19-08-2007, 19:08
muvaffak bey, kefal balığı avcılığı konusunda gerçek bir uzmansınız.. tebrik ediyorum..

freediver
19-08-2007, 19:20
Muvaffak Abi tuttugun baliklar hafif pembemsi mi yoksa bana mi öyle geliyor?
Bir de anladigim kadariyla kefalleri tatli suda tutuyorsun..
Ben Antalya'da Sari Su denilen dere de tutuyordum ve baliklarin dis kisminda sümüksü bir doku vardi.
Ayni durum senin tuttugun baliklardada söz konusumu?

Selamlar

mufi
19-08-2007, 19:44
Muvaffak Abi tuttugun baliklar hafif pembemsi mi yoksa bana mi öyle geliyor?
Bir de anladigim kadariyla kefalleri tatli suda tutuyorsun..
Ben Antalya'da Sari Su denilen dere de tutuyordum ve baliklarin dis kisminda sümüksü bir doku vardi.
Ayni durum senin tuttugun baliklardada söz konusumu?

Selamlar

Cumhurcum bu renk olayı malum yetersiz ışık.. diğital çekimlerde bu tip renklemnelere rastlanıyor.. bu su tatlısu da.. deniz ile irtibatlı.. tabii nederece tuz var tat var bilemiyorum ama malum kafal mereti her yere uyum saglıyor..
İzmirli arkadaşlarım bilir Selçuk yolu üzerinde belevi köyü var ki ben arada orayada sazan için gidiyorum o rada derenin deniz ile baglantısı olmadıgı halde
köylü bir zamanlar topan kefal getirip oraya atmışlar ve halen bu hayvanlar orada yaşıyor ürüyor ama kesinlikle oltaya gelmiyor.tabii getirdikleri ortam direk deniz degil deniz baglantılı gebekirse gölü..

baturhan
19-08-2007, 20:10
Muvaffak abi elinize sağlık,neşeli bir pazar olmuş,afiyet olsun..

Samet Eryavuz
19-08-2007, 22:06
Ellerine saglık abi tebrikler afiyet olsun.Cok guzel gorunuyorlar.

Anıl ÜNALAN
19-08-2007, 23:05
Tebrikler muvaffak abim yaşıyan efsanesin sen :) Yüce üstad :D

Devam devam bekliyoz böle güzel avları yav :)

baracuda_35x
20-08-2007, 00:02
muvaffak bey, kefal balığı avcılığı konusunda gerçek bir uzmansınız.. tebrik ediyorum..

bende ismail abime katılıyorum tebrikler abi:helal: :helal:

mufi
20-08-2007, 19:29
herkese teşekkürler güzel insanlar

HALDUN YALIMLI
21-08-2007, 10:54
Muvaffak abim, yapmışsın yine kaçamağını, almışsın kefallerini. Daha iyi avlara abi. RASTGELSİN

mustafakasim
21-08-2007, 15:31
muvaffak abi gene götürmüşsün kefalleri tebrik ederim abicim.

er35han
21-08-2007, 16:08
tebrikler muvaffak abicim,:helal: oltan yine boş kalmamış.artık bu kefallerin avı ile ilgili kaynak kişi olarak ansiklopediler seni göstermeli,hayvanların psikolojilerini biliyorsun:D

kordelya
21-08-2007, 16:41
Muvaffak abi, stajyer alıyor musun? Eline emeğine sağlık, :helal:

BLACK SHARK
21-08-2007, 16:47
Güzel av olmus abi ..eline saglik , afiyet olsun .

selamlar -rastgelsin

çupra
23-08-2007, 01:14
muvaffak abi tebrikler yine sıralamışsın kefalleri üzerine uzman tanımam bi gün gelip senden ders alıcam. sağlıcakla kal.rastgele!