PDA

Tüm Versiyonu Göster : yıldırım ailesi kampı 19/20/08/2007

baracuda_35x
20-08-2007, 00:12
sevgili gönül dosları
uzun bir süredir ailece kamp yapıp berberinde balık tutmayı hayal etmişimdir, nitekim bu hayalım dün gece tecrübe ve tecrübesizlikle sona erdi bundan böyle bazı eksiklerimizide tamamlayıp biraz daha iyi bir kamp ortamı olur kanatindeyim kımetse.

dün hava tahminlarine bakarak pamucak ve gerence arasında kararsızdım.
gerence tarafına karar verildi bir koy bakıldı ve beyenmedik ,amaç balık degil birlikte olmak ,bir başka koya baktık eşim tarafından onayı alan koy güzel oldugu kadarda denize girilirdi.

eşyalar taşınıp yerleşildi rahatladık akşam yemegine geç kalmamamız ve cocukların acıktıgını düşünerekten mangalı yakıp mırmırları atıp pişirmeye başladım akşamki mütevasi soframız şenlendi hepimizin içi huzur dolu denizin iyot kokusu bizleri mesteti.

AİLE ARTIK KAMPA HAZIRIZ
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
Shot with DSC-S650 ([Only Registered Users Can See Links]) at 2007-08-19
MANGALCI BAŞI RIDO
DOYUMSUZ GÜN BATIMI İLE AKŞAM YEMEYİ
yemekler yenmiş , kahveler hazırlanmış ve içilmiş biraz sohpet artık karankıl çökmüş lüküs lambamızı yakmış av için oltalar hazırlanmıştı.
oltalarımızı atık beklemeye koyulduk ve küçük balıklar yemleri haşat etmiş daha önceden daha önceden hazır ladıgım tavuk gögsünü kullanmaya başladım artık biraz daha iyidi ilk gelen küçük bir mıngiri oldu ve aynen denize iyade tabiki balıkların ufak oldugunu anlaşildı ne çıkarsa bahtımıza tabiki yine devam sabaha karşı saat 03.30 sandalyenin üserinde uyumuş kalamışım bir ara birde baktım 04.30 olmuş yine devam tabiki yemleri tazeledim yok,yok,yok:hahahaha: dedim ya balık bahane sen misin inatçı yoksa benmiyim tavuk göğsunde sardalye yagı var agızlarına layik yine yok. sabah olmuş devam etigim avdan nihayetinde bir kaba lidaki almıştım ve huzura ermiştim bütün yağlarım eridi.

sabah kahvaltısını yapıp biraz uyuduktansonra çocukların deniz sefasından sonra rüzgarın şidetinden dolayı,huzur dolu kampa son verildi saygılarımla.
BİRAZ MOLA
İLK MİSAFİR MINGIRİ
İŞTE MUTLULUGUN ANI

Anıl ÜNALAN
20-08-2007, 00:48
Aile kampını bile boş geçmemeyi başardıysan abi helal olsun derim ben sana :D

Tebrikler abi güzel vakit geçirmişsin balığınıda tutmuşsun helal olsun :)

Samet Eryavuz
20-08-2007, 08:14
Guzel Kareler Allah Mutlulugunuzu bozmasın tebrikler RIdvan Abi.

Taygun KOCABIYIK
20-08-2007, 09:18
Rıdvan abi o koyu tanıdım :) İlginç bir yer bazen balığa doyuruyor bazende mumla aratıyor. Ailece yapılan bu güzel kamp ve av eminim hepinize çok iyi gelmiştir. Tebrik ederim...

baracuda_35x
20-08-2007, 19:36
Rıdvan kardeşim, paylaşımın için teşekkürler....Yaklaşık bir aydan beri balığa gidemiyen ve o mekanları da tanıyan biri olarak, iç geçirmedim desem yalan olmaz...Allah ağzınızın tadını daim etsin....

NOT: Kardeşim aklında bulunsun, o yöre geceleyin mığriden başka bir şey yapmaz..Ne veririse sabah suyunda ve akşam suyunda verir...

bence haklısın abi bende sabah suyu ile aldım lıdakiyi birde balık çok nazlı tahmınım yumuta dönemi olabilir:rolleyes: onuda el yordamı ile aldım kamışta hisedil miyor abi teşekürler

baracuda_35x
20-08-2007, 19:40
bütün arkadaşlarıma ayrıca yine teşekürler:helal: :helal:

Taygun KOCABIYIK
20-08-2007, 19:41
Rıdvan abi bir tavsiye o bölgede çupra için madya kullanırsan hem ufak balıkları bertaraf etmiş olursun hemde şansın yükselir ;)

baracuda_35x
20-08-2007, 19:49
Rıdvan abi bir tavsiye o bölgede çupra için madya kullanırsan hem ufak balıkları bertaraf etmiş olursun hemde şansın yükselir ;)

işte taygunum bende bu sefer tavuk gögsünü sardalye yağıyla denedim onunla aldım lıdakiyi şimdi benimde merakım mırmırdada sonuç verirmi karışım acaba daha deneyecegim bakalım seninde bu uyarını dikkate alıyorum kardeş madya için teşekürler

mufi
20-08-2007, 19:50
Rıdvan bu güzel ve degerli anını paylaştıgın için teşekkürler.(harika iş yapmışsın yav) de diyeyimki..
hayatın kısa bir döneminde dahi bir şeylerden ailece zevk almak..- aile
kavramının en güzel yönü..
(inşallah cadırın zeminine bir şeyler koydun ..yoksa sabah ailen sırt agrısından başının etini yer..):D

baracuda_35x
20-08-2007, 19:50

işte taygunum bende bu sefer tavuk gögsünü sardalye yağıyla denedim onunla aldım lıdakiyi şimdi benimde merakım mırmırdada sonuç verirmi karışım acaba daha deneyecegim bakalım seninde bu uyarını dikkate alıyorum kardeş madya için teşekürler bu bölge biraz farklı sanırım

freediver
20-08-2007, 20:22
RIdvan Abi böyle bir kamp benimde yillardir kurdugum bir hayal.....

Antalya da daglarda...Alabalik avlamak ve ormanda gecelemek....

Yasin Abime yilallardir söylüyom ama malesef bir türlü mümkün olmadi gerceklestirmek....

Dagda durum tabi biraz daha farkli...Domuzlar,Ayilar,Kurt,Vasak ve kötü niyetli kisiler gibi bazi hayvanlar söz konusu olunca yapmak biraz SIKIYOR ama insallah birgün yapacagim senin gibi hayalimi gerceklestirecegim..

Selamlar

nevzat
20-08-2007, 21:38
Ailece harika bir ortam yaşamışsınız ,aklıma 3 sene önce eski foça da çadır kurup 15 gün kaldığımız kamp yeri geldi .Gerçektende haarika oluyor.

HALDUN YALIMLI
21-08-2007, 10:58
Rıdvan abi, allah içinize sindirsin. Kamp keyfini çok iyi bilirim abi, harika zaman geçirdiğinizede eminim. Hele gece dalgaların sesiyle uyumak tarif edilmez bir ninni teranesinde gelir insana. Balık kıt olmuş ama sağlık olsun, kamp keyfi yetmiştir. RASTGELSİN

ilhanmania
21-08-2007, 11:07
muhtesem bir aile tablosu...fazla soze gerek yok yani ;)

Caner BALIKÇI
21-08-2007, 11:40
rıdvan abı elıne sağlık:helal: :helal: allah daım etsın ınşallah

emre97
21-08-2007, 12:19
rıdvan abı ellerine sağlık :helal: :helal: afiyet olsun :deli: :D

baracuda_35x
21-08-2007, 16:05
bütün gönül doslarıma ayrı ayrı teşekürler :helal: :helal:

baracuda_35x
21-08-2007, 16:06
rıdvan abı ellerine sağlık :helal: :helal: afiyet olsun :deli: :D
iki gözüm teşekürler :helal: :helal: :helal:

er35han
21-08-2007, 16:18
çok güzel bir paylaşım olmuş, av ortamını ailenizle de paylaşınca insanın içi gerçekten huzur buluyor. ben ne zaman tek başıma balığa çıksam ailemi evde bıraktığım için vicdan azabı duyarım.sen hem avı hem de aile saadetini bir arada yaşamışsın,tebrikler rıdvan abi.

baracuda_35x
21-08-2007, 16:29
çok güzel bir paylaşım olmuş, av ortamını ailenizle de paylaşınca insanın içi gerçekten huzur buluyor. ben ne zaman tek başıma balığa çıksam ailemi evde bıraktığım için vicdan azabı duyarım.sen hem avı hem de aile saadetini bir arada yaşamışsın,tebrikler rıdvan abi.

hataytan zevk alacaksan yapmak istediklerini yapmaya çaliş kardeş ozaman huzura erersin. birazda maddiyata baglı tabiki :rolleyes: teşekürler

kordelya
21-08-2007, 16:31
Dört dörtlük bir faaliyet düzenlemişsiniz, ellerinize sağlık, mutluluğunuz daim olsun :)

Caner BALIKÇI
24-08-2007, 19:31
ben fazla bır şeyler demek ıstemıyorum.sadece alkışlarım sevgılı rıdvan abııı:helal: :helal: :helal: :helal: :helal: :helal:

herzaman bunu yap

saygılar sevgıler

Hasan BALIKÇI
24-08-2007, 19:37
bence herşeyden önemlısı aıle ıle balığa gıtmek doyumsuz bır mutluluk senı kutlarım rıdvan kardeşım.:helal: :helal: :helal: :helal:
mangal partın muhteşem olmuş afıyet olsun kadeeeeeş.:D

saygılar sevgıler rastgelsın

Rauf
25-08-2007, 06:39
Rıdvan kardeşim bak işte bu hayatı daha önce yaşamış biri olarak beni eskilere götürdün kampcılık ve aynı zamanda balık tutkusunu ayırmadan tatil yapmak ailesiyle birlikte olmak kadar güzel bir olay bilmiyorum sizin oralardada vardır mutlaka orman bakanlığının kapm ve piknik alanları vardır mesela marmariste cubucak ve inbükü,antalyada beldibi,alanyada incekum kampları şimdi aklıma ilk gelenler benim tavsiyem böyle emniyetli yerlerde cadır kurup tatil yapmanı öneririm diğer yerlede korumasız olan bölgeler artık pek güvenli değil bir düşün istersen iyi günler.

baracuda_35x
25-08-2007, 12:26
bence herşeyden önemlısı aıle ıle balığa gıtmek doyumsuz bır mutluluk senı kutlarım rıdvan kardeşım.:helal: :helal: :helal: :helal:
mangal partın muhteşem olmuş afıyet olsun kadeeeeeş.:D

saygılar sevgıler rastgelsın
teşekürler hasan abi bence en güzel mutluluk

baracuda_35x
25-08-2007, 12:33
Rıdvan kardeşim bak işte bu hayatı daha önce yaşamış biri olarak beni eskilere götürdün kampcılık ve aynı zamanda balık tutkusunu ayırmadan tatil yapmak ailesiyle birlikte olmak kadar güzel bir olay bilmiyorum sizin oralardada vardır mutlaka orman bakanlığının kapm ve piknik alanları vardır mesela marmariste cubucak ve inbükü,antalyada beldibi,alanyada incekum kampları şimdi aklıma ilk gelenler benim tavsiyem böyle emniyetli yerlerde cadır kurup tatil yapmanı öneririm diğer yerlede korumasız olan bölgeler artık pek güvenli değil bir düşün istersen iyi günler.

teşekürler rauf abi dediklerine aynen katılıyorum o gün bizimle birlikte bir aile daha vardı kamp yapan, ondan dolayı ogün için emniyetli sayılır sölediklerini dikkate aliyorum abi teşekürler

eşref sürek
31-08-2007, 08:19
balığı az ama sevdiklerinle güzel bir gün gecirmişsin allah mutluluğunuzu bozmasın rastgele