PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hatfa Içi Kaçamaği...

ishak BALLICA
22-08-2007, 08:08
Sevgili arkadaşlar sitemizi şöyle bir taradım ve baktım ki; en son 21 Temmuz 2007 de balığa gitmişim.... Ta o gündür bu gündür validenin rahatsızlığı ve telaşı yüzünden bir türlü denk gelip de balığa gidememiştim...Nasip olur ise yarın sabah anneme bakan kızcağız geldikten sonra ona nöbetimi devr edip, saat 07,30 gibi işyerinden beni almaya gelecek olan arkadaşlar ile tekne ile balığa çıkacağım. Ve, tabiki bakıcı kızın mesaisi bitmeden de anneme gelip nöbeti devr alacağım..
Yani sözün özü, yarın sabah 07,30-akşamüstü 17.00 arası kendimi izinli tayin ettim....Ve azıcık hava alacağım...Balık işin ayrıntısı olacak....Çünkü, balığın oynıyacağı sabah suyunu kaçıracağız....Haliyle de benim erken eve dönmem gerektiği içinde akşam suyunu da alamıyacağız...

Peki ne mi olacak....Bakalım onu gidince göreceğiz....İnşallah video çekecek bir iki görüntü yakalarız ve beraber paylaşırız...

Not: Aslında gönlümden geçen tabiki sabah suyunda çupra beklemek....Amma ne yapalım...Nasip böylemiş

VE YAPILAN AVIMIZIN RAPORU...

Can dostlarım bir birinden güzel temennileriniz için can ı gönülden teşekkürler...Hakikaten çok ama çok bunalmışdım.... Bu kaçamak benim için güzel bir moral kaynağı oldu...
Dedim ya balık bahane, önemli olan stres atmak ve birazcık dahi olsa rahatlıyabilmek...Neyse, arkadaşlar ile saat:08.00 gibi buluştuk ve soluğu yemcide aldık...Bir patlak mamun ve 30 adet de yengeç alarak yola koyulduk...Sağolsun, arkadaşlar hadi bir çorba içelim de öyle gidelim demesiyle; bizim tekne başına varıp da balığa çıkmamız saat: 10.00'u buldu diyebilirim....Hadi hazırlık yap,derken yola çık ve vardığın yerde demir at der iken saat: 11.00' i bulduk vesselam...

Saat öğle vaktini bulmuş ve cayır cayır bir sıcakda oltaları suya kavuşturduk... Allahtan gittiğimiz tekne güzel bir tekne ve tentesi olduğu için sıcaktan bir nebze dahi olsa korunabildik.. .At çek ha bre izmarit çektik...Aman allahım adeta altımız resmen İzmarit tarlası... Aralarda tek tük dahi olsa bir iki düzgün balık geldi..Ama onlarda, her zaman Çeşme de görmeye alıştığım kallavi cinsinden değildi....

Benim nöbet değişimi saatimin yaklaşması nedeni ile de, saat 15.00 gibi toplanıp, dönüş yoluna geçtik...Yani akşam suyu filan deneme imkanımız olmadı...Bu hafta içi kaçamağına Sevgili üyemiz Tahir bey (thrkansu),Mehmet bey,ben ve Teknesinde bizi misafir eden Sevgili Hakkı bey katıldı...Günün en fazla balığını ''Bitmeyen azmi ile ha bre çalışıp duran'' Tahir'im tuttu...Velhasıl limana dönüşde, birde baktık ki...herkeze 2 pişirimilk yetecek kadar balık denk gelmiş....Ha, kaliteli balık mı ;değil....Ama koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebi imiş misali; gelir gelmez anneme bir uğradım ve sonrada kendi evime gelip izmaritleri temizleyip bir postasını yedik...

Daha iyisi ve irilerinin sizlere denk gelmesi dileğiyle rastgelsin...

BLACK SHARK
22-08-2007, 08:22
Masallah cok güzel av olmus , Anneniz icin Allah dan acil sifalar diliyorum , sizlerede sabir ... afiyet olsun . paylasim icin tesekkürler .

selamlar - rastgelsin

Taygun KOCABIYIK
22-08-2007, 09:20
İshak abicim bu kaçamak sana ilaç gibi gelmiştir. Tebrik ederim afiyet olsun izmaritler çıtır çıtır harika olmuştur eminim :)

ykmk
22-08-2007, 09:43
Maşallah abi.Yine deniz kokusu gelmeye başladı burnuma.Balıklar içimi bir hoş etti.Offf offf tıklamalarına kurban olduklarım offf.
Kovayı çok güzel bir şekilde doldurmuşsunuz abi.Müzikler falan da ortamı güzelleştirmiş.Gerçi müzik olmasa da olurdu di mi?Zaten deniz başlı başına bir senfoni.
Paylaşım için teşekkürler...Rastgelsin...

emre97
22-08-2007, 19:27
abı çok iyi bir av olmuş ama anneniz için allah şifa versin diyoruz abı :( :(

discus
22-08-2007, 19:29
abi tebrik ederim izmaritlerin arasında kovada ele avuca sığacak bir mercan gördüm sanki nedersin.havası bile sana yetmiştir abi devamı eksik olmasın sağlıcakla...

baracuda_35x
22-08-2007, 20:06
tebrikler ishak abi güzel bir gün olmuş.
anneniz içinde sizlere sabırlar dilerim.

pikeci
22-08-2007, 20:25
ishak kardeşim güzel bir av yapmışsın ellerine sağlık anneniz içinde allah şifa versin:helal: :helal: :helal: :helal: :helal:

GevrekLevrek:)
30-08-2007, 13:39
Allah annenize acil şifalar sizede sabır versin. Güzel bir av olmus, stres atmışşınız. Balıklarda fena degil, tebrikler!

Anıl ÜNALAN
30-08-2007, 14:12
İshak abim çok güzel bi kaçamak yapmışsın gerçekten mesaj yazma fırsatını yeni buldum kusura bakma sanırım alman adasının bangozu dediğimiz bölgesinde avlandınız keşke orada kalamar takımı indirseydin iyi kalamar yapıyor orası :)

Tebrik ederim güzel bir ava imza atmışsın..