PDA

Tüm Versiyonu Göster : Video Görüntülü 21-22.08.2007 Galata Köprüsü Av Raporu

ufukbayram
23-08-2007, 01:00
Değerli Üstadlar;

21 Ağustos Pazartesi akşamı ekibimizden Dinçer, Yılmaz ve sevgili Cengiz Abi'mle Galata'da buluştuk. Saat 18.00 sularında Eminönü-Boğaz tarafı 3. direkten 50 gr. kurşun 10'lu yeşil çapari (ince takım) ile yaptığımız takımımızı denize bıraktık. Bıraktık ama sonuç hüsran :) maalesef 4 kişi 18.00-21.00 arası toplam 1.5 kg civari istavrit aldık (benim yemli takımada birkaç izmarit). Daha sonra yemli denemek için 2. direğin dibinde duran ve 24 saat açık olan Uğur isimli tezgahçı arkadaştan karideslerimizi alıp 4'lü izmarit takımı ve yine 50 gr. kurşunla izmarit avlamak için kolları sıvadık. İlk yarım saat kötü olsada sonra (22.00 gibi) 40-45 dakika boyunca oltayı 30 metre ileri atıp dibe yatırıp boşluğunu alır almaz izmafritler vurmaya başladı ve en az çekenimiz 2'li çekiyordu. Fakat ne hikmetse 23.00 sularında bıçak gibi kesilen balık saat 06.00'a kadar tek tük izmarit, mezgit(çok nadir) , iri istavrit vermeye başladı. Fakat 23.00'dan sonraki atışlarımızı olabildiğince uzağa yapıyorduk. Ayrıca karidesi değiştirip kurt takmıştık. Sabah 06.00 ile 08.00 arası 4 kişi yaklaşık 6 kg civarı (tahmini çünkü gün sonunda toplamda 12 kg civarı balık vardı ama maalesef 4 kişiydik) istavriti yeşil ince takım 35 gr kurşun ve hemen önümüzden su üstü aldık. Toplamda 14 saatlik köprü maceramızda en ilginç olay bizim dünyanın en ballı adamı Dinçer'in çapari ile zarganayı gövdesinden yakalamasıydı :) İlk balığı zargana oldu :)
Av gecesi ile alakalı görüntüleri sizinle aşağıdaki linklerde paylaşacağım fakat belirtmem gereken bir husus var. Cep telefonu ile çekim yaptım ve maalesef gece modunu yanlış ayarlamışım :) Görüntüler kalitesiz ama oradaki eğlencemiz görülmeye değer cidden. Allah herkese böyle av arkadaşları nasibeder inşallah. Daha fazla görüntü paylaşmak isterdim ama maalesef telefonumun şarjı bitti. Umarım sizde izlerken keyif alırsınız. Ekibimizin paylaşımları sürecek. Herkese rastgele.

[Only Registered Users Can See Links]

Bu arada 14 saat, 4 kişi yani 56 saat yapar :) 12 kg balık :) Hüsran :)

BLACK SHARK
23-08-2007, 05:23
Cep telefonu ile çekim yaptım ve maalesef gece modunu yanlış ayarlamışım :) Görüntüler kalitesiz ama oradaki eğlencemiz görülmeye değer cidden. Allah herkese böyle av arkadaşları nasibeder inşallah. Daha fazla görüntü paylaşmak isterdim ama maalesef telefonumun şarjı bitti. Umarım sizde izlerken keyif alırsınız. Ekibimizin paylaşımları sürecek. Herkese rastgele.

Ufuk kardes önemli olan paylasimin , ne güzel eylenmissiniz . Arkadaslarina ve sana daha nice bol zevkli avlar dilerim , tüm aviniz nese huzurlu gecsin .

selamlar - rastgelsin

Taygun KOCABIYIK
23-08-2007, 08:48
Ufuk abi teşekkürler bu ay kotaya takıldım kaldım izleyemiyorum ama tebrik ederim hüsranda olsa fena olmamış av bence :)

ilhanmania
24-08-2007, 11:51
bu zargana olayı banada olmustu hep anlatıodum...demekkı tek ballı ben degılmısım :D nice bol avlara...

Rauf
25-08-2007, 07:09
Ufukcum paylaşımın icin tebrik etmek isterim deniz bu ne verirse eyvallah diyecen geriye bu anılar kalıyor.bir dahaki sefere cektiğin görüntüyü hemen cep telefonun dan seyredersen hata olmaz.Birde benim tavsiyem eğer vaktin varsa budan sonraki cektiğin görüntüleri bilgi sayadadaki movimeker programı ile birleştirip bir paket halinde video yapabilissin yardım istersen bu konuda fikir verebilirim.selamlar.