PDA

Tüm Versiyonu Göster : TROL tekneleri karşı önlem

günay07
30-08-2007, 18:48
Arkadaşlar ANTALYA/DEMRE iLÇESİNDE trol TEKNELERİ HER SENE TUTACAMIZ balıkları tutuyolar SAHİL GÜVENLİK gelipte Karadan Oltasını Atmış olan vatadandaşlara diyorki:Amatör Balıçı Belgeniz var mı diyolar gidipte o adamları ortadan kaldırsanızya:confused: Sizce Arklar Bunlara Ne Demeli..:confused:

freediver
31-08-2007, 00:38
Hasancim senin yerinde olsam bu durumu ic isleri bakanligina antalya sahil güvenlik komutanligina ve antalya deniz komutanligina bildiririm...3 ayri sikayetname....

Antalyayi bilirmisin bilmem.... Ben 17 yildir Antalyada yasiyorum....
Ve Antalyada Konyaalti sahilinde eski Petrol Ofisinin karsisindaki iskelde balik avlarken Sahil Güvenlik Botunun Trol teknesinden 3-5 kasa balik aldigini gördüm... 8-10 yil önce,......

Isin kötüsü ne biliyormusun?
O trol teknesini o gün bizler sikayet etmistik.....

Bu gibi durumlarda en tabandan en tavana dogru her üst birime sikayetname yazmak ve her sikayetnamede durumun bir üst makama da bildirildigini not olarak yazmak....

Tabi bunu ben sonradan ögrendim....

Selamlar...

günay07
31-08-2007, 09:53
Yok Abi Yok İşi Çok abartılar yaa neymiş botun önüne can simidi gitcen kadar can yeleği yangın söndürme tekenin bütün bilgileri lan saten 200 300 m açılıyoz şurdan şurasında hele demre ilçesi gibi 1 yerde yan yana balık avlıyoz yüzsek yüzecez karaya nedir anlamadım :( bunlar devlete şikayet etsen aynılar...

mercan
31-08-2007, 11:23
nedir bu amatör balıkcılarcılardan çektiğimiz arkadaş. denizi kuruttular küçücük tekneleriyle ikili üçlü köstekli oltalarıyla bitirdiler denizlerimizi.

Anıl ÜNALAN
31-08-2007, 15:25
nedir bu amatör balıkcılarcılardan çektiğimiz arkadaş. denizi kuruttular küçücük tekneleriyle ikili üçlü köstekli oltalarıyla bitirdiler denizlerimizi.

Çok güzel demişsin be abi.Gerçekten tükettiler balıklarımızı balık bırakmadılar trolle çekelim...:hıııı: :hıııı:

Aziz Gerzeli
31-08-2007, 15:48
amatör balıkçı belgesi uygulaması tamamen kaldırılmıştır bilgilerinize sunarım saygılarımla

freediver
01-09-2007, 02:22
amatör balıkçı belgesi uygulaması tamamen kaldırılmıştır bilgilerinize sunarım saygılarımla

Aziz Abi neden kaldirmislar peki onuda biliyormusun?

BLACK SHARK
01-09-2007, 07:21
Arkadaşlar ANTALYA/DEMRE iLÇESİNDE trol TEKNELERİ HER SENE TUTACAMIZ balıkları tutuyolar SAHİL GÜVENLİK gelipte Karadan Oltasını Atmış olan vatadandaşlara diyorki:Amatör Balıçı Belgeniz var mı diyolar gidipte o adamları ortadan kaldırsanızya:confused: Sizce Arklar Bunlara Ne Demeli..:confused:

AKDENIZ bölgesinde 15 sene dalis hocaligi ve rahberlik yaptim , bizler dalis okullari olarak - federasyondan tut - Bakanliga kadar ve sahilgüvenlikden il Jandarma Komutanliga kadar sikayette bulunduk ama malesef iste yine gördügünüz gibi hicbirsey degismedi . Yilani kafadan kesecen kardesim , Kas meis adasi ilerisinde 12 mil muhabbeti vardi bir ara , bircok Yunan Trol tekneciler bizim tarafda balik avliyordu ve sahil Güvenlik birsey demedi , aceba Neden ??? Cumhurun dedigi gibi ozaman ufakmis 3-5 kasa balik almis sahil Güvenlik ... peki soruyorum aceba simdi ne aliyorda bu av yöntemi halen uygulaniyor ??? bunun sonu yok ... ne yaparsak HALK OLARAK DOGAYI SEVEN VE SAYAN ARKADASLAR var bizler yapariz . sikayettde tereddüd edmeyin , eminseniz yasak birseyler oldugu arayin Yetkili bölgeleri söyleyin , sonra Torunlarimiza Gösterecek - tutturacak balik nesli kalmaz --- ah keske demiyelim...... BUNUN SONU GELMELI :hıııı: :hıııı:

mufi
01-09-2007, 12:57
Evet arkadaşlar gördüğünüz ve emin oldugunuz her türlü ters durumu en alttan en üste tüm mercilere duyuralım hatta basına bile bilgi verelim ki yetkililer artık bu işlerin üstüne gitsinler..

Aziz Gerzeli
01-09-2007, 17:26
benim belgemin günü dolduğunda onaylatmaya gittiğimde artık kaldırıldığını sadece yabancılara izin gerektiğini TC vatandaşlarının sirkülere uymaları şartıyla serbestçe avlanabileceğimizi bildirdiler teşekkürlerimle sağlıkla kal kardeşim

günay07
02-09-2007, 19:51
İlginiz İçin Çok Teşekürler.....

Rauf
03-09-2007, 11:28

Yaaa ne demessin bütün oltacılara ölüm yaşasın turol tekneleri.

ünalmusa
03-09-2007, 19:10
kaldırmaları ıyı olmus ama jandarma kıllık ıcın yıne sorar ag atana bırsey demez oltacıya bulasır

kordelya
06-09-2007, 05:41
Amatör balıkçılık lisansının kaldırıldığına dair resmi bir yazıyı nerden edinebiliriz acaba? Bi çıktısını alıp bilip bilmeden amatör balıkçılara izdırap olan "yetkililerin" gözüne sokmak için soruyorum.

Rauf
06-09-2007, 05:53
Amatör balıkçılık lisansının kaldırıldığına dair resmi bir yazıyı nerden edinebiliriz acaba? Bi çıktısını alıp bilip bilmeden amatör balıkçılara izdırap olan "yetkililerin" gözüne sokmak için soruyorum.
Merabalar eskiden su ürünlerinden 5-6 ytl ye aldığımız amatör balıkcı belgesini soruyorsunuz her halde Amatör denizcilik federasyonu sitesinde bu konu ile ilgili bir bölüm okumuştum [Only Registered Users Can See Links] burayı tıklayın araştırın iyi günler.

kordelya
06-09-2007, 08:46
Merabalar eskiden su ürünlerinden 5-6 ytl ye aldığımız amatör balıkcı belgesini soruyorsunuz her halde Amatör denizcilik federasyonu sitesinde bu konu ile ilgili bir bölüm okumuştum [Only Registered Users Can See Links] burayı tıklayın araştırın iyi günler.

Bakıyorum, sağolun. Size de iyi günler.

kordelya
06-09-2007, 08:54
Arkadaşlar, belge soranların burnuna bunu dayayın gidip kanunsuz trolcülerle uğraşsınlar.

Resmi Gazete’de Yayımlanma
Tarih: 24.08.2006
Sayı: 26269 Sayılı
DENİZLERDE VE İÇ SULARDA AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİAVCILIĞINI DÜZENLEYEN 37/2 NUMARALI SİRKÜLERİ
İKİNCİ BÖLÜM
Türk vatandaşlarının amatör balıkçılık yapmaları
MADDE 3- (1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler, bu sirküler ile getirilen
yasak, sınırlama ve sorumluluklara uymak şartıyla amatör balıkçılık yapabilirler. Bu kişilere
müracaatları halinde, veriliş tarihinden itibaren iki yıl geçerli olmak üzere, il ve ilçe
müdürlüklerince “Amatör Balıkçı Belgesi” verilir. Bu belgenin alınması veya avcılık sırasında
bulundurulması zorunlu değildir.
KAYNAK: [Only Registered Users Can See Links] (Amatör Denizcilik Federasyonu)

genzul
01-03-2008, 09:31
üç yanımız deniz ama bi deniz bakanlığımız yok sorun burada arkadaşlar