PDA

Tüm Versiyonu Göster : Alanya da kuzu günleri

Rauf
31-08-2007, 06:22
Yaklaşık iki haftadır alanya yat limanı karşısında sabah 6-8 arası akşam üstü 17-20 saatleri arası 33 metrede dip caparisi ile kuzu avı yapıyoruz takımda 300 gr kullanılıyor kullanılan misina 0.40 mm 4 adet 4cm lik silkon balık ile donatılıyor silikon balıkların kolları köstek bedenine 13-15 cm ölcüsünde bağlanıyor renk olarak balıklarda şeffaf simli,kırmızı simli,yeşil simli ve mavi simli renkler tercih ediliyor şu an yakalanan balıkların ağırlıkları 300-350 gr arası değişiyor kuzu balığı avı yaklaşık 15 gün daha devam edicek sonra bölgeyi daha derin sulara terk edicekler.Unutmadan bir eylül itibariyle büyük balıkcı teknelerine av sezonu acılacağı icin şu günlerde alanya yat limanına gelmekte olan gırgır tekneleri her sene olduğu gibi bu senede tonlarca tutup gidecekler ekonomik değeri cok yüksek ama buna mukabil avı yetkili kurumlarca hic denetlenmiyen bu balığın ilerde denizlerimizde günden güne azalarak yok olma tehlikesine geleceğini bakalım ne zaman görücekler.her keze selamlar rastgelsin.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

gırgırcı
31-08-2007, 07:39
msn ye niye takılmadığın anlaşıldı rauf abi. yapacağını yapıyorsun. size ne diye bilirim ki. şansın yaver gitsin. inşallah şu gırgırlar başlamadan bol miktarda tutarsın bu kuzucuklardan. RASTGELSİN abi

nevzat
31-08-2007, 09:18
Tebrikler Rauf abi,gerçekten de güzel ve bol bir av olmuş,heralde balıklar derine gidene kadar bolca avlanıcaksın bu ara ,RASTGELE değerli abim.

cevat2
31-08-2007, 09:26
Bravo Rauf abi,kuzuları yatırmışsın.İnşallah gırgırlar tüketmeden 15 gün zevkini alırsın.Rastgele.

Taygun KOCABIYIK
31-08-2007, 09:43
Rauf kaptanım tebrik ederim çok güzel görünüyorlar. Umarım daha irileri denk gelir.

BLACK SHARK
31-08-2007, 11:43
Abicigim cok sahane av yapmissin ..tebrikler .
Bu sene izine geldigimde inan cok istedim bir alanya yapmayi ama vakit olmadigindan yapamadim. sana bol bol afiyet seker olsun .

selamlar - rastgelsin

HALDUN YALIMLI
31-08-2007, 11:54
Rauf abim, kuzuların maşallahı var. Tebrik ediyorum, Süleyman abinin dediği gibi umarım av sezonu açılmadan nicelerini avlarsın. RASTGELSİN

Rauf
31-08-2007, 15:28
Konu icin düşünce ve iyi dileklerde bulunan dostlarıma yeşekkürler yakında bu kuzu avının videosunuda yapmaya calışacağım selam ve sevgilerimle rastgelsin.

Anıl ÜNALAN
31-08-2007, 15:34
Tebrik ederim Rauf kaptan çok güzel av yaratmışsın devamını dilerim bu kuzuların hemde koç gibilerinin gelmesini dilerim :D

ismail çakır
31-08-2007, 15:55
rauf abi.. maşallah çok iyi balıklar yakalamışsın.. tebrikler.. rastgelsin..

er35han
31-08-2007, 16:01
mercanların efendisi rauf kaptanım tebrikler:D , çok yakışıklı balıklar yakalamışsın.:helal:

mufi
31-08-2007, 18:41
Vayy Rauf um yine döktürmüşsün...afiyet olsun...

baracuda_35x
31-08-2007, 19:30
tebrikler rauf abiçim çok güzel av olmuş :helal: :helal: :helal:
ellerine kollarına sağlık,afiyet olsun:helal: :helal:

baturhan
31-08-2007, 23:46
maşallah balıklar inci tanesi gibi dizilmiş yan yana,elinize sağlık..

Onur GÜNER
03-09-2007, 21:58
Abi kırmışsın kuzuyu :D

Bu aralar çok kalabalık oralar,
Bu arada ciddi bir diş tedavisi görüyorum, doktor bir süre daha dalış yapmamı önerdi. Şu dişim düzelsin sinaritlerin diş tedavisine başlayacağım bende :D

Rauf
03-09-2007, 22:09
Abi kırmışsın kuzuyu :D

Bu aralar çok kalabalık oralar,
Bu arada ciddi bir diş tedavisi görüyorum, doktor bir süre daha dalış yapmamı önerdi. Şu dişim düzelsin sinaritlerin diş tedavisine başlayacağım bende :D
onurcum gecmiş olsun pancurları yeniliyosun haa biraz erken dimi?neyse sıhhatin yerine gelsinde zaten seni bekliyor sinolar artık rauf ağbinede bi kılcık atarsın:D benim bi konum daha var belki kacırdın.
[Only Registered Users Can See Links] selamlar.

Onur GÜNER
04-09-2007, 22:01
Saol abi hemen bakıyorum.
Kılçık ne demek abi en kıral sinariti senin teknede yicez canlı canlı,
kısmet, ortam biraz boşalsın, kalabalık azalsın başlarız ufaktan...

ronin
11-09-2007, 14:56
ada eğer uydunuz varsa yaban tv yi mutlaka ama mutlaka yükletin ve seyredin teşekkürler
cevabınıza teşekkür ederim yanlız sen ben onlar birileri herkez üç beş taneden bişey olmaz diyor bütün sorunda burda takımınızı büyük balığa göre hazırlasanız dolayısıylada o kadar küçük balığı tutmazsınız 2004 te deniz ve balıkçılık adlı derginin yarışmasında 30 kilo 300 gramlık üç adalarda tuttuğum kuzuyla türkiye ikincisi olmuştum.büyüğünü yakalamaktaki keyif hiç birşeyde yok lütfen beni yanlış anlamayın sadece içi sızlayan doğa insanı biriyim bu arada eğer uydunuz varsa yaban tv yi mutlaka ama mutlaka yükletin ve seyredin teşekkürler