PDA

Tüm Versiyonu Göster : at-çek lüfer

ismail çakır
03-09-2007, 13:04
akşam üzeri motorsikletime atladığım gibi balığa gittim.akşam suyunda yaptığım bütün at-çeklere rağmen hiç lüfer balığı çıkmadı.gece biraz yemli bakalım dedik. gündüzden aldığım izmarit ve tirsi balıklarını fileto çıkarıp mantar ve çift oltalı takımımıza takıp attık ama nafile bütün uğraşlarımıza rağmen tık yoktu. kendimizi daha fazla harab etmeden uykuya çekildik. sabah 05.15 de kalktım.yine yemli takımın başına gittim. ama yine tık yok.
güneş doğduktan sonra başka arkadaşlar gelmeye başladı.başladık at-çek yapmaya..benim yanımda da küçük makina vardı ( nasılsa balık yok diye hafif takımı almıştım.) neyse lüfer başladı.benim sahte balığa yapıştı ama makine küçük olduğu için zorlanarak aldım.attım bir tane daha yapıştı ama alamadım gelirken yolda kurtuldu.birkaç atıştan sonra birtane daha aldım.yine sahte balığı attım. büyük bir martı bağırmama rağmen benim balığa bir pike yaptı.ben balık yakalamaya çalışırken büyük bir martı yakalamıştım.havadan uçurtma toplar gibi martıyı yanıma kadar aldım.benim sahte balıktaki çarpma kuşun burun deliğine girmiş. martıyı kanadından hafif hasarlı olarak kurtardım.ağır aksak uçtu gitti.
daha sonra başka bir yerden at-çek yapmaya başladık. ikinci atışımda benim takıma bir yapıştı.sanki kofana kamış u oldu.yavaş yavaş çekmeye başladım. balık yaklaşınca takım hafifledi.meğer benim sahte balık lüferi sırtından yakalamış. başkada balık olmadı. döndüm geldim.
rastgelsin
[Only Registered Users Can See Links]

gırgırcı
03-09-2007, 13:17
bunları görünce içim gidiyor ismail abi. bunları kıyıdan avlıyorsun. bir de tekne olsa sende, biz hiç lüfer falan göremeyiz o zaman. abi şansın bol olsun, RASTGELSİN.

baracuda_35x
03-09-2007, 13:37
tebrikler ismail abi lüferlerde yakışıklıymış,afiyet olsun

canakkale
03-09-2007, 14:20
ismail abicim tebrikler ellerine saglik süper baliklar!!!! bunlari yakaladigin sahte yemlerin fotografini buraya eklersen sevinirim bunlari merak ettim gercekten.

Anıl ÜNALAN
03-09-2007, 14:24
Tebrikler İsmail abi gerçekten çok güzel av sezonun böle geçmesini dilerim ;)

Saygılar...

Taygun KOCABIYIK
03-09-2007, 20:10
İsmail abicim ayağa kalkıp tekrar balığa gitmen sevindirdi beni. Lüfer sezonuna yetişirim demiştin eh öyle oldu :) bereketli başlayan sezonun inşallah daha bereketli halde devam eder...

kturkol
03-09-2007, 20:31
afiyet bal şeker olsun abim. maşallah pek güzeller.

araştırıcı
04-09-2007, 12:08
Merhaba İsmail Bey:
Sizi yürekten kutlarım... Çok güzel fotoğraflar... Tabi ÇOK GÜZEL av yapmışsınız... Maşaallah... Allah devamını nasip etsin... Konu Lüfer olunca kendiside, avıda çok keyifli.... Ben yakalamış gibi sevindim......
Selam ve saygılarımla...
Rastgele...
Erken kalkmanın nimetlerini iyi bilirim, bende aynı zamanlamayla avlanıyorum.... Arkadaşların kulağına küpe olsun...

ismail çakır
04-09-2007, 12:41
ismail abicim tebrikler ellerine saglik süper baliklar!!!! bunlari yakaladigin sahte yemlerin fotografini buraya eklersen sevinirim bunlari merak ettim gercekten.

volkan, lüferleri yakaladığım sahte balık;
YO-ZORİ
ARC-MİNNOW
EV8F9 floting
110 mm.

gerçi daha önce bu konudan başlık açılmıştı. bu linkte ortada olan balık..
link,[Only Registered Users Can See Links]

rastgelsin..

nevzat
04-09-2007, 16:45
Tebrikler İsmail abi,lüferler ,kofanalar,levrekler,hele hele çupralar oltandan eksik olmasın RASTGELE.

kordelya
05-09-2007, 05:45
İsmail abi tebrikler. Afiyet şeker olsun, hangi bölgeden aldığını da yazabilir misin acaba? Yoksa sır mıdır?

BLACK SHARK
05-09-2007, 06:39
Güzel Av yapmissin abi Tebrikler ..
afiyet seker olsun.

selamlar -rastgelsin

baturhan
05-09-2007, 07:57
maşallah abi ne güzel de dizilmiş kurşun askerler gibi,afiyet şeker olsun.
elinize sağlık..

ykmk
06-09-2007, 09:38
İsmail abiciğim bi tanesi dünyaya bedel bunların.Martı da aranmış bu arada.Tebrikler.Çok güzel olmuş.Bi de kendimi fazla zorlamadan tuttum demişsin,bi de zorlasan kimbilir ne olacaktı abi?
Tebrikler,rastgelsin..

mufi
06-09-2007, 14:05
İsmail cim şeker bunlar şeker...defne yapragı arası ızgara kömürde..
afiyet olsun..

mertnar
10-09-2007, 22:08
tebrikler :) hırsızlı mı atıyorsunuz ?

araştırıcı
13-09-2007, 09:50
volkan, lüferleri yakaladığım sahte balık;
YO-ZORİ
ARC-MİNNOW
EV8F9 floting
110 mm.

gerçi daha önce bu konudan başlık açılmıştı. bu linkte ortada olan balık..
link,[Only Registered Users Can See Links]

rastgelsin..

Merhaba İsmail Bey;

Sizin yazılarınızı merakla okuyorum.... Ellerinize ve yüreğinize sağlık....
Bir konuda bilgi rica edebilir miyim?
Kullandığınız sahtelerden yeşil fosforlu olanı gece avında sık sık ışığa tutuyor musunuz?
Bu sahteyle gündüzde avlandığınız oluyor mu?
Ben gece avında ara ara ışık tutmazsam hemen fosforu kayboluyor, sizdede böyle mi?
Gece sahtenin hızını nasıl ayarlıyorsunuz?
Beni ve diğer arkadaşlarımı aydınlatırsanız sevinirim...
Şimdiden Teşekkür ederim..

Selam ve saygılarımla...

ismail çakır
13-09-2007, 21:48
Merhaba İsmail Bey;

Sizin yazılarınızı merakla okuyorum.... Ellerinize ve yüreğinize sağlık....
Bir konuda bilgi rica edebilir miyim?
Kullandığınız sahtelerden yeşil fosforlu olanı gece avında sık sık ışığa tutuyor musunuz?
Bu sahteyle gündüzde avlandığınız oluyor mu?
Ben gece avında ara ara ışık tutmazsam hemen fosforu kayboluyor, sizdede böyle mi?
Gece sahtenin hızını nasıl ayarlıyorsunuz?
Beni ve diğer arkadaşlarımı aydınlatırsanız sevinirim...
Şimdiden Teşekkür ederim..

Selam ve saygılarımla...
levent bey;
iltifatınıza teşekkür ederim.
bahse konu olan sahte balık ile levrek de yakaladım ama ben bu sahte balığı lüfer at-çekinde kullanırım.gece bu balık ile hiç avlanmadım.randımanı nasıl olur bilemiyorum. bu konuda hiçbir fikrim yok.fakat lüfer balığı at-çekinde bu balık herzaman mükemmel av veriyor.
sahte balık ile gece yapılan at-çek'te sarım çok yavaş olmalıdır.kamışın ucu hafifçe çekilip bırakılmalı ve misinenin boşluğu alınmalı ve tekrar aynı işlem yapılmaya devam edilmelidir.eğer avllandığınız yerde akıntı yok ise orjinal haldeki rapala kullanılması daha iyi olur.suyun biraz altından gelmesi daha iyi netice vermektedir.
levent bey, benim bu anlatmaya çalıştıklarım kendi av yeri tecrübelerimdir. sizin avlandığınız yerlerde daha değişik usüllerle daha iyi neticeler alınabilir.orada bulunan ustaların bilgilerinden de istifade etmeniz daha iyi olabilir.
rastgelsin..

araştırıcı
14-09-2007, 07:44
levent bey;
iltifatınıza teşekkür ederim.
bahse konu olan sahte balık ile levrek de yakaladım ama ben bu sahte balığı lüfer at-çekinde kullanırım.gece bu balık ile hiç avlanmadım.randımanı nasıl olur bilemiyorum. bu konuda hiçbir fikrim yok.fakat lüfer balığı at-çekinde bu balık herzaman mükemmel av veriyor.
sahte balık ile gece yapılan at-çek'te sarım çok yavaş olmalıdır.kamışın ucu hafifçe çekilip bırakılmalı ve misinenin boşluğu alınmalı ve tekrar aynı işlem yapılmaya devam edilmelidir.eğer avllandığınız yerde akıntı yok ise orjinal haldeki rapala kullanılması daha iyi olur.suyun biraz altından gelmesi daha iyi netice vermektedir.
levent bey, benim bu anlatmaya çalıştıklarım kendi av yeri tecrübelerimdir. sizin avlandığınız yerlerde daha değişik usüllerle daha iyi neticeler alınabilir.orada bulunan ustaların bilgilerinden de istifade etmeniz daha iyi olabilir.
rastgelsin..

Merhaba İsmail Bey:
Cevabınız için Teşekkür ederim... Benim için Kıymetli bilgiler....

Bende gece avlanmıyorum, genellikle sabah gün ağarmadan kıyıya varıyor, saat 9:00 civarı yakaladıklarım olursa mutlu ve keyifli bir avcı olarak eve dönüyorum...
Sizin önerdiğiniz sahte balığı aldıktan sonra sabah 1-2 saat daha erken gitmeye başlamıştım..... Bu sahteyi denemek ve verimli olup olmadığını görmek istemiştim ama 1 tane kendi boyunda kefal yavrusu :D dışında henüz yakalayamadım..:(
Yazdılarınızdan anladığım kadarıyla, sizin yörede deniz belli bölgelerde akıntılı, bu akıntı ile sahte balık kendiğinden ritim yakalıyor.... Benim avlandığım bölgelerde akıntı yok.... Sahte Balığa kamışla ben aksiyon veriyorum....
Yöremde sizin gibi kıymetli avcı arkadaşlar var, zaman zaman onlarında bilgilerine başvuruyorum.. Elimde hemen her derinlikte avlanmak için sahte balıklarımda var.. Her avda; değiştirerek, balık hangisine vurursa onu kullanıyorum.... sonra tekrar değiştiriyorum vs...

Bilgileriniz benim için önemli ve kıymetliydi...
Teşekkkür ediyorum..

Selamlar, Rastgele..

ismail2776
16-09-2007, 17:18
İsmail abi tebrikler, güzel av ve güzel balık yakalamışsın, nereden yakaladın o balıkları bir yer tarif edermisin, sadece meraktan, çanakkaleliyiz ya o açıdan birde, bilelim bizde nerede avlanıyor ismail abi yanına gider muhabbetimizi ederiz.

turna
16-09-2007, 21:09
Tebrikler,afiyet olsun.Başka ne denirki ?

Rauf
17-09-2007, 06:27
İsmail hemşom uzun zamandır böyle kaleme alınmış av hikayene hasret kalmıştık harika balıklar belki senin icin değil ama gercekten güzeller.senin evvelki malum rekor balıkların vardı aşağıda linkini verdiğim konuyu bir tıkla onlardan istiyorum selamlar.[Only Registered Users Can See Links]

discus
18-09-2007, 14:17
ismail abim tebrikler sezonu başlattığına göre iyileştinde sanırım hadi hayırlısı devamlarını merakla bekliyorum..

selnar
17-07-2013, 13:59
Ismail aga biraz geç oldu ama tebrikler :)

kadir 06
17-07-2013, 19:11
Tebrikler Ismail Bey,roman gibi bir av yasadiginiz belli.Zaten usta avci dediginde elindeki kisitli malzeme ile avini en iyi sekilde nihayetlendirendir.Sevgi ve saygilarimla...