PDA

Tüm Versiyonu Göster : Arkadaşlar Balık Alcam yardım edın

DexoL
05-09-2007, 19:14
Arkadaşlar balık alcam bana yardım edın akvaryumum var onda beslenır mı sızce ? bıde şöyle bişey varmı balık almadan önce 20 günlük su olmalı yanı suyu bu gün dolduracan 20 gün sonra dalık ları içine koycan böyle bişey var mıı?? sizceE

Taygun KOCABIYIK
05-09-2007, 20:07
Bu gidişle akvaryumla ilgili bölüm açacağız sanırım :)
İlla 20 gün beklemesine gerek yok suyun fakat beklemiş olmalı klorun sudan arınması için diye biliyorum yanlış olabilir emin değilim.

ceza_4
05-09-2007, 22:11
20 litre akvaryumda siz suyunuzu koyun sonra gün akvaryumda beklesin hem dinlenmiş olur sonra tavsiyem 1e3d lepistes veya 1e3d moli koyabilirsiniz

Anıl ÜNALAN
05-09-2007, 23:05
Yeni başlıyorsan eğer benim sana tavsiyem ;
75 cm lik bi akvaryumla başlaman motorunun ve ısıtıcının kesinlikle olması.İlk başlıyacağın balıkların Lepistes , moli ve pilati'nin haricinde olmamasıdır.
Güzel görüntü alabiliceğin bir akvaryum yaratmak ve az balıkla başlayıp daha sonra çok balığa sahip olmak istiyorsan.Akvaryumuna belli miktar kumun yanında akvaryum taşları koyman çakıl taşları kadar oluyor ve yeni doğan yavrular direk aralara karışarak kendini koruyabiliyor.Akvaryumununa bitki koymanı tavsiye etmek isterim ama camda çok yosuna yol açıyor bunun için 2 tane vatoz balığına ihtiyacın olabilir. Beslemeye hamile lepistes dişiler alarak başlıyabilirsin 3 tane hamile lepistes dişi 1 tane erkek 2 tane plati dişi 1 tane erkek 3 tane moli dişi 1 tane erkek ile başlarsan gerçekten ileride çok sayıda balığın olur benim öle olmuştu akvaryumumundaki yavru saklanması için yarattığım özel aksesuarlar sayesinde 100 tane balığa kadar çıkmıştım 75 cmlik akvaryumda bile..

Bide 2 adet çöpçü balığı almanı öneriyim sana dipte fazla birikinti olmamasını sağlıyor hemde çok tatlı hayvanlar görüntü açısından gerçekten çok etkililer..

Bundan sonrasıda senin onlara göstereceğin yakın ilgiden oluşur.Unutma her hayvanın sevgiye ihtiyacı vardır..

Saygılar.

yakup
06-09-2007, 18:00
Anladım tşk Ben zaten fanuzda düşünü yom tşk

Emre
09-09-2007, 10:05
Anıl Çöpcüler güzel bi hava Yaratıyo ama yavrularıda cerez gibi yiyolar :D bnm çöpüler yavrularla beslenmekten kocaman olmuştu :D

yakup
09-09-2007, 11:04
Arkadaşlar kavanozda beslesem ve motor falan su ısıtıcı olmsa bişey olur muu

Emre
09-09-2007, 16:10
Arkadaşlar kavanozda beslesem ve motor falan su ısıtıcı olmsa bişey olur muu

Bence Günah kavanozda ancak beta besliyebilirsin.... diğer balıkların moli lepistes gibi hayvanları motor ve ısıtıcıya ihtiyacları var...Seni küçüçük yerde havasız ve soğuk bıraksalar iyi olmazdı dimi.:)

yakup
09-09-2007, 17:51
akvaryum boyutlarını bana söyleye bilecek varmı bana ölcülerını verebılırmı o kadar yüksek olmasın küçük bişey istiyom böyle 3-çift bilemedın 4 beslıycem eve koycam ilginiz için tşk

pene
11-09-2007, 16:44
dostum sen japon balığı al..
ısıtıcı istemez..
çok uzun süre motor olmadan da yaşayabilir..
ama küçük bir fanus düşünüyorsan tek balık yeterlidir fazlası sürekli suyu değiştirmeni gerekir..
bu da hem seni hem balıklarını yıpratır..
75lik akvaryum ilk etapta çok büyük olabilir..
40cm yeterlidir..
ufak bir motorla lepistes yaşatabilirsin..
ısıtıcı olmasa da yaşar söylentilere bakma çok besledim ben..
küçük akvaryum alacaksan mümkün olduğu kadar küçük balık seçmelisin..
neon+beta+lepistes veya sarı prenses,black molly..

mufi
11-09-2007, 19:33
ısıtıcı istemez..
ama küçük bir fanus düşünüyorsan tek balık yeterlidir fazlası sürekli suyu değiştirmeni gerekir..
40cm yeterlidir..
aynen katılıyorum..

Yakup sen japon al ...japon...japon... çekik gözlüsünden olmasın .. yani kırmızı balık olanından.. beslemesi kolay..yemini ver suyu zaten içinde ..eee işte yaşar gidersiniz beraberce...:D ...

Anıl ÜNALAN
12-09-2007, 02:17
ısıtıcı istemez..
40cm yeterlidir..
Sarı prenses'i hiç ama hiç tavsiye etmem yeni başlıyanlar için o balıklar biraz yırtıcı oluyor zarar verebiliyor betayıda tavsiye etmem o da dövüşçü :) lepistes molly ve plati 3 lüsünü tamamen tavsiye ederim üçü birbirine çok uyumlu balıklar gerçekten üretimin zevkinide veriyor..

Neon da görüntüsü çok güzel olan balık ama benim gördüğüm kadarıyla biraz narin balık 4-5 tane öldü bende şahsen :)

Saygılar.

yakup
12-09-2007, 22:00
tşk ederım bilginiz iin yardım edenede etmeyenede tşk :)

ünalmusa
14-09-2007, 22:16
seyretmesı cok zevklı bakımı bıraz zor oluyor
bende altın baslı japonlar vardı ısıtıcı kullanmıyordum odanın sıcaklıgı yetıyordu yanına melek ve copcu atmıstım sorun yoktu

mufi
07-10-2007, 18:39
[Only Registered Users Can See Links]

güzel işe yarar bir site

yunus_emre
09-10-2008, 07:09
50 cm lik bir akvaryumda kaç tane balık besleyebılırım sahsen ben mumkun oldugu kadar cok beslşıcem bı kaç tane lepistesim var suan için

Emre
09-10-2008, 16:30
adaşım Kaçtane dişi ve erkek lepistesin var ve akvaryumunda ısıtıcı ve iç motor varmı? 3 dişi lepistese 1 erkek lepistes yeter bence yavrulatıp büyütürsen daha güzel oluyo ....

yunus_emre
09-10-2008, 18:42
emre kardesim düne kadar 1 erkek 2 dişi vardı dişilerimin ikiside hamileydi bu gün iki hamile lepistes daha aldım suan 1 erkek 4 dişi var ve dişilerimin hepsindende yavru beklıyorum cok mutluyum inşallah hepsi saglıklı bı şekılde dogurur bu arada akvaryumumda iç motorda var ısıtıcıda var ve yesıllıkte var su an için canlı yosun var suda buyuyenlerden ama inş daha eklıcem yesıllık sence balıklarımın saglıklı yasamaları ıcın ne yapmalıyım ne tavsiye edersın ben yavruluk kullanmıcam akvaryuma yavrulasın hepsi olurmu

Emre
09-10-2008, 19:53
Akvaryumda doğururlarsa erkek ve dişiler yavruları yiyebilir,canlı bitkilerin aralarına saklanırlarsa kurtulurlar ama en güvenli biçimde büyümeleri için bence yavrulukta doğurması daha güvenli biraz büyüdüklerinde akvaryumun içine alabilirsn hani bide suyun içine damlatılan dezanfektan ve vitamin damlaları oluyo onlardan alırsan iyi olur yavrular büyüdükten sonra haftada 1 kez yada 2 kez 3gün arayla balıklara canlı yem vermek büyümesine katkı sağlıyo...

yunus_emre
09-10-2008, 20:39
bılıyorum kardes ama yavrulukları pek saglıklı bulmuyolkar güvenlı ama saglıklı degıl o yuzden
ben yavruluk kullanmıcam önerilerin için saol