PDA

Tüm Versiyonu Göster : tekneye merhaba

er35han
02-10-2007, 07:50
yaklaşık 3 ay önce onur'la(giritli) aldığımız polyester tekne,nihayet pazar günü suyla buluştu:helal: .hafta sonu yine kayınbiraderin yanında aliağadaydık. biraz iş, biraz muhabbet fırsat bulursakta avlanırız diye plan yapmıştık. işle ilgili kısım pazar öğ. sonraya kalınca,bizde sabah erkenden diğer önemli konuya bakalım dedik.sabah altıda teknemizin yanına vardık. dört balığa susamış avcı(kayınço ve eşi,ben ve eşim) vakit geçirmeden ''gemiyi'' suya indirdik:D . kürek çekmeye ilk başladığımızdaki hafif rüzgar,yaklaşık on dakika sonra iyice şiddetlendi ve maalesef kayınçonun eskiden kalma deniz korkusu nüksetti.karaya çıkmak isteyince,fazla ısrar etmeden tekrar gerisin geri kürek çektik:(. ama sürprizler bitmiyor kıyıda nevzat bizi bekliyordu, onlarda olta atmaya gelmişler. diğer sürprizse kıyıya vardıktan kısa bir süre sonra denizin yine sütliman olması:deli: .
bundan sonrasını tahmin edersiniz, yeni ekip nevzat eşliğinde bir saatlik gecikmeden sonra yine sularla buluştu. kısa sürede avlanmayı düşündüğümüz noktaya vardık. önce;çupralar için hazırladığımız oltalarımıza madyaları takarak olabildiğince öteye salladık. teknenin hemen altına da diğer balıklar için boru kurdu ve sülünezle donattığımız oltaları bıraktık.aşağısı gopez yatağıymış, daha kurşun yere düşmeden atlıyorlar yemlere,arada da ısparoz ve karagözler.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
bir ara nevzat olta değiştirdi, zargana oltası hazırladı. beş dakika geçmeden hoooop misafir teknede;
baktım zarganalar hala su yüzeyinde bende olta değiştirdim ve....
eşim ve sinem gopezlerle çok mutluydular, keyiflerine diyecek yoktu. saat 14:30'a kadar avlandık. çupralara attığımız oltalara sadece bir kez balık vurdu,ama ne vuruş.. nevzatın kamış,ucunu öyle bir eğdi ki kırılacak sandık. hemen oltayı alıp tasmaladı, balık oltanın ucunda ama yukarı gelmeye hiç niyeti yok. bende zarganayı filan bırakıp kepçeye uzandım amaaaaaaaaa...
balık bir kafa darbesiyle 0.35mm'lik ilk kez o gün kullanılan misinayı koparıverdi. nevzatın halini ne siz sorun ne ben söyliyeyim:deli: ''abi en az 3 kiloluktu'' dedi durdu kıyıya çıkana dek.
hasılata gelince tam 48 adet zargana ve bol miktarda gopez vb. balık.

kısaca çok zevkli ve keyifli bir gündü, inşallah tekrarı olur.

BLACK SHARK
02-10-2007, 07:56
Tebrikler Kardesim ..
cok güzel bir gün gecirmissiniz ..bol av bol günes ve deniz.
güzel Aile ortami , afiyet olsun.

selamlar - rastgelsin

gırgırcı
02-10-2007, 10:09
kurutmuşsunuz aliağayı. bu kadar çok balık tutulurmu kardeşim.:helal: :helal: :helal:

vatozdur o vatozzzzzz:D :D :D

inşallah devamı gelir.
RASTGELSİN.

Rauf
02-10-2007, 11:08
yaklaşık 3 ay önce onur'la(giritli) aldığımız polyester tekne,nihayet pazar günü suyla buluştu:helal: .hafta sonu yine kayınbiraderin yanında aliağadaydık. biraz iş, biraz muhabbet fırsat bulursakta avlanırız diye plan yapmıştık. işle ilgili kısım pazar öğ. sonraya kalınca,bizde sabah erkenden diğer önemli konuya bakalım dedik.sabah altıda teknemizin yanına vardık. dört balığa susamış avcı(kayınço ve eşi,ben ve eşim) vakit geçirmeden ''gemiyi'' suya indirdik:D . kürek çekmeye ilk başladığımızdaki hafif rüzgar,yaklaşık on dakika sonra iyice şiddetlendi ve maalesef kayınçonun eskiden kalma deniz korkusu nüksetti.karaya çıkmak isteyince,fazla ısrar etmeden tekrar gerisin geri kürek çektik:(. ama sürprizler bitmiyor kıyıda nevzat bizi bekliyordu, onlarda olta atmaya gelmişler. diğer sürprizse kıyıya vardıktan kısa bir süre sonra denizin yine sütliman olması:deli: .
bundan sonrasını tahmin edersiniz, yeni ekip nevzat eşliğinde bir saatlik gecikmeden sonra yine sularla buluştu. kısa sürede avlanmayı düşündüğümüz noktaya vardık. önce;çupralar için hazırladığımız oltalarımıza madyaları takarak olabildiğince öteye salladık. teknenin hemen altına da diğer balıklar için boru kurdu ve sülünezle donattığımız oltaları bıraktık.aşağısı gopez yatağıymış, daha kurşun yere düşmeden atlıyorlar yemlere,arada da ısparoz ve karagözler.
bir ara nevzat olta değiştirdi, zargana oltası hazırladı. beş dakika geçmeden hoooop misafir teknede;
baktım zarganalar hala su yüzeyinde bende olta değiştirdim ve....
eşim ve sinem gopezlerle çok mutluydular, keyiflerine diyecek yoktu. saat 14:30'a kadar avlandık. çupralara attığımız oltalara sadece bir kez balık vurdu,ama ne vuruş.. nevzatın kamış,ucunu öyle bir eğdi ki kırılacak sandık. hemen oltayı alıp tasmaladı, balık oltanın ucunda ama yukarı gelmeye hiç niyeti yok. bende zarganayı filan bırakıp kepçeye uzandım amaaaaaaaaa...
balık bir kafa darbesiyle 0.35mm'lik ilk kez o gün kullanılan misinayı koparıverdi. nevzatın halini ne siz sorun ne ben söyliyeyim:deli: ''abi en az 3 kiloluktu'' dedi durdu kıyıya çıkana dek.
hasılata gelince tam 48 adet zargana ve bol miktarda gopez vb. balık.

kısaca çok zevkli ve keyifli bir gündü, inşallah tekrarı olur.

Erhan arkadaşım Tekneniz hayırlı uğurlu olsun ne bu yaa balığı kırmışsınız helal olsun güzel bir gün ve muhabbete cabası tebrikler.birde rekor zargananız var.benim actığım bir topik var rekor balıklar üzerine oraya gönder bu balığı ilerde hepsini toplayıp bir slayt yapıcam selamlar.

eşref sürek
02-10-2007, 12:46
arkadaşlar yeni tekneniz hayırlı olsun açılışı güzel yapmışsınız bol balıklı temiz havalı bir gün insan başka ne isterki allah muhabbetinizi bozmasın rastgele

mufi
02-10-2007, 15:04
Maşallah erhan/onur/nevzat üçlüsüne..şansınız daim olsun..
ve bu arada tekne de hayırlı ve kazasız belasız kullanmak nasib olsun...

er35han
02-10-2007, 17:13
çok teşekkürler arkadaşlar, inşallah teknemiz hayırlı uğurlu olur. teknemizin şimdilik motoru yok,bir kaç ay kol kaslarımızı geliştireceğiz. motoruda tamamlayınca rauf abimle süleyman abime rakip olacağız inşallah.
süleyman abi vatoz matoz değil kesin üç-beş kiloluk çupraydı valla.:'(

mufi
02-10-2007, 18:17
çok teşekkürler arkadaşlar, inşallah teknemiz hayırlı uğurlu olur. teknemizin şimdilik motoru yok,bir kaç ay kol kaslarımızı geliştireceğiz. motoruda tamamlayınca rauf abimle süleyman abime rakip olacağız inşallah.
süleyman abi vatoz matoz değil kesin üç-beş kiloluk çupraydı valla.:'(

Güzel insanlar ... önümüz kış. aman küreklere fazla güvenmeyin.. hatta motora bile.
ufukta hava karardımı+deniz çizgisi yok oldumu hemen kaçın...
gün içinde stabil giden hava bir anda değişip rüzgarda dönerse ,sakinde olsa esintiye ve çırpıntıya başladımı hemen kaçın.
teknede mutlaka yedek çapa ipiniz ve yedek çapanız olsun....
aman ha teknede aşırı derecede kafayı bulmayın..
dikkatli olun..:)

Taygun KOCABIYIK
02-10-2007, 20:37
Erhan abicim öncelikle transatlantik geminizin suya inmesine çok sevindim hayırlısı olsun. Forsa lazım olursa ben her zaman buralardayım haberin olsun :D
Ayrıca bir maruzatım var Erhan abi bu aralar pek bi zayıfladım pantolon durmuyor belimde şu zarganalardan bana bi kemer yapalım :D :D :D
Tülay ablamda benim balığı kapmış onada selamlar saygılar
Ayrıca siz bu gidişle aliağada organize balık avı örgütü kuracaksınız sanırım Süleyman abi bir yandan Nevzat abi diğer yandan şimdi birde siz dahil oldunuz yandı ortalık :)

giritli
02-10-2007, 21:27
Maşallah erhan/onur/nevzat üçlüsüne..şansınız daim olsun..
ve bu arada tekne de hayırlı ve kazasız belasız kullanmak nasib olsun...
Muvaffak abicim selamlar...biliyorum epeydir çok hayırsızlık ettim ama iş-güç malum...Tebrikler için teşekkür ama maalesef ben yoktum orda abicim...:P
İnşallah bir dahaki sefere nasipse beraber çıkarız...;)

Hasan BALIKÇI
02-10-2007, 21:36
erhan kardeşım teknenız hayırlı uğurlu olsun.

güzel bı gün yaşadığınız her halınızden bellı umarım bundan sonrakı avlarınız çok daha ıyı olur bunuda tüm kalbımle temennı edıyorum.

nevzat kardeşımızın adına üzülsem mı bılemıyorum ama bı gerçek var oda kaçan balıkların hepsı büyük oluyor.kaçamayanda malum.

hepınızı tekrar tekrar kutluyorum. :helal: :helal: :helal:

sevgıler saygılar rastgelsın.

er35han
03-10-2007, 08:36
Erhan arkadaşım Tekneniz hayırlı uğurlu olsun ne bu yaa balığı kırmışsınız helal olsun güzel bir gün ve muhabbete cabası tebrikler.birde rekor zargananız var.benim actığım bir topik var rekor balıklar üzerine oraya gönder bu balığı ilerde hepsini toplayıp bir slayt yapıcam selamlar.
teşekkürler rauf abicim, biraz sonra resimlein bazılarını oraya da ekleyeceğim.

er35han
03-10-2007, 08:46
Güzel insanlar ... önümüz kış. aman küreklere fazla güvenmeyin.. hatta motora bile.
ufukta hava karardımı+deniz çizgisi yok oldumu hemen kaçın...
gün içinde stabil giden hava bir anda değişip rüzgarda dönerse ,sakinde olsa esintiye ve çırpıntıya başladımı hemen kaçın.
teknede mutlaka yedek çapa ipiniz ve yedek çapanız olsun....
aman ha teknede aşırı derecede kafayı bulmayın..
dikkatli olun..:)

tabiki muvaffak abicim zaten en çok dikkat ettiğimiz konu da bu. rüzgar şiddetliyse ya da yönü ters ise hiç riske girmeyiz,bir şansımız da avlanacağımız yerin körfez içinde olması ve yanlardaki dağlar sayesinde şiddetli rüzgarlara karşı korunaklı olması. tekne de içmeyi hiç sevmem,karada dört başı mamur masa dururken sallantıda bu keyfi zehir etmenin hiç anlamı yok.:cool:

er35han
03-10-2007, 08:48
Erhan abicim öncelikle transatlantik geminizin suya inmesine çok sevindim hayırlısı olsun. Forsa lazım olursa ben her zaman buralardayım haberin olsun :D
Ayrıca bir maruzatım var Erhan abi bu aralar pek bi zayıfladım pantolon durmuyor belimde şu zarganalardan bana bi kemer yapalım :D :D :D
Tülay ablamda benim balığı kapmış onada selamlar saygılar
Ayrıca siz bu gidişle aliağada organize balık avı örgütü kuracaksınız sanırım Süleyman abi bir yandan Nevzat abi diğer yandan şimdi birde siz dahil oldunuz yandı ortalık :)
sağol canım kardeşim tekne de her zaman bir çapacıya ihtiyaç vardır:D , senin kemerlikler dün akşam iftar sofrasında gerektiği şekilde imha edildi;)

er35han
03-10-2007, 08:58
erhan kardeşım teknenız hayırlı uğurlu olsun.

güzel bı gün yaşadığınız her halınızden bellı umarım bundan sonrakı avlarınız çok daha ıyı olur bunuda tüm kalbımle temennı edıyorum.

nevzat kardeşımızın adına üzülsem mı bılemıyorum ama bı gerçek var oda kaçan balıkların hepsı büyük oluyor.kaçamayanda malum.

hepınızı tekrar tekrar kutluyorum. :helal: :helal: :helal:

sevgıler saygılar rastgelsın.

hasan abim kaçan balık büyük oluyorda, üzüntüsü daha da büyük oluyor be. bak 3 gün oldu nevzattan hala ses seda yok.

HALDUN YALIMLI
03-10-2007, 09:09
Kardeeeeşiiiimm, tekne hayırlı ve uğurlu olsun. Umarım her avınız böyle bereketli geçer, daha iyi avlara. RASTGELSİN

er35han
03-10-2007, 09:14
teşekkürler haldunum daha iyi avları da hep beraber yaparız kardeşim.

discus
03-10-2007, 21:29
abilerim çok iyi küreklere asılırım av sonunda tekne yıkarım sezonluk bakımlarından anlarım para istemem bedava miçoluk yaparım..:deli: :D
kutlarım harika av olmuş hafta sonları adres belli artık anlaşıldı sizleri bulmam kolay olacak..:deli: :deli: :helal: :helal: :helal: