PDA

Tüm Versiyonu Göster : elinize,dudağınıza,kolunuza,bacağınıza oltamı battı!!!!

fisher1968
03-10-2007, 20:38
elinize,dudağınıza,kolunuza,bacağınıza oltamı battı!!!!Yıllardır yanımdan ayırmadığım fakat kendim dahil 5 arkadaşımın tibbi müdahalesini ilkyardım kurumundan 70 km .uzakta yapabildik...Üstelik acı hissetmiyorsunuz..
tüm eczanelerde bulmanız mümkün..adı CHLORAETHYL(SOĞUTUCU SPREY)30 CM UZAKTAN SIKIN DİYOR FAKAT SİZ SİZ OLUN 5 cm yakından sıkın kısa sürede olta heleki kıbrıs olatanın 5 i birden elinizde ise gerisini siz düşünün...spreyi uyguladığınız bölge lokal olarak bir anda donuyor ve pense veya elinizin yardımı ile hiç acı duymadan kurtulabilirsiniz.Şimdiden geçmiş olsun

discus
03-10-2007, 21:24
arkadaşım değerli paylaşımın için teşekkürler..

Taygun KOCABIYIK
03-10-2007, 21:36
Sanırım bu sprey futbolculara sıkılanlar gibi birşey. Balığa giderken yanımızda mutlaka ecza çantası olmalı bunu daha önceki konulardada söylemiştik tekrardan burda zikredelim.
Bilgi için teşekkürler

fisher1968
04-10-2007, 23:08
konuyu aradım fakat bulamadım.daha önce zikredildiğini bilseydim ,tekrardan bu konuyu açmazdım.özür dilerim arkadaşlar

mufi
05-10-2007, 07:47
i.gurlen teşekkürler en azından hatırlatma oldu.. bu arada adını da bilemiyorum
yazarsan...iyi olacak (i.ile geçiştirmek olmaz)

[Only Registered Users Can See Links]
adresinde var.. 8/9 ytl gibi

Taygun KOCABIYIK
05-10-2007, 09:28
konuyu aradım fakat bulamadım.daha önce zikredildiğini bilseydim ,tekrardan bu konuyu açmazdım.özür dilerim arkadaşlar
Yok :) ben sadece ecza çantası konusunu dile getirmiştik demeye çalıştım. Bu konu daha önce açılmamıştı yani.

ünalmusa
05-10-2007, 18:46
paylasımın ıcın tesekkurler acısını cok ıyı bılırım

kturkol
05-10-2007, 21:33
arkadaşım iyi güzelde bahsettiğin bu lokal anestezı tüpü öncelikle ozon tabakasına zararlı bir nesne. bu gibi maddeler yüzünden yaz kışa karıştı. kullanılmasını kesinlikle önermiyorum. herkes daha dikkatli olsun ve bu nesneyi kullanmak bir yana yanında bulundurmaktan dahi kaçınsın.:hıııı: :hıııı:

ikinci olarak bu nesne sürekli basınç altında olduğu için farketmeden güneşte kalırsa veya yanlışlıkla ateşe atılırsa yakınında olanların vay haline.:hıııı: :hıııı:

üçüncüsü yanlış kullanımı iğne çıkaracağım derken aşırı soğutmadan dolayı uzulunuzu dahi kaybetme riskine sahipsiniz.:hıııı:

Rauf
06-10-2007, 07:51
elinize,dudağınıza,kolunuza,bacağınıza oltamı battı!!!!Yıllardır yanımdan ayırmadığım fakat kendim dahil 5 arkadaşımın tibbi müdahalesini ilkyardım kurumundan 70 km .uzakta yapabildik...Üstelik acı hissetmiyorsunuz..
tüm eczanelerde bulmanız mümkün..adı CHLORAETHYL(SOĞUTUCU SPREY)30 CM UZAKTAN SIKIN DİYOR FAKAT SİZ SİZ OLUN 5 cm yakından sıkın kısa sürede olta heleki kıbrıs olatanın 5 i birden elinizde ise gerisini siz düşünün...spreyi uyguladığınız bölge lokal olarak bir anda donuyor ve pense veya elinizin yardımı ile hiç acı duymadan kurtulabilirsiniz.Şimdiden geçmiş olsun
Bilgiler icin teşekkürler sana hoş geldin demişmiydim?demediysem hoş geldin hemşerim.rastgelsin.

fisher1968
07-10-2007, 00:01
RASTGELDİK ve hoşbulduk Rauf kardeşim.Forumda bir gelibolulu ile tanışmak çok güzel.

fisher1968
07-10-2007, 00:14
Kıvanç Bey !!Kendinizce Haklı olabileceğinize inanıyorum.!!!Ne varki ben Amatör Bir balıkçı olarak,Canımın yandığı veya zorda kalan arkadaşlarıma yardımcı olabaileceğine inadığım Lokal Bir anaztesi uygulamasından bahsettim.Uygarlıktan 80-100 km uzakta ,inin cinin kol gezdiği yerde (Çevre Sağlık Tekn.yim bu arada)ozon tabakasından ziyade(bu sayın yetkililer düşünecek)ilk planda yardıma ihitiyacı duyulan uzvumu düşünmek zorundayım.Üstelik bu tür ilaçlar piyasaya sürülmeden önce gerekli araştırmaları yapılan,yan etkileri ve kullanım şartları kutusunun üzüerinde yazan ve (Türk Malı Değil) şu anda ve geçmişte tüm dünyaca spor etkinliklerinde sıkça kullanılan bir uygulamadır üstelik.Sizi anlamakta zorluk çektim.......Amonyakta KULLANILMAMALI diyebilirsiniz diye korkuyorum şimdiden.

kturkol
07-10-2007, 20:30
Kıvanç Bey !!Kendinizce Haklı olabileceğinize inanıyorum.!!!Ne varki ben Amatör Bir balıkçı olarak,Canımın yandığı veya zorda kalan arkadaşlarıma yardımcı olabaileceğine inadığım Lokal Bir anaztesi uygulamasından bahsettim.Uygarlıktan 80-100 km uzakta ,inin cinin kol gezdiği yerde (Çevre Sağlık Tekn.yim bu arada)ozon tabakasından ziyade(bu sayın yetkililer düşünecek)ilk planda yardıma ihitiyacı duyulan uzvumu düşünmek zorundayım.Üstelik bu tür ilaçlar piyasaya sürülmeden önce gerekli araştırmaları yapılan,yan etkileri ve kullanım şartları kutusunun üzüerinde yazan ve (Türk Malı Değil) şu anda ve geçmişte tüm dünyaca spor etkinliklerinde sıkça kullanılan bir uygulamadır üstelik.Sizi anlamakta zorluk çektim.......Amonyakta KULLANILMAMALI diyebilirsiniz diye korkuyorum şimdiden.

Uzun zamandır spor etkinliklerinde kullanılmamaktadır. kullanımı da yasaktır.