PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bu baligin türkcesi ???

legend1907
25-10-2007, 17:53
selam dostlar simdi hollandada acik denizlerde bu baligin mevsimi basladi bu baligin türkcesi ni bilen:confused: arkadaslardan rica etsem birde taniyan arkadaslardan nasil tutulur ne kullansak daha iyi olur:confused: yani kisaca fikirlerinizi almak istiyorum simdiden tsk ederim assagidaki linke tiklayin acilan sayfada resimleri göreceksiniz

[Only Registered Users Can See Links] r%26lr%3Dlang_tr

Taygun KOCABIYIK
25-10-2007, 17:55
Konuyu deniz balıkları kısmına taşıdım ilker abi.
Sanırım morina denen balık bu ama emin değilim yanlış bilgi vermek istemem.

legend1907
25-10-2007, 18:22
sagol imbat kardesim bende sonradan farkina vardim yanlis yere acdigimi :rolleyes: bekleyelim bakalim bilen birileri cikar elbet

ubeydullah
25-10-2007, 19:49
selam dostlar simdi hollandada acik denizlerde bu baligin mevsimi basladi bu baligin türkcesi ni bilen:confused: arkadaslardan rica etsem birde taniyan arkadaslardan nasil tutulur ne kullansak daha iyi olur:confused: yani kisaca fikirlerinizi almak istiyorum simdiden tsk ederim assagidaki linke tiklayin acilan sayfada resimleri göreceksiniz

[Only Registered Users Can See Links] r%26lr%3Dlang_tr

morina bu bence de bi adrese bakın
[Only Registered Users Can See Links]

cumhur
26-10-2007, 03:48
ilker yapısal olarak morinaya çok benziyor, renk farkı var ,ilkbaharda ve yaz gibi buralaraa yumurtlamaya gelen ,yöresel ismi : sırtlan -morina;kılıç ve derinsu paraketesinde yakalanıyor.bu balıkda ona fiziki açıdan benziyor.morina dediğimizde renklerde ,siyah ve koyuyeşil benek var ,sırt tarafı kahverengi ve kalın pullu oluyor.bu balık ise mezgiti daha çok andırıyor bence. ne olduğunu elbet buluruz. rastgele.

ender
26-10-2007, 08:17
Latince adı gadus morhua bizde atlantik morinası olarak biliniyo açık deniz balığı güney italya tarafında çok ithal edilen bir balıkmış bu güne kadar 37,5 kg ağırlığında ve daha çok mart aylarında görülen bir balıkmış allah nasib ederse yakalayınca resminide koyarım.bilgilerinize.selamlar saygılar.

Rauf
26-10-2007, 17:20
Bu balığın ismi almanyada (hering) diye bilinir almanyadaki üyelerimiz bilir beyaz etli güzel tadı vardır türkiyede yoktur yanlız mezgit ona menzer.

legend1907
26-10-2007, 23:03
kismetse yakin zaman da acilacagiz denize yakaladiklarimin resmini ceker koyarim siteye ;)