PDA

Tüm Versiyonu Göster : 29 Ekim Yine Lampuka.

Anıl ÜNALAN
29-10-2007, 16:29
Gazı aldım artık iflah olmam bunlar geçen avdaki balıkların hemen hemen 2 katı parmaklarımda yaralar bıraktılar sağolsunlar :D

[Only Registered Users Can See Links]

cumhur
29-10-2007, 16:32
bravo.tam gaz ileri,durmak yok,güzel av olmuş tebrikler.

Taygun KOCABIYIK
29-10-2007, 20:31
Hayin diyorum başka bişey demiyorum :D
Bensiz haa gözüne dizine dursun emi...

ADNAN
29-10-2007, 22:04
Anıl, neler yapmışsın maşşallah sana tekne avı bereketli başladı tebrikler aman nazar değmesin.....

Rauf
30-10-2007, 05:16
Anıl tebrikler ama av hakkında teferruat yok hani bunun oltası hani bunun yemi lambuka konusu hassas bi konu afiyet olsun.

ishak BALLICA
30-10-2007, 13:26
Anıl tebrikler ama av hakkında teferruat yok hani bunun oltası hani bunun yemi lambuka konusu hassas bi konu afiyet olsun.

Sevgili Rauf hocam bu aralar bu yörede özellikle durgun havada lambuka alınıyor...Seninde bildiğin gibi bu balıklar avcı ve yırtıcı balıklar..Dikkatini çeken ve hareket eden her şeye saldırıyorlar.

Bizim Çeşmden çıktığımız tekne ile geçen hafta oldukça durgun bir havada dibden mercan alırlar iken bu balıklar inip çıkan takımlara başlamış dürtmeye..Arkadaşlar bunun üzerine hemen dipde yer alan 200 gr lık kurşunu çıkarıp dibe daha yavaş inecek çok küçük bir kurşun ile teknenin altından yaklaşık 6-7 metre altından göre göre/seyrede seyrede yaklaşık 20 tane üzeri almışlar...Arkadaşın dediğine üstleri başları ve tekne kan içinde kalmış....Ben fotoğraflarını gördüm aynen Sevgili Anıl ların tuttuğu gibi ...Sanırm her ne hikmet ise bu ara bu yöredeler....Ama mesela biz dün Yine aynı yörede dik ama bize hiç denk gelmedi...

Sayın hocam bana göre sözün özü, bu tür süreki balık sürülerinin ardından seyehat halinde olan bu balıkların denk gelmesi ve alınması tamamen tesadüf....Çünkü, bizim yerli balıklarımız gibi belirli bir bölgeye bağlı olan sabit balık değiller....

Anıl'cığım bereketli olsun...Bir defa seneler önce Mordoğan dan [Only Registered Users Can See Links] adlı sitenin sahibi Sevgili Cem LİMAN BEY ile çıktığımızda bu balıklardan dönüşde sırtı çekerken denk gelmiş ve pek bilmediğim için eve götürüp de yememişdim...Nasıl lezzeetli mi...?

discus
30-10-2007, 15:24
anıl sen bu gidişle lambuka avlamaya tekrar yasak koydurursun yavaş koçum ne bu hız.eee benim takım arkadaşım ın maşallahı var nerede peki bu beyaz lar.demi anıllll.....heyt maşallah :helal: :helal: :helal: :helal:

Rauf
31-10-2007, 04:32
Sevgili Rauf hocam bu aralar bu yörede özellikle durgun havada lambuka alınıyor...Seninde bildiğin gibi bu balıklar avcı ve yırtıcı balıklar..Dikkatini çeken ve hareket eden her şeye saldırıyorlar.

Bizim Çeşmden çıktığımız tekne ile geçen hafta oldukça durgun bir havada dibden mercan alırlar iken bu balıklar inip çıkan takımlara başlamış dürtmeye..Arkadaşlar bunun üzerine hemen dipde yer alan 200 gr lık kurşunu çıkarıp dibe daha yavaş inecek çok küçük bir kurşun ile teknenin altından yaklaşık 6-7 metre altından göre göre/seyrede seyrede yaklaşık 20 tane üzeri almışlar...Arkadaşın dediğine üstleri başları ve tekne kan içinde kalmış....Ben fotoğraflarını gördüm aynen Sevgili Anıl ların tuttuğu gibi ...Sanırm her ne hikmet ise bu ara bu yöredeler....Ama mesela biz dün Yine aynı yörede dik ama bize hiç denk gelmedi...

Sayın hocam bana göre sözün özü, bu tür süreki balık sürülerinin ardından seyehat halinde olan bu balıkların denk gelmesi ve alınması tamamen tesadüf....Çünkü, bizim yerli balıklarımız gibi belirli bir bölgeye bağlı olan sabit balık değiller....

Anıl'cığım bereketli olsun...Bir defa seneler önce Mordoğan dan [Only Registered Users Can See Links] adlı sitenin sahibi Sevgili Cem LİMAN BEY ile çıktığımızda bu balıklardan dönüşde sırtı çekerken denk gelmiş ve pek bilmediğim için eve götürüp de yememişdim...Nasıl lezzeetli mi...?
İshak dediklerin tamamen doğru belli bir yeri yok sırtı yarken her hangi balık icin tesadüf takılırlar ama bir tanesinin takılması o bölgede var olduğunu kanıtladığından tetbirli olup peşine düşülmesi verimi arttırıyor veya senin dediğin gibi mercanda iken bakıyorsun geliyorlar.şu anda daha sirkülerde yasağı olduğu icin teferruata girmiyorum selamlar.

Rauf
31-10-2007, 04:35

Anlattıkların tamamen doğru kesin bir yeri yok tesadüfen sırtıda veya yemlide karşına cıkıyor.sirkülerde hala yasağı olduğundan teferruata girmicem kısa kesiyorum selamlar

mufi
31-10-2007, 06:02
Anıl maşallah. tebrikler...bu aralar aldıgım duyumda ahmetbeyli +yoncaköy koylarında zargana peşindeki .. sahile yakın lampukalar saldırı halindeymiş..
kıyıdan at/çek ile tutma olanagı var..
sakin ve içerlek koylarda kyılarda eger zargana var ise mutlaka %80 veye90 ihtimalle gün içinde kıyıdan lampuka tutma olasılıgı olabilir.

ismail çakır
31-10-2007, 06:21
anıl, tebrikler.. bizim buralarda hiç olmayan balık..çok daha iyi avlar dilerim..
rastgelsin....

er35han
31-10-2007, 14:32
tebrikler kardeşim tekne avında ne kadar başarılı olduğunu yine ispatladın. nerden bulursun böyle cins balıkları:deli: .öyle yakalamakla bitmez bu iş, hikayesini de bekliyoruz kardeşim.

Taygun KOCABIYIK
31-10-2007, 15:46
Erhan abi telefonla aldığım bilgiyi söylüyorum 2 adet sahte yem (biri yozuri crystal minnow diğeri sanırım prenses) balıkların ağzında gitmiş. Anılın parmaklarda kesikler varmış detayları yüz yüze görüşünce anlatırım dedi.

Anıl ÜNALAN
04-11-2007, 17:07
Abilerim hepinize teşekkür ederim iyi niyetli teşekkürleriniz açısından.

Balık aşırı bollaştı gerçekten ama yedirmesi marifet haline geldi.Herkes atıp tutuyor ben bunları zokayla tutarım tutmak istemiyorum felan filan ama hiç bir icraat yok limanda çok görüyorum ben balık avlarken geliyolar ben olta atmayı bırakıyorum diyolar yok öle bişey abi ben şahsen gidip 50 ytl ye bu balık için 5 adet rapala aldım kötü bi balık olsa ben buna teşebbüs edermiyim ?Neyse uzatmayım fazla :) Hepinize nasip olmasını dilerim tutması en zevkli balıklar arasında olduğunun kanaatindeyim ;)

Saygılar sevgiler RASTGELSİN.

cevat2
04-11-2007, 18:23
Tebrikler arkadaşlar güzel ve eğlenceli bir av olmuş ,yem olarak ne kullanıyorsunuz bu balığın avında?

nevzat
04-11-2007, 18:46
Anıl tebrikler kardeşim,sen boşver tutmak istemeyenleri .Daha da büyükleri rastgelir inşallah zira geçen hafta arkadaşlar daha büyüklerinden 6 tane yakalamışlar ,zokalı iğneye sardalya takıp öyle almışlar.

Michelangelo
06-11-2007, 16:46
Hayin diyorum başka bişey demiyorum :D
Bensiz haa gözüne dizine dursun emi...
Sen bide izmirdesinbiz nakarada napalım ya :'(

Anıl ÜNALAN
07-11-2007, 18:58
Sen bide izmirdesinbiz nakarada napalım ya :'(

Ahahaha kıskananlar çatlasın tagodan sonra bide sen çıktın kıskanan ohh ohhh :D çatlayın emi :D

Abiler teşekkür ederim hepinizin iyi niyetli dilekleri için.

Michelangelo
07-11-2007, 19:17
Sen çatla. yiyemiyoz dediysekte okadar değil bzluktakiler ne güne duruo hihuha :D

halim20
08-11-2007, 14:19
Selam, ben bu siteye yeni kayıt oldum. çok güzel bir site.
Anıl tebrik ederim seni lambuka avlamak gerçekten çok hoş, bende zargana topu ile çeşmealtında tutmuştum 2 tane.
Lambukayı tanımadığım için ve denizdeyken tanımadığımız balığı yakalarsak elimizle tutmamamız gerektiğini duyduğumuzdan kepçe ile tekneye aldık, ve iğneleri ellemeden bıçakla misinaları kestik. Yakındaki tekneden birine sorduk ne balığı bu diye, Adam bize trakonyadır o üstünde zehirli iğneleri vardır deyince nerdeyse balıkları denize atıyorduk. Ama yinede adamın söyledikleri aklımıza pek yatmadı. çünkü zehirli balıkların çirkin balıklar olması gerekiyordu. bende lambukaları atmadım. güzelbahçe limanında balıkçılara gösterdim. papağan balığı veya ingiliz levreği derler buna dediler. Yenilirmi dedim. Evet dediler ve evde afiyetle yedik.
Herkese rastgelsin ve bol avlar dilerim.
Halim.

Anıl ÜNALAN
09-11-2007, 12:00
Selam, ben bu siteye yeni kayıt oldum. çok güzel bir site.
Anıl tebrik ederim seni lambuka avlamak gerçekten çok hoş, bende zargana topu ile çeşmealtında tutmuştum 2 tane.
Lambukayı tanımadığım için ve denizdeyken tanımadığımız balığı yakalarsak elimizle tutmamamız gerektiğini duyduğumuzdan kepçe ile tekneye aldık, ve iğneleri ellemeden bıçakla misinaları kestik. Yakındaki tekneden birine sorduk ne balığı bu diye, Adam bize trakonyadır o üstünde zehirli iğneleri vardır deyince nerdeyse balıkları denize atıyorduk. Ama yinede adamın söyledikleri aklımıza pek yatmadı. çünkü zehirli balıkların çirkin balıklar olması gerekiyordu. bende lambukaları atmadım. güzelbahçe limanında balıkçılara gösterdim. papağan balığı veya ingiliz levreği derler buna dediler. Yenilirmi dedim. Evet dediler ve evde afiyetle yedik.
Herkese rastgelsin ve bol avlar dilerim.
Halim.

Öncelikle teşekkür ederim abi.
Evet abi bütün eski balıkçılar bu balığın adını papağan olarak biliyor ve öle diyorlar ama herhangi bir zehirle alakası yok.Ayrıca filoto şekline geldikten sonra kızartılırsa çok ama çok lezzetli olduğu söleniyor(Ailem ve yemesi için verdiğim kişiler keza ben doğru düzgün balık yemem) Tutarsanız yani salmak aklınızdan geçmesin direk yemenizi tavsiye ederim :D

Saygılarımla..