PDA

Tüm Versiyonu Göster : Ne Güzel Yermiş şu Saros Körfezi

ismail2776
08-11-2007, 11:57
Bugün döndüm Saros Körfezinden, balık tutma fırsatı yakaladık bir iki kere, ne süper bir yermiş bu Saros Körfezi her türlü balık çıkıyor. Daha sonra inşallah yayınlayacağım bir iki ufak resim

ismail2776
08-11-2007, 13:33
Demirimizi attık saros körfezine akşam üstü olmuştu bile. Elimizde oltalar yemimiz ise tavuk. Biz iğneleri yemledik ve saldık suya oltaları. Kurşunu dibe değdirir değdirmez balık atladı. Bir iki üç almaya başladık. O kadar çok çeşitli balıklar geliyorki. Küpez, İspari, İzmarit, İstavrit, Kolyos, Melanurya, Mercan
hatta ve hatta kalamar ve köpek balığı (cam göz bile çeken oldu).
Yalnız bir kaç gece sarosa demir attık. ilk yerimiz kadar hiç balık tutamadık. Daha doğrusu yukarıda anlattıklarımı ilk gece yakaladık.

eşref sürek
08-11-2007, 16:15
saroz balık bakımından bereketli bir yerdir sarozun ne tarafındaydınız güneylimi yoksa eriklimi iğne ve takım hakkında bilgi verirseniz seviniriz afiyet olsun rastgele

mufi
08-11-2007, 17:05
Saroz iyidir.. muhtemelende gökovada oldugu gibi altından kuzey anadolu fayının marmara uzantısı ve devamı geçtiğinden büyük olasılık ile yaşamın zengin ve çeşitli olması bundan kaynaklanıyor

ismail2776
09-11-2007, 21:19
Güneylinin önlerindeydik. Amaç balık tutmak olmadığı için arkadaşlar kamış ve dip oltası kullanarak (yem tavuk) balık tutmaya çalıştık. Bu yüzden tam teşekküllü gidemediğimiz bu avda yinede gözümüzü ve karnızımızı doyuracak bir av yaptık.
Bu kadar çok balık çeşitliliği şaşırttı beni. Çok güzel bir mekandı gerçekten.

ismail2776
10-11-2007, 12:45
Dün gece 22.30 civarlarında TRT-İNT'te bir program izledim. Sarosta bulunan bir köyde balıkçıların hayatlarını hiç müdahale etmeden, günlük yaşamlarıyla çekmişler. Çok güzel bir yer aşık oldum resmen. Aynı zamanda güzel bir şekilde lüfer çıkıyordu. Çok güzel bir yer inşallah bu yaz ilk önce oralara gitmek niyetim.

Taygun KOCABIYIK
10-11-2007, 13:01
İsmail abi ağzımızın sularını akıttın :) Hiç fotoğraf yok mu?

Aziz Gerzeli
10-11-2007, 14:16
Saroz iyidir.. muhtemelende gökovada oldugu gibi altından kuzey anadolu fayının marmara uzantısı ve devamı geçtiğinden büyük olasılık ile yaşamın zengin ve çeşitli olması bundan kaynaklanıyor
muficim fay hattının deniz yaşamında nasıl bir etkisi oluyor? cevabın için şimdiden teşekkür ederim

ismail2776
10-11-2007, 17:15
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
Resim maalesef yok. Aslında sadece bu var.

ismail2776
10-11-2007, 17:17
Ama gerçekten oraya donanımlı giden ve yerini bulan birisi çok iyi av yapar. Son gün ise mercanlar (ama çok küçüktüler) çapariye bile geliyorlardı. İstavrit gibi çapariye geliyorlardı.

ismail2776
10-11-2007, 17:30
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

BUDA OLTAYA TAKINLAN KÖPEK BALIĞI (CAMGÖZ) KÜÇÜK AMA

cumhur
10-11-2007, 17:54
ah şimdi orda ılmak vardı ,orda yaşamak vardı, ne ararsan var denizde, yeterki çalış, özlemişim oraları. ismail güzel paylaşım teşekkürler, beni nerelere götürdün, sen çok yaşa emi. rastgele.

Taygun KOCABIYIK
10-11-2007, 18:44
İsmail abi denizlerin belkide en lezzetli mahlukatı bu kalamar :) bi hoş oldu içim

ismail2776
10-11-2007, 23:02
gerçekten güzel oluyor kalamar. Kalamar sahtesiyle almak çok kolaydı orada Taygun kardeşim. Cumhur abi sizinde maceralarınız var galiba saros körfezinde. Eğer varsa dinlemekten zevk duyarız.