PDA

Tüm Versiyonu Göster : kılıçkuyruk

Caner BALIKÇI
18-11-2007, 17:45
Akvaryum dünyasının en tanınmış balıklarındandır.Kuyruğunun kılıç gıbı uzaması nedenı ıle bu ısmı almıştır.BU balıklar 1909 yılında akvaryum balığı olaraka ele alınmaya başlanmıştır.Bır çok balık türünün olduğu akvaryumlarda uyum ıçınde yaşarlar,kavgacı değıldırler.Dışıler kuyruksuz olur erkeklerde ıse kılıç şeklınde uzantı olur.Yavrularını yıyen bır tür olduğundan doğum bıttıkten hemen sonra anneyavrulardan ayrılmalıdır.Kılıçkuyruk balığının bazı türlerı,yeşıl kılıçkuyruk,sarı kılıçkuyruk,montezuma kılıçkuyruk.Bu varyetelerden başka berlın,kırmızı,albıno kılıçkuyruk gıbı türlerıde vardır.

erkek kılıçkuyruk
[Only Registered Users Can See Links]

dışı kılıçkuyruk

nevzat
18-11-2007, 17:49
Hüseyin bilgilendirme için teşekkürler kardeşim.Şu resimdeki dişinin yavrularını iyi kolla haa.Senden bir çiftini alıcam ona göre.

Caner BALIKÇI
18-11-2007, 17:52
abı benım balıklarım değıl onlar netten buldum.benım olsa canım feda.
saygılar;sevgıler

nevzat
18-11-2007, 18:07
Eli açık kardeşim benim ,şaka takılıyom zaten teşekkürler.Bende hava motorsuz ufak bir akvaryum ve 3 tane ufak japon var,benim kız heveslenip istediği için almıştım ,ama lise dönemlerimde içinde bir çok çeşit balık olan 70 cm lik iyi bir akvaryumum vardı.Bir gün Termostatlı ısıtıcı arıza yapmış ve bütün balıklar haşlanmış,korkunç üzülmüştüm ve tüm malzemeleri bi arkadaşıma verip bu seneye kadar akvaryum kurmamıştım.

Caner BALIKÇI
18-11-2007, 18:17
abı bende 30 tane albıno var ıstersen onları bır kaçını akvaryumun varsa verebılırım şırın tatlı balıklardır.
saygılar;sevgıler

çeşme35
18-11-2007, 18:18
Arkadaşlar bende astronot besledim .Gerçekten çok akıllı balıklar yeniden almayı düşünüyorum.

Anıl ÜNALAN
13-06-2008, 09:10
Hüseyin bu kıLıçkuyruk normaL bir kıLıç kuyruk değiL . Bu baLık aykıLıç diye geçen bir tür , normaL kıLıç kuyrukLarın sadece aLttan tek uzantı şekLinde kuyruğu uzar ;)

NormaL bir kıLıç kuyruk erkek.

emre97
13-06-2008, 09:16
hüseyin abi paylaşım için teşekkürler....
saygılar..:helal::helal::helal::helal: