PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yahu bu ne iş:):)

Alparsbeğ
19-11-2007, 13:06
Selam Dostlar

Tam manası ile fiyasko; cumartsi Gerence, yağmurun altına; vuran var gelen yok.
Hadi ordan Balıklıova; 3-5 isparoz; Kızım nasiplensin bari; başka da bir şey yok; Demeyin yağmurlu havada olmaz diye; ben açık zamanlarda bile genelde boş dönüyorum;
Bu işin kursu var mı?:(
gerence'de ben sallanırken; yanımdaki komşum ahtapot yakaladı; diğer yandaki ki biraz uzakta olduğundan seçemedim; yılan balığı veya mıngri gibi uzun birşey oltasında.
Ben.....
Ben 3-5 tane isparoz....:(
Vallahi morallerim bozuluyoooooor.....:(

Şakası bir tarafa, neden oraya kadar gidiyorsun denebilir; ki çevremdekiler diyor bunu; işin zevk kısmı bu.
Ama ben bu işi bilmiyorum herhalde.

Neyse sevgi ve ışıkla kalın

Taygun KOCABIYIK
19-11-2007, 14:17
Metin abi az sonra yazacağım av hikayesinden sonra eminim haline şükredeceksin :)

cumhur
19-11-2007, 16:05
metin sabırlı ol yavaş yavaş öğreneceksin kardeşim, yılmadan devam , rastgele.
not : aklıma gelince , bizde bu hafta çuvalladık , hava gazı aldık.

çeşme35
19-11-2007, 16:17
Ben gerenceye geçen hafta gittim hiç balık alamadan geri döndüm adını çok duyduğum için izmirden gelen birol arkadaşımla arabayla yola koyulduk .İlk milletvekili evleri denen yer varmış oraya gittik yengeçleri taktık oltaya attık 2 saat tık yok heralde dedik yeri tutturamadık tekrar yola koyulduk bu sefer uğur balık çifliği yazan bir bidon vardı o yola daldık yol berbattı arabayamı yansam yine birşey tutamadığımamı yansam toparlandık en sonunda bir yer daha bulduk tam balık çiftliğinin yanı oltaları salladık yine bişey yok atladık arabaya gerisin geri ellerimiz boş bi şekilde döndük birdahada gerence tarafına uğramamaya karar verdim bu iş nasip işi gelen balık heryerde geliyo.Bu iş sabır işi sabretmek lazım.

erkepli
19-11-2007, 18:35
Merhaba bıkmadan usanmadan devam, her gittiğimizde kovalarca balık tutsaydık balık tutmanın, beklemenin yeni formüller aramanın tadı kalırmıydı?bence bıkmayın "Mermeri delen suyun gücü değil istikrarıdır" bol şanslar.

paşalı
19-11-2007, 18:40
Metin kardeşim sen niye uzaklara gittin?Ben pazar gün inciraltındaydım.İnan bir mırmır vardı.200 gr 300 gr lık.Fakat ben geç uyandım benden 10 metre uzakta bir arkadaş 4_5 adet aldı hele biri kiloluktu.Bende epey bir uğraştım.Fakat baktım o arkadaş oltayı 20 metre kadar atıyor mırmırı çekiyor.Ama ben uzağa attığım için isparoz dan başka birşey yok.Sonuçta bende iki adet aldım ama hava bozdu. Dönmek zorunda kaldım.:deli:

Alparsbeğ
19-11-2007, 20:26
Sevgili Dostlar, mesajlarınıza hakikaten teşekkür ederim; mesajlarınızdan da anlıyorum ki, benim eve boş dönenlerde var ve vazgeçmeksizin devam ediliyor.
Tamam.... Devam, zaten eşimin de anlamadığı bu kısım; eve boş geliniyor ama yine de balığa çıkılıyor; işte cevap;
Bu bir hastalık, hani bir ara esprisi dolaşıyordu; ve çaresiz bir hastalık.
Usanmadan devam sevgili dostlar; Şimdi daha iyiyim.

Hepinize çok teşekkür ederim.

Sevgi ve Işıkla Kalın

gencoz
19-11-2007, 21:28
avcılıkta bir deyim vardır kırk gün taban eti birgün av eti rastgelsin

dudi
20-11-2007, 10:31
muvaffak abi biz hep tehlikedeyiz ben tanımıyorum ki evli olup ta eşi laf etmeyecek insan:D gitgit eli boş gel bide bu yetmezmiş gibi bide evde bi araba laf balık değil ama eşlerimiz yıldırıyor valla bizi:P

Alparsbeğ
20-11-2007, 15:42
Vallahi doğru dersin Koraycığım, ne olacak halimiz bilmiyorum. Bir gün ustalarla yola çıkalım da işin tekniğini yek elden öğrenelim derim.

Sevgi ve Işıkla Kalın

dudi
21-11-2007, 09:32
Koraycım kolayı var...
evden çıkarken balık almaya gidiyorum dersin...
gidersin balık tutarsın.. tutarsan götürürsün..
tutamassan balıkçıdan alırsın...:D :D

abi maalesef ölye bi şansım yok benim eşim benden iyi balıkçı çocuklar (ikiz) yüzünden çıkamıyor tahmin ediyorum kıskançlık var;) :D

dudi
22-11-2007, 09:16
aaahhh aahhh ne sor ne ben söyleyeyim pazar günü hava güzel gibi görünüyor şimdiden eşime yağ yakmaya başladım bi istediğin var mı ne yapsamda ne etsen diye allah benim sonumu hayreylesin:D :D :D