PDA

Tüm Versiyonu Göster : somon hakk.

mufi
07-12-2007, 06:18
Somon balıgı nın yapılması hakkında en iyi yöntem/ deneyimler ??????????

hedi bakalım döktürün...:D

cumhur
07-12-2007, 06:34
abi yakalayıp yada alıp yapma şansım olmadı ama istanbul kumkapıda çok güzel güveçte yapıyorlardı, benki balığı tava ve ızgara harici pek sevmem, o güveçteki bayağı iyi olmuştu.

Rauf
07-12-2007, 14:22
Ben almanyadayken iki şeklini yedim 1-konservesini2-dumanda pişmişini ikiside güzel di omega 3 yağı bakımındanda deniz balıklarının icinde en yoğun olanı olduğunu biliyorum selamlar.

Lethe
08-12-2007, 05:59
abicim bir kaç kere fırında yaptıydım.gayet başarılı olmuştu.sonuçta oldukça yağlı ve fırına girmeye müsait. :)

Anıl ÜNALAN
08-12-2007, 15:14
Yağda yapmaya kalkmada abi o kadar yağlı balığı nerede yaparsan yap.Amcamdan duymuştum bi sefer yağlı yapmış mide bulantısından gidiyomuş :)

Amatör İstanbullu
09-12-2007, 04:23
Daha açık denizlerde yetiştirildiğini düşünerek ben halden ve ithal olanından alıyorum. Kesinlikle oldukça yağlı bir balık. Tava yapılmamalı. Izgarası gayet iyi oluyor, oldukça lezzetli bir balık ayrıca Omega 3 açısından en zengin balıklardan biri.
Tavsiye ederim.

Rauf
10-12-2007, 12:44
Hani baştan beri yazıp ciziyoruzda bi resim koyalım aklımıza gelmiyo.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
Bide yemek tarifine buyrun.
Tarife ait bilgiler
--------------------------------------------------------------------------------

Yemek : Somon balığı
Tür : Deniz Ürünleri
Mutfak : Türk mutfağı
Süre :
Zorluk :

--------------------------------------------------------------------------------

MALZEMELER
MALZEMELER :

1 adet somon balığı
1/5 paket tereyağ

HAZIRLANIŞI
Somon balığını önce uzunlamasına ikiye daha sonra da dörde bölün. Geniş bir tavada tereyağ eritin. Somonlar çok kısık ateşte ağır ağır pişirilir. Pişerken tavanın üzerine kapak konulması gereklidir ki buharıyla güzel koksun. Sıcak servis yapılır.

xnode
19-06-2008, 23:38
Ben de somon balığı yiyemeyenlerdenim. Damak tadıma uymuyor maalesef.. :(

Anıl ÜNALAN
20-06-2008, 01:02
Ben de somon balığı yiyemeyenlerdenim. Damak tadıma uymuyor maalesef.. :(

Herangi bir tatLı su baLığını yemekten keyif aLıyorum diyenLe ben karşıLaşmadım daha somonu beğenmemeniz gayet doğaL :D

aykutkilitcioglu
20-06-2008, 14:22
karaköyden almıştım ama bırakın beni.kedim bike yemedi ya.

bionar
23-09-2009, 21:41
karaköyden almıştım ama bırakın beni.kedim bike yemedi ya.

hocam okadarda kötü değil
ben ızgarasını yapmıştım gayette lezzetliydi