PDA

Tüm Versiyonu Göster : Allahım daha neler görücez(video)

Rauf
17-12-2007, 16:48
Sazan avının bu şekilde yapıldığını şimdiye kadar ne gördüm ne duydum allahallah.
dS8O0zctt-o

walras
17-12-2007, 17:05
abi sanki bi hile hurda varmış gibime geldi.. bunlar yarı baygın balıkları alıp şekil yapmaya çalışıyor olmasın?

muratsadioglu
17-12-2007, 17:22
yarı baygın balıkları alıp şekil yapmaya çalışıyor olmasın?

Bence de şekil yapıyor Rauf Kaptan..:)
Sazan dediysek o kadar da değil hani.
İmkanı yok böyle yakalanamaz..

Onur GÜNER
17-12-2007, 22:18
Bizim o tarafta bu şekilde elle sazan yakalayanları gözümle çok gördüm ama biraz daha küçüklerini :D

Rauf
18-12-2007, 06:28
Kafam tamamen karıştı zira adamların kolları sazanın ağzının sürtünmesiyle kanıyor acaba sazana benziyen başka balıkmı.!

kont56
18-12-2007, 12:24
herkeze selamlar rauf abi gördügüm kadarıile bunlar yayın balıgı ama böyle bir av şeklini ilkdefa görüyorum çok ilginç

polmurat
30-03-2008, 20:19
Evet rauf abi bunlar yayın balığı.Dişleri olduğundan adamların kollarını kanatmış.Daha öncede izlemiştim.Hakikaten bu şekilde yakalıyorlar.

giritli
01-04-2008, 08:15
Yaa abicim hepsinden geçtim de...sazanların kısmetsizliği mi desem ne desem...

Amcalar baya bi iri maşşallah...hayvanların ağzı yırtılacakmış nerdeyse...:oha:

Daha normal kalıplı birisine denk gelselermiş keşke...;)

balıkcı omer
01-04-2008, 17:27
BODUR YAYIN
Ictalurus Melas,Zwerg Wels,Petite Loup
Güneydoğudaki akarsu ve göllerin kumlu, çamurlu zeminlerinde yaşayan, 20-30 ençok 45 cm. boy ve 100-500 gr. ağırlıkta olabilen bir yayın türüdür. Oldukça obur bir balıktır. Omurgasızlar, küçük balıklar, balık larvaları ve kurbağalar da dahil ne bulursa yer. Suların ısı şartlarına göre Nisan-haziran arasıdna kumalrın içine yuva yapan dişi yumurtalarını dökerek bunların oluşmasını bekler. Kılçıksız eti çok lezzetlidir ancak ekonomik değeri bölgeseldir.

selam arkadaşlar ben yayın değil dedim ama yanılmışım videodaki balığı atbalığı olarak biliyordum ama balık birtür yayınmış hepinizden özür dilerim[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
saygılar

cihanakdemir
02-04-2008, 16:55
buna benzer bir balık avı doğu anadoluda ırmaklarda da yapılıyor. gündüz saatlerinde ırmakların kenarlarındaki ağaçların diplerindeki yuvaları kurcalıyorlar ve kol kadar sazan balıklarını ağaçtan meyve toplar gibi el ile tutuyorlar.
aynı şekilde gece vakitlerinde de bir kişi elinde projektörle suyu aydınlatıyor, kuvvetli ışığa maruz kalan balık da donakalıyor böylece. diğer kişi de balığı kafasından ve kuyruğundan tutup yakalıyor. inanılacak gibi değil ama 1 gece içinde 1 çuval balığı birarada görünce iştahım kabarmadı da değil...

balıkcı omer
02-04-2008, 17:12
merhaba cihan kardeşim elle balık yakalayan çok bir ara bende yakalıyordum kefal, sazan ve çörüş.yayın hiç tutmadım ama inden yayın çıkaranları biliyorum hatta bununla ilgili bir anım var bir ara yazarım okursunuz.saygılar