PDA

Tüm Versiyonu Göster : 13 Ocak 2008 Mordoğan (Beni bu güzel havalar mahvetti)

Taygun KOCABIYIK
14-01-2008, 09:15
Hani Orhan Velinin bir şiirinde diyor ya beni bu güzel havalar mahvetti aynen öyle oldu benim durumum. Daha önceden 1-2 teklifi reddetmiştim. Sözde pazar günü evimde oturup soba başında ders çalışacaktım. Cumartesi bilgisayarım arıza yaptığı için tüm gün ve gece onunla uğraştım saat 12 oldu msn açık bir yandan işlerimi halletmeye çalışıyorum. Baktım uzun süredir görüşmediğim tekstil dünyasının imparatoru Adnan abim msne teşrif etmiş. Ne yapıyorsun ne ediyorsun iyidir hoştur muhabbet derken ani bir teklif geldi. Tago 04 te alayım seni Mordoğana gidiyoruz. O an beynim sulanmış durumda olduğundan takvimi açıp şubat ayının 4'üne baktım. Oda pazartesi gününe denk geliyormuş. Tam adnan abi pazartesi balığa mı gidilir diye yazma gafletinde bulunacakken jeton geçte olsa düştü. :deli: Saat 4 te beni almaya gelmeyi teklif ediyordu bu Adam bana o an ders-balık arasında gidip gelirken. Kararım balıktan yana oldu. Ama bir sorun vardı evde oltam yoktu (Anılda kalmıştı en son). Kıyıda köşede bulup buluşturup kıytırık 1-2 takım yaptım. Saat oldu 2 yatsam mı oturup tv mi izlesem derken yatma kararı aldım. Sabah Adnan abim gelip benim malikanenin önünden beni aldı. Ardından kadroyu tamamlayarak. Yemciye geldik allahtan yemleri ayırtmışız hava güzel olduğundan tek bir yem bile yoktu. Hani açık arttırmayla sülünezin tanesini 1 ytlden satardık o derece. Balıklıovada kahvaltı yaptıktan sonra yeni limandaki teknemize binip yerleştik ve yola çıktık. Baya uzun bir yolculuk sonrası uzun ada yakınlarında bir yerde demir attık. Seyrekte olsa mercanlar geliyordu. Tabi kimi tutarken kimileri seyr-ü sefa yapıyordu bunun yanına kameramanlıkta dahildi. Çiçinalar balığı dağıtınca farklı bir yere gittik burda inanılmaz güzel balık olsada akıntı yüzünden pek başarılı olamadık. Daha sonra gezdiğimiz 1-2 yerde hüsrana uğradık. Bol muhabbetli orta şeker balıklı bir av oldu. Ava katılan tüm ekibe teşekkürler. Videolar ve fotoğraflar Adnan abide ondan alıp uzun metraj güzel bir klip hazırlayıp burada paylaşıcam tabiki
şimdilik bu fotoğrafla idare edin :)
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Ben nevalemi sağlama alayım da harp olur, darp olur aç kalmayalım :D
[Only Registered Users Can See Links]
Video Eklendi
0H3r87vXLjA

ishak BALLICA
14-01-2008, 11:08
Bereketli olsun..Allah içinize sindirsin...

levrek
14-01-2008, 11:18
Taygun'cum,olumsuz başlayıpta mutlu sonla biten iki günün keyfini çıkartıp olayı bir güzelde belgelemişsiniz,daha nice güzel havalara...

erkepli
14-01-2008, 11:19
Bu hafta bende havagazı aldım valla kuyumu boşaltmışlar:'( ama balık olmasada süper mangal muhabbeti yaptık. selamlar

dudi
14-01-2008, 14:30
taygun sizin gününüz bol muhabbetli orta şekerli geçmiş ya biz ne yapalım nerden şeker bulalım:D muhabbetin en alası var ama şeker yok bekleki yaz gelsin hepinizin ellerinize ve emeklerinize sağlık

kturkol
15-01-2008, 19:39
taygunum bizde mordoğandaydık keşke karşılaşabilseydik sizlerle. biz fena bir av yapmadık yaklaşık 2 kg lik bir ada beyi yanında yine 2kg kadar mercan ve karagöz hem gözümü hem gönlümü doyurdu. birdahaki sefere bereber olmak dileğiyle.

Anıl ÜNALAN
15-01-2008, 21:03
Tebrikler en azından da olsa deniz havası almışsınız pasınızı atmışsınız.. Adnan abiden fotoları bir an evvel bekliyorum bu seferde fotoları alıp kayıplara karışmamasını diliyorum :D

paşalı
15-01-2008, 22:47
Havanın güzelliği denizin güzelliği balık olmasada pazar günü gercekten değerdi.İnşallah gelecek avlar,güzel havalar ve bol iri balıklarla selamlaşırız.

ADNAN
16-01-2008, 00:54
Arkadaşlar aşağı yukarı ince ayrıntılar dışında tago gezimizi alnlatmış ellerine sağlık, mordoğan' dan ilk defa çıktım beraberlik ve ortam harikaydı artık adım is..;) diye çıktı Mordoğan dediler ama tekne sahibi bizi uzun ada yakınlarında dolaştırdı tabiki isparoz, izmarit cenneti çeşmealtına doğru gidince komşularıyla karşılaştık ordada ;) bu arada kıvanç nasıl karşılaşamadık şaşırdım ve üzüldüm, ayrıca sürüden ayrılma kurt kapar dikkatli ol;) av açısından en kötü günlerimden birini yaşadım ama muhabet gırlaydı, ava gidipte mutlu olmamak imkansız tabiki yanımzdaki dostlarımızda önemli muhabet vardı şanslı olanlarda balık vardı, bende sadece onların çekimleryle uğraştım, videoları en yakın zamanda ileteceğim sevgi ve saygılarımla....

mufi
16-01-2008, 07:43
güzel..güzel.. sitede hareketlenme var.. bende bunu bekliyordum zaten..
beraberlik ve mutluluk.. olay budur...balık olsada olmasada..

giritli
16-01-2008, 10:18
Adocum ve Tagocum balık pek çıkmasa da ben eminim ki muhabbetin kralını yapmışsınızdır...o da yeterde artar bence...ben de gelmeye niyetliydim ama maalesef pazar günü çalışmak zorunda kaldım hem de pzt.sabah 6 ya kadar:'(

O güzel sohbetlerinizi gerçekten özledim...beni bu işler değil , sizlerden ayrı kalmak mahfediyor...:(

Birdahaki sefere inşallah ekibe bende dahil olabilirim ve inşallah muhabbet te balık da gırla olur...

Taygun KOCABIYIK
16-01-2008, 12:31
Onur abicim inan seninde kulaklarını çınlattık. Okan abiyi tanıyormusun bilmiyorum ama seni hiç aratmadı mercandan başka balık çekmedi tüm gün boyunca bilmem anlatabildim mi :D

Rauf
16-01-2008, 14:40
Taygun güzel bir raporla mesajına başlamışın şimdi resimli vede videolu bölümünü bekliyorum görelim şu güzelleri hele.

kturkol
16-01-2008, 21:44
adnanım güzel abim muhabbetiniz bol olsun. bileydim sizin gideceğinizi beraber takılırdık. biz kurtken kurtlar bize dokunmaz merak etmeyesin. özledim sizleri bir hafta sonu beraber çıkalım yine hep birlikte. gır muhabbet yaparız. yanlız onur gelmezse bu sefer zorla götürelim. sıcacık yatağından:D çıkarıp bacaklarından suya sallandıralım:deli:. onurum vallaha ben inanmadım pazar pazar çalışılır mı be koçum. bak millet avda seni bekler.

ADNAN
16-01-2008, 23:37
Kıvanç bilmez miyim beraberce samimi dostca kardeşçe avlarımızı, untmak mümkün değil , ayrıca 1-2 hafta aravereyim diye düşündüm, arka arkaya 4-5 kere gittim ava evde isyan olmasada sorun olmasın diye ara verdim ama sanmayın ilk fırsatta geniş çaplı organize yapacağım kafaya koydum, millet ne derse desin nerde çokluk orda bolluk bence;) o bolluğu yaşamak için denemekte fayda var.Bu konuyu okuyupta gelmıyecek var mı ? kafadan 2 araba 3 tekne oluruz diye düşünüyorum. gaza geldim mi acaba...

seyirsubayi
17-01-2008, 00:00
ado kardesım senınle balıga cıkmak benım ıcın zevktı... bu hafta guzel bı av yaptık ama haftaya emın ol daha guzel bı av olcak katılmanı tavsıye ederım

Taygun KOCABIYIK
17-01-2008, 08:45
ado kardesım senınle balıga cıkmak benım ıcın zevktı... bu hafta guzel bı av yaptık ama haftaya emın ol daha guzel bı av olcak katılmanı tavsıye ederım
Seyir Subayı imzanı doldurda bilelim hele kimsin nesin :D

HALDUN YALIMLI
17-01-2008, 11:33
Av nefis balıklar nefis muhabbete zaten laf yok. Bundan iyisi Şam'da kayısı. Daha güzel ve keyifli avlara inşallah. RASTGELSİN

seyirsubayi
17-01-2008, 18:50
tago bı an önce vıdeo yu yayınlada kendımızı seyredelım dostum.. buhafta daha buyuk katlıam var haberın olsun:) hepımıze bol sans ve ıyı avlar

seyirsubayi
17-01-2008, 18:51
tago bu arada ben bı garıp keloglanım dostum.. balık tutmaya ve avlanmaya yenı basladım:) benı balıklara sor onlar sölesın:)

giritli
18-01-2008, 08:32
adnanım güzel abim muhabbetiniz bol olsun. bileydim sizin gideceğinizi beraber takılırdık. biz kurtken kurtlar bize dokunmaz merak etmeyesin. özledim sizleri bir hafta sonu beraber çıkalım yine hep birlikte. gır muhabbet yaparız. yanlız onur gelmezse bu sefer zorla götürelim. sıcacık yatağından:D çıkarıp bacaklarından suya sallandıralım:deli:. onurum vallaha ben inanmadım pazar pazar çalışılır mı be koçum. bak millet avda seni bekler.

Ya abicim sen inanmıyorsun ama harbidende işteydim...pazartesi sabah 6 da işten çıktım:oha:...yani senin dediğin gibi Adolar sabah suyu yaparken ben de işin suyunu çıkarmakla meşguldüm:)...Ah ahhhh...ne günlerdi o günler...:'(

nevzat
18-01-2008, 17:35
Onur kardeşim,madem balığa bu kadar meraklısın, ben sana bir güzellik yapayım bak.Aliağa tarafında güzel bir yerde, iki arkadaşımın ortak olduğu güzel bir tekne var. :D bilmiyom belki tanıyorsundur.Ben konuşayım bir hafta sonu seni de götürelim oraya balığa.Geçen hafta oraya gidenler balık almış bilgin olsun:D;);)

kturkol
19-01-2008, 16:52
yemezler yavrum sen denizin suyunu çıkar bizimle bence.:D
biz giderkene senide alacaz ona göre. hazır ol şimdiden vedalaş bence:D

Taygun KOCABIYIK
24-01-2008, 21:01
0H3r87vXLjA
Nihayet 2 hafta sonra videolar elime geçti ve gereken işlemi yaptım :)

Anıl ÜNALAN
24-01-2008, 21:33
İyi eğlence olmuş gerçekten videoda da gördük ama biraz kalabalık çıkılmış gibime geldi o tekneyle :)

Rauf
24-01-2008, 21:37
Vay be ne şamata ne muhabbet tebrikler orda bulunan her keze dosluklarınız daim olsun.selamlar.

ATA ERDOĞAN
25-01-2008, 10:08
Elinize Saglik Balik Olsada Olmasada Temiz Hava Deniz Herkese Iyi Gelir.

seyirsubayi
25-01-2008, 11:22
tago kardesım ben bu haftadan daha bı umutluyum sanırım bu hafta daha buuyk samata ve daha fazla av yapacagız sımdıden hepımıze rast gele:)