PDA

Tüm Versiyonu Göster : Paragat yapımı ve ayrıntıları

kaptan_ı derya
14-01-2008, 15:10
slm paragat yapımı için bilgi ve ayrıntılarınızı beklıyorum

Taygun KOCABIYIK
14-01-2008, 15:18
Selamlar kaptan-ı derya öncelikle imza kısmını doldurmanızı rica ediyorum ki hitapta kusur etmeyelim.
Paragatın amatör balıkçıların kullanabileceği bir takım olmadığını söylemekle konuya başlamayı uygun görüyorum. Sirkülerde amatör avcılar için paragat kullanmak yasak.
Bilgi amaçlı şu yazı dizisini takip edebilirsiniz.
[Only Registered Users Can See Links]

kaptan_ı derya
15-01-2008, 14:56
taygun ben tüm yasaklara saygım var ama benım kı merak altını çizeyim ben bundan para kazanmıycam yapıcagım paragatta 60 70 ignelık bısey olucak

Rauf
15-01-2008, 15:23
Anıl kardeşim ama maalesef amatör balık avcılığı icin düzenlenen sirkülerde 6 iğneli balık takımına (capari haric) kadar müsade edilmiştir.dolayısıyla para kazanın veya kazanmayın amatörler icin yasaktır ticari balıkcılar tarafından şikayet edildiğinizde veya sahil koruma tarafından tespit edildiğinizde para cezası ve hukukü işlem yapılır.bizden uyarmak gerisi size kalmış selamlar.

mufi
15-01-2008, 17:49
Anıl kardeşim biz tür forum sayfaları bildiğin üzre Amatör balık avcılıgı konuludur..bu sayfalarda amatör balık avı kural ve kaidelerinin dışına çıkılmaz
insanların niyeti iyide olabilir ancak binlerce insana açık olan bu sayfalarda hiç bir şekilde amatörlük dışı bir uygulama/bilgi aktarımı vs olmaması gerekir.
bu nedenle bu camia olta balıkçılarının camiasıdır ama ehliyetli profesyonel ve geçimini bu işten saglıyan ve ticari balık avı yapan bir kişi zaten bu konuyu bilir....
sana tavsiyem. balık avına gittiğinde asıl amaç balık değil tabiat olsun.deniz olsun göl olsun.kısaca doğa olsun..

kaptan_ı derya
16-01-2008, 14:39
haklısınız tesekkür ederim görüsleriniz için

lcd1
01-03-2010, 21:10
haklısınız tesekkür ederim görüsleriniz için

xnode
02-03-2010, 09:53

Bu linkte ayrıntıları ve niteliği verilen malzemeler temin ediliyor.
Önce; kaç adet paragat kösteği (salması) ihtiyacınız varsa hazırlıyorsunuz. Köstek ve beden tüm paragat tipleri için asgari müşterektir.
Daha sonra paragatınızın tipine karar veriyorsunuz. Yukarıdaki linkte kullanılan paragat tipleri verilmişti. Köstekler bedene ortalama 15-40 cm aralıklarla montelenir. (Hedef balığınızın tipine göre bu değişir) Ayaktaşı Bir uçta olacak şekilde düzenek tamamlanır. Paragat selesi kenarlarına genelde lastik geçirilir, muntazam olarak iğneleri batırmak için..