PDA

Tüm Versiyonu Göster : RAPALA ve cantası.

Rauf
15-01-2008, 06:29
sevgili amatörler biliyorsunuz ne zaman malzemeciye gitsek sağa sola bakarken dayanamayıp hoşunuza giden rapala veya yalancı yemlerden aldığınız mutlaka olmuştur.gecen ay bizim takımları düzenleyim dedim bir baktım bayağı rapalam sağda solda duruyor hepsini topladım ve aşadaki gibi bir düzenleme yaptım.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
Kipa marketten aldığım pilastik şeffaf canta bölmelerini siz ayarlıyorsunuz sürgülü bölüm parcaları var.
Görüldüğü gibi rapala boylarına göre bölümleri ayarlayıp rapalaları yerleştirdim.
Burada bölümleri ayıran pilastik sürgüleri demir testeresi ile kanal acıp rapalanın arka halkasını geciriyorum.bu sayede hem rapalalarım bir arada oluyor hemde hasarsız her yere taşıyabiliyorum.
Rapalalarım toplu halde selamlar kolay gelsin.

araştırıcı
15-01-2008, 07:37
Merhaba Rauf Bey;
Çanta oldukça işlevsel... Lakin biraz büyük...

Oldukça güzel yapay balıklarınız var....:) Siz bunların hangilerini diğerlerine oranla daha işlevsel kullandınız... Çanta konusu dışında bir soru olduğu için özele de yazabilirsiniz....

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim...

Selamlar..

Taygun KOCABIYIK
15-01-2008, 09:59
Rauf kaptanım güzel bir çanta yaratıcılığını katınca tam süper kullanışlı olmuş.

Teaser
15-01-2008, 11:26
Avcı askerlerini bitişik nizam dizmişsin savaşa hazır görünüyorlar:D.Belli ki levrek hedefin çoğunlukta Orada bi gelincik,bi de yularya(yeşil) sahtesi oldumu bunların kazanamayacağı "levrek savaşı" olmaz gibi geliyor bana.Çanta tek kelime kişisel yaratıcılık şaheserlerinden olmuş:helal:.Zaten özgün tasarımlar daha çok çıkacak gibi senden.Saygılarımla...

Rauf
15-01-2008, 13:44
Rauf cum harikasın.. abisi birde şunları tek veya gurup olarak...tanıtsan..mesela
1-levrekte kullanılanlar şunlar..isim model marka ve resim
2-palamutta '' '' ^'' ''

gibi.. arkadaşlara büyük faydan olur.

Ağbi cok zorbe 25 i aşkın rapala var lüfer icin veya levrek icin diye ve markalarına göre ayırmak cok zor inan palamut icin bile şöyle ayırsam 4-5 ceşit rapala eder bunun yanında turnası,dralı,melanuru var başa cıkamam ismail reisin bile sadece levrek icin 6-7 ceşit rapalası var.selamlar.

Rauf
15-01-2008, 13:52
Merhaba Rauf Bey;
Çanta oldukça işlevsel... Lakin biraz büyük...

Oldukça güzel yapay balıklarınız var....:) Siz bunların hangilerini diğerlerine oranla daha işlevsel kullandınız... Çanta konusu dışında bir soru olduğu için özele de yazabilirsiniz....

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim...

Selamlar..bu sene ilk baharda genellikle kullandıklarım ücüncü sırada sağ baştaki yeşil rapala ile yine aynı sıranın sağdan itibaren altıncı rapala turna ,palamut ve dral yakaladı.yine ücüncü sıranın en solundaki girida yakaladı aklımda kalanlar ama tek tek izah etmek cok zor zaten balıktada rapala cekerken cok sık rapala değiştiririz selamlar.

hüseyinzümrüt
30-05-2012, 16:25
ustalarım bu rapala hangi zamanda(mavsimde) ne zaman nerde hangi misina,hangi kamış,hanki makina ile yapılabilir yardımlarınız için tşk.ederim...