PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hafta içi kaçamağı Karaburun Yeniliman

Taygun KOCABIYIK
07-02-2008, 10:04
Okan abiden gelen teklif üzerine havanında güzel olmasını fırsat bilip Karuburun yapma kararı aldık.Pazar günü tutulan mercanlardan zaten iştahım kabarmış olduğundan heycanım tavan yapmış şekilde sabah anlaştığımız saatte buluştuk. İki kişi gitmeyi beklerken sayımız üçe yükseldi. Okan abinin mahallesinden Mehmet baba uzun süredir ava gitmediği için balığa hasretmiş onuda ekibe dahil ettik ve yavaş yavaş sakin sakin Karaburun'a ulaştık. Yolda havanın güzel olması heyvanı ve hevesi biraz daha arttırmıştı. Kaptanımız Erol baba ağlarını toplayıp gelmesini bekledik o yüzden saat 8-8,5 gibi denize açıldık. 10-15 dakikalık yoldan sonra yerimize geldik çapamızı attık. Tekne oturur oturmaz oltaları salladık. Sanki aşağıda biri olta atsada yakalansam diye bekleyen bir mercan varmış. Daha oltam dibe iner inmez eli yüzü düzgün irice bir mercan asıldı. Tabi kaçınılmaz son teknede aldı soluğu. Herkesin içi bir hoş oldu tabi atar atmaz ilk mercanın yukarı çıkmasından dolayı. Ama bu uzun sürmedi anında görüntü mandagöz mercanların istilasına uğradık. Hiç tek çekmedik neredeyse. Bu arada boş bir iğneye kolyoz atladı arkasından sülünezli bir takımada otsa suda kolyoz atlayınca çapari çıkardık istavrit ve kolyoz avlamaya başladık. Yaklaşık adam başı 2-3 kilo kadar avladıktan sonra sürü yok oldu. Bizde tekrar dibe döndük ama aşağıda değişen hiçbirşey olmamız geçen sürede mandagöz istilası son hızıyla devam ediyor. Çapa ipine 5 kulaç kalama veriyoruz olmuyor. 10 kulaç çekiyoruz olmuyor. Zaten kısıtlı yemimizi bu canavarlara kaptırmamak için başka bir yere gidiyoruz. Burdada izmarit ve gopezlerden rahat edemiyoruz. Akşamında yaklaşmasından dolayı artık burda avı bitirelim deyip mercan aramaya devam ediyoruz. Bana 2 okan abiye ve mehmet babaya 1 mercan geliyor aradada iri ama tek tük karagöz. Goppez, izmarit ve mandagözlerde yanında promosyon. Kaptanımız ağ atacağı için akşam suyunu erken kesmek zorunda kaldık. Tabi mercan olmayışıda bu kararda etkili oldu :) Gün içinde bize eşlik eden sevimli caretta caretta abdülvahap ve martımız haydara başta olmak üzere. Kaptanımız Erol babaya, şöfer Okan abiye ve o güzel sohbeti için Mehmet babaya teşekkürler.
Akşam eve gelir gelmez balıkları pişirdiğimiz için mercanlar karagözlerden eser yok malesef :) Kolyozlarında sayısında bir hayli azalma var ziyafetten arta kalanlar bunlar :)
[Only Registered Users Can See Links]

AŞKIN
07-02-2008, 10:23
taygun,tebrikler kardeşim,
harika bir gün geçirmişsiniz,balıklar da şahane
daha yeni yedim mercanları ama yinede canım çekti:)
afiyet olsun
bir sonraki avınız daha da bereketli olsun.

Samet Eryavuz
07-02-2008, 10:58
Taygun Tebrikler.Hepsi cok guzel.Kacamak yapmaniz ii olmus burda baliksizliktan kivraniyorum az bucuk dindirdiniz icimdeki yangini.Tskler.

almora
07-02-2008, 11:04
tebrık ederım tüm ekıbı.mercanlarda harıka..tüm avlarınızda rastgele...

ATA ERDOĞAN
07-02-2008, 14:29
Afiyet Olsun Kardeşim Ellerine Saglik.

cumhur
07-02-2008, 16:58
taygun tebrikler güzel bir av çıkartmışınız, arkadaş öyle bir anlatıyorsunki uzun soluklu roman gibi maşallah:helal:

zinebird
08-02-2008, 07:01
Taygun güzel av olmuş tebrikler.

O mercanları kolyaz ve uskumruları İstanbulda en son sen 1989 da tutmuştum ondan sonra 94 e kadar Bursada üniverstede okudum bu süre zarfında pek balıkla ilgilenememiştim ve geldiğimde bu balıklardan eser kalmamıştı ne yazıkki

Taygun KOCABIYIK
08-02-2008, 08:28
taygun tebrikler güzel bir av çıkartmışınız, arkadaş öyle bir anlatıyorsunki uzun soluklu roman gibi maşallah:helal:
Abi uzun uzun anlatmak benim yapımda var buraya yazdığım kısa metraj sayılır :D evde anneme anlatıyorum kadına fenalık basıyo :D

Diğer tüm mesaj yazanlara ben teşekkür ederim. Mercanların ve karagözlerin fotoğrafını çekemediğim için üzgünüm. Daha iyileri sizlere denk gelsin.

Anıl ÜNALAN
08-02-2008, 09:38
Mercanları göremesekte tutultuğunu biliyorum ve kardeşimi tebrik ediyorum :) Devamını dilerim kardeşim afiyet olmuştur umarım :)

Fixerm
08-02-2008, 10:16
Usta iyi iş çıkartmışsınız.Tebrikler.Bu cumartesi biz de bir Karaburun yapmayı planlıyoruz.İnşallah şansımız yaver gider.

Taygun KOCABIYIK
08-02-2008, 10:26
Bence bu cumartesi hiç boşuna karaburuna kadar gitimeyin meteoroloji verilerine göre hava berbat. Ayrıca imzanıza isminizi ve doğum tarihinizide yazarsanız hitapta kusur etmiş olmayız.
Ayrıca usta değilim :) benden kat kat iyi avcılar var sadece bu hafta şansım iyi gitti.

Teaser
08-02-2008, 12:01
Daha ne olsun be Taygun'cum.Harika av olmuş.Ellerinize sağlık.Biz de çok özledik böyle kaçamakları.Anlatım da hoş kanımca.Bereketli ve Afiyet Olsun.Sevgiler...

ucbek
08-02-2008, 15:46
çok güzel av olmuş tebrikler...

nevzat
08-02-2008, 16:21
Kardeşim tebrikler,hoş bir gün ,güzel bir macera ve yemeklik balıklar Allah daim etsin kardeşim.

serkan_dalaman
08-02-2008, 17:38
ne güzel av olmuş tebrikler....

Taygun KOCABIYIK
08-02-2008, 18:51
Balıkları 3 gün yedik :D hatta balıkçılıkla ilgilenen bir komşumuza mezelik balık bile verdik :) herkes nasibini yiyor iyi av yapmışım :D İyiki hafta içi gitmişiz hava bozdu pazar günü evdeyiz.

hakan25
08-02-2008, 19:44
tebrikler iyi av olmuş afiyet olsun

giritli
09-02-2008, 09:09
Tago tebrikler kardeşim...bereketli birgün geçirmişsiniz...inşallah mercan kerterizini almışsındır...hani senin için diyorum...malum çapa çekmekten imanın gevremesin bir dahaki sefere diye...anladın sen onu...;)

er35han
09-02-2008, 09:33
:helal:tebrikler kardeşim güzel av yapmışsınız, hafta sonuna organize olsan böyle balık çıkmazdı belki. onurun dediği gibi kerterizi sağlam al,çapa çelmekten helak olma:)

alikon8
09-02-2008, 14:20
Tebrikler kardeşim,başarılarının roman tatında olması dileğiyle.

Taygun KOCABIYIK
09-02-2008, 19:12
Tago tebrikler kardeşim...bereketli birgün geçirmişsiniz...inşallah mercan kerterizini almışsındır...hani senin için diyorum...malum çapa çekmekten imanın gevremesin bir dahaki sefere diye...anladın sen onu...;)
:helal:tebrikler kardeşim güzel av yapmışsınız, hafta sonuna organize olsan böyle balık çıkmazdı belki. onurun dediği gibi kerterizi sağlam al,çapa çelmekten helak olma:)
Kerterizi aldım ama kimseye söylememmmm :P

Ali abi birlikte bundan daha kaliteli ve daha bereketli avlar yapmamız dileğiyle daha iyileri hepimizin olsun :)

Rauf
09-02-2008, 21:51
Tebrikler Taygun artık boş gecmiyorun bakıyorum hatta balık bile seciyosun kokar cıprasının yerine ne güzel tepegöz mercan geliyor(alanyadaki ismi)daha ne istiyorsun kolyoslar da iriymiş ne diyelim afiyet olsun şahsında diğer balıkcı arkadaşlarınıda tebrik ederim rastgelsin selamlar:helal:

ADNAN
11-02-2008, 18:45
Bol çeşit olunca bir tabak kolyoz, bir tabak delikanlı mercan ohhh ,mercanlar daha ne olsun diyecek bişey bulamıyorum ... karaburun gözümde tütüyor....ellerinize sağlık

ADNAN
11-02-2008, 18:49

Alikon abim sana da bu balıklardan tutmak roman değil masallarını anlatmak nasip etsin bir organızede oraya yaparız...

Taygun KOCABIYIK
12-02-2008, 20:06
Bol çeşit olunca bir tabak kolyoz, bir tabak delikanlı mercan ohhh ,mercanlar daha ne olsun diyecek bişey bulamıyorum ... karaburun gözümde tütüyor....ellerinize sağlık
Bu arada söylemeden geçemiycem senin eksikliğini okan abi hiç hissettirmedi :D bütün i leri tuttu :D

Tebrikler Taygun artık boş gecmiyorun bakıyorum hatta balık bile seciyosun kokar cıprasının yerine ne güzel tepegöz mercan geliyor(alanyadaki ismi)daha ne istiyorsun kolyoslar da iriymiş ne diyelim afiyet olsun şahsında diğer balıkcı arkadaşlarınıda tebrik ederim rastgelsin selamlar

Rauf kaptanım bu aralar şansım yaver gidiyor. Umarım sizede bulaşır benimkide artarak devam eder :)

seyirsubayi
13-02-2008, 20:59
kardesım tago....balıkları eksık fotolamısın hemenyemek yerıne ınsan bı resım ceker:))) bu hafta gene bana katıl katlıam yaapalım dostum:)