PDA

Tüm Versiyonu Göster : İzmirlilere duyuru.

mufi
17-02-2008, 13:08
Gümüldür den sahile ana yola çıktıktan sonra güneye (selçuk) istikametine giderken ilk köprü tahtalı deresidir. burada gümüldürün arıtması vardır. ancak tahtalıda ne çeşit balık varsa burada mevcuttur ve azman boylarda..

esas önemli olan 1/2 km daha ilerde Deniz atı moteli ve yanında azmak vardır.. yani 2, köprü. bu azmak yıllardır denize baglantısı mevsimine göre açılır ve kapanırdı. ancak Yerel yönetim 2 ay öncesinden bitmiş oldugunu ögrendiğim harika bir düzenleme yapmış.
1- denize taraf olan dereyi genişletmiş
2-kenarlar temizlenip 45,drece egimli kaya dolgusu yapılmış
3-deniz kenarına kadar araba yolu yapılmış
4-deniz ile baglantısı yaklaşık 15/20 metre olup kapanma ihtimali kesinlikle yok.
5-denizden ana asfalta/köprüye kadar olan kısım boyunca binlerce kafal sürüler kalinda geziyor..kilodan fazla irilikte atlıyor vs. bu da şu demektir..bu azmak son iki aydan beri çeşitlilik açısından ileriye dönük. çok şeyler vaad ediyor. mutlaka buraya levrek te girecektir./ yılan balıgıda/lidakide/ vs.
nitekim buradan bir komşumuz ile oraya yaptıgımız bir gezi de(dün) suyun her zamankinden daha berrak oldugunu gördüm. ve ekmek ile kefal avlıyanlar vardı
zamanında ve saatinde at/çek avcılıgda yapılabilir..
bilgilerinize .
kolay gelsin

Taygun KOCABIYIK
17-02-2008, 13:36
Yav canım abim kar yağıyor İzmir'de bile sen nerelerde geziyosun cık cık cık. Sonra hastayım deme bak ona göre :)

Egeli
17-02-2008, 16:02
Abi bilgi için sağol...

AŞKIN
18-02-2008, 10:14
Gümüldür den sahile ana yola çıktıktan sonra güneye (selçuk) istikametine giderken ilk köprü tahtalı deresidir. burada gümüldürün arıtması vardır. ancak tahtalıda ne çeşit balık varsa burada mevcuttur ve azman boylarda..

esas önemli olan 1/2 km daha ilerde Deniz atı moteli ve yanında azmak vardır.. yani 2, köprü. bu azmak yıllardır denize baglantısı mevsimine göre açılır ve kapanırdı. ancak Yerel yönetim 2 ay öncesinden bitmiş oldugunu ögrendiğim harika bir düzenleme yapmış.
1- denize taraf olan dereyi genişletmiş
2-kenarlar temizlenip 45,drece egimli kaya dolgusu yapılmış
3-deniz kenarına kadar araba yolu yapılmış
4-deniz ile baglantısı yaklaşık 15/20 metre olup kapanma ihtimali kesinlikle yok.
5-denizden ana asfalta/köprüye kadar olan kısım boyunca binlerce kafal sürüler kalinda geziyor..kilodan fazla irilikte atlıyor vs. bu da şu demektir..bu azmak son iki aydan beri çeşitlilik açısından ileriye dönük. çok şeyler vaad ediyor. mutlaka buraya levrek te girecektir./ yılan balıgıda/lidakide/ vs.
nitekim buradan bir komşumuz ile oraya yaptıgımız bir gezi de(dün) suyun her zamankinden daha berrak oldugunu gördüm. ve ekmek ile kefal avlıyanlar vardı
zamanında ve saatinde at/çek avcılıgda yapılabilir..
bilgilerinize .
kolay gelsin

abi çok teşekkür ederim.
biraz araştırdım yer burasımı abi ?
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

arayadis
30-05-2008, 17:48
Ben 2 hafta önce gittim denizle buluştuğu yerde avlandım.Kefal avcılığını fazla iyi bilmiyorum hep dip denedim, ben avlanırken çok küçük balıklar vardı dil balığıda..Akşam 7 ye doğru sanırsam levrek kıyıya yaklaştı ve küçük balıklar suda zıplayarak kaçıyorlardı.Ama Mufi abinin dediği gibi ilerde çok güzel bir avlak olucak gibi.Herkeze rasgelsin.