PDA

Tüm Versiyonu Göster : BALIK Köftesi (benim usul)slayt.

Rauf
21-02-2008, 14:25
Sevgili dostlarım hic balık köftesi yedinizmi? eğer cevabınız hayırsa tavsiye ederim bundan mahrum kalmayın yok evet ise birde benim yaptığım şekilde deneyin.
Tercihen balık köftesini palamut veya kolyos balığından yapmanızı öneririm yok benim gibi akdeniz de cıkan balıklardan yapmak istiyorsanız o zaman yazılı orkinos palazından yapabilirsiniz.İyi seğirler Afiyet olsun:)
MOpbiIMhTZU

nevzat
21-02-2008, 19:08
Eline emeğine sağlık Rauf abi ,güzel bir tarif ve harika bir çalışma olmuş.Müzik de süper .Benim 2 yaşındaki oğlanın bile dikkatini çekti salonda tv seyrediyordu müziği duyunca koşa koşa yanıma geldi:)

hakan25
21-02-2008, 21:02
eline sağlık rauf abi çok güzel olmuş hımmm of of of

Amatör İstanbullu
22-02-2008, 00:58
Sevgili dostlarım hic balık köftesi yedinizmi? eğer cevabınız hayırsa tavsiye ederim bundan mahrum kalmayın yok evet ise birde benim yaptığım şekilde deneyin.
Tercihen balık köftesini palamut veya kolyos balığından yapmanızı öneririm yok benim gibi akdeniz de cıkan balıklardan yapmak istiyorsanız o zaman yazılı orkinos palazından yapabilirsiniz.İyi seğirler Afiyet olsun:)

Raur ağabey ellerine sağlık ve afiyet olsun. Biz balık köftesini hamsiden yapıyoruz, o da çok güzel oluyor. Paylaşım için teşekkürler ağabey.

Rauf
22-02-2008, 05:15
Resimlerini iki hafta evvel cektim sunuş şeklini bir türlü karar verememiştim galiba böyle iyi olmuş beğendiğinize sevindim ama bu tertip köfte yaparsanız sanırım sizde beğeniceksiniz selamlar.

BLACK SHARK
13-03-2008, 20:57
rauf abi merhaba
bilirsin bu köfte muhabbetini burada ki balikcilar ..bu blei ve plötze dedigimiz balikdan cok yapardi ...( kizilkanat ve benzeri cinsden )
senin tarife de cok güzel ... afiyet olsun ..

selamlar ...

BLACK SHARK
14-03-2008, 10:09
Yasincim peki senin ordakiler bu balıkların malum kılçıklarını nasıl hallediyor??:)
malum

abi tuzda bekletiyorlar ..ve baligin kilciklari eriyor ve köfte makinasindan geciriyorlar , ksaplardaki kiyma makinasina benziyor , yumak yumak düsüyor :D :D sonra götürrrrr :deli:

spoli
17-05-2008, 22:56
"şimdi olsa da yesek" dedim vallaha.
helal sana...

aykutkilitcioglu
18-06-2008, 00:27
öyle değil ,hiç değil.levrek,sazan,kefalve hatta iri istavrit olur az bi haşlıyorsunuz.ayıklıyorsunuz kılçığından.soğan rende,maydonoz ince kıyım haşlanmış patates az.sonra baharat mevzusuvar.kara biber.kırmızı biber azkekik ve ince irmik.taze nanede olur . karıştırın yoğurun yakın ateşi çağırın benide ince saz alır gelirim.oturur dertleşiriz balık nereye kaçtı diya bazıda hüzzam ve nihaventen gideriz.yüzünüz güneşe doğru olsun kovanız balıkla dolsun.rasgele.

Taygun KOCABIYIK
18-06-2008, 07:56
öyle değil ,hiç değil.levrek,sazan,kefalve hatta iri istavrit olur az bi haşlıyorsunuz.ayıklıyorsunuz kılçığından.soğan rende,maydonoz ince kıyım haşlanmış patates az.sonra baharat mevzusuvar.kara biber.kırmızı biber azkekik ve ince irmik.taze nanede olur . karıştırın yoğurun yakın ateşi çağırın benide ince saz alır gelirim.oturur dertleşiriz balık nereye kaçtı diya bazıda hüzzam ve nihaventen gideriz.yüzünüz güneşe doğru olsun kovanız balıkla dolsun.rasgele.
Abi dağıttın şimdi ortalığı ya :) Süpersin
İmzaya isim, yaş gibi bilgileride girersen tam süper olacak :)

iskorpit
18-06-2008, 09:17

valla billa şimdi bir tarafım şişecek.ne güzel anlattın öle özendire özendire abi yaa:oha: