PDA

Tüm Versiyonu Göster : rapalaya fırdöndü

walras
23-02-2008, 13:28
at-çek konusunda deneyimli abi ve arkadaşlarımdan öğrenmek istediğim bir şey var..
sahte ya da kaşık kullanırken misinanın ucuna çengelli fırdöndü bağlanırsa sahteleri ve kaşıkları değiştirmek daha kolay oluyor.. bu kolaylık balığı kaçırırmı?????

Teaser
23-02-2008, 16:13
Kaşıkta zaten fırdöndü kullanılıyor.Eğer kolaylık olsun diyorsan onu çıkarıp yada sabitse önüne kaliteli bir klipsli fırdöndü kullanabilirsin.Rapala içinse;genelde tavsiye edilmez ama misinan rapala düğümüne dayanmıyorsa veya istiyorsan bedene sadece ucuna rapala halkası ilave edilmiş küçük boy bir fırdöndü ilave edebilirsin.Fırdöndü+halka ikilisi hem klipsli fırdöndüden hafiftir hem de rapalanın aksiyonunu daha az etkiler.(Not: Ben fırdöndüde daha az parlak olduğu için sarı olanları tercih ediyorum.) Sevgiler ...Rastgelsin ...

araştırıcı
24-02-2008, 17:18
Alper, Nedim beyin yazdıklarına katılıyorum ve küçük bir ek yapayım... Eğer Lüfere ve ya akya ya atıyorsan (ki sen şimdilik sadece bu canavarlarla uyur bunlarla uyanırsın:) ) güçlü ve küçük klips kullan... Hatta kalitesi ile kendini kanıtlmış markaların üzerinde çeker değerleri yazar... Rengi siyah yada sarı olanı kullanabilirsin.. Ama mümkün olduğunca küçük ve bir o kadar güçlü olsun...
Selamlar..

arm59
24-02-2008, 18:43
at-çek konusunda deneyimli abi ve arkadaşlarımdan öğrenmek istediğim bir şey var..
sahte ya da kaşık kullanırken misinanın ucuna çengelli fırdöndü bağlanırsa sahteleri ve kaşıkları değiştirmek daha kolay oluyor.. bu kolaylık balığı kaçırırmı?????

Arkadaşım ben hep klipsli fırdöndü kullanarak at-çek yapıyorum bir zararını görmedim.Balık o gün yiyorsa rapalama gelmiştir. Balığı ürkütmesi sözkonusu olabilir fakat kabul edilebilir bir seviyede.