PDA

Tüm Versiyonu Göster : Evli Balikçi Kurallari

rüzgar2
18-12-2005, 07:53
Her Zaman Eve Balikla Gideceksin.nasil Olursa Olsun.eşin Baliktan Anliyor Gibi Görünüpte Anlamiyorsa Yeşilirmakta Alabalik Tuttum Diye Satin Alip Götüreceksin Ki Bir Daha Baliğa Gidebilesin.cep Telefonu Gittiğin Yerde çekmeyecek Veya çektirmeyeceksin.baliktan Gelince "ne Anliyorlar şu Baliktan" Cümlesini Kuracaksin."bir Daha Gitmeyi Düşünmüyorum"diyeceksin.özellikle "düşünmüyorum"u Diyeceksinki Olaya Bir Ciddi Hava Versin.herzaman Açik Kapi Birakacaksin Ki Arkadaşlarin Baliğa Giderken Sen Evde Temizlik Yapiyor Olabilirsin.balik Dönüşü Erken Geleceksinki Hemen Bir Piknik Organizesi Yapip Zevk Aliyormuş Gibi Görüneceksin.evli Arkadaşlarin Saçma Sapan Bahaneler üretip Baliğa Gelemezken Sen Dalga Geçmeyeceksin.(aslinda O Bahane Anindaki Surat Ifadesini Hiç Bir Yerde Bulamazsiniz Ama Arkadaşina çaktirmadan Gülebilirsin)verdiğin Saatten Fazla Geç Kalirsan Eğer Bira Alkol Alip Evde Sudan Sebep Ten Olay çikaracaksin Ki Durum Balikçilğin üstüne Kaymasin.devami Var Daha

aserkansatı
18-12-2005, 07:55
Ben bu işin kitabını yazabilirim aslında :D ama iyi bi çalışma oluyo devam et...Takıldığın yer olursa sor,hepimizin başında... :'(

rüzgar2
18-12-2005, 07:58
Ben bu işin kitabını yazabilirim aslında :D ama iyi bi çalışma oluyo devam et...Takıldığın yer olursa sor,hepimizin başında... :'(
SAĞOL KARDEŞİM DEVAMINI YAZACAĞIM.VEYA BAKALIM DİĞER EVLİLER NE DİYECEK.BU ARADA SİZ EVLİMİSİNİZ SERKAN HOCAM

aserkansatı
18-12-2005, 08:00
Hanım uyandı görüşürüz... :ninja:

balıkcı
18-12-2005, 10:33
İyi gidiyor devam

Taygun KOCABIYIK
18-12-2005, 16:34
Anneden izin alma taktikleri
Hava buz gibi rüzgar felaket esiyor. Ben balık hazırlığı yapıyorum. Annem oğlum delirdin mi bu havada balık mı olur. Anne asıl fırtınalı havada balık olur diyerek kandırabiliriz.
Tekneyle gidiyorsak ve annemiz oğlum fazla açılmayın aman ha der.
Bizde yok anne 5 dakika açılıyoz çok güzel kerteriz var ooooh mercanlar karagözler havada uçuşuyo. Tabi öyle bir kerteriz var ama 5 değil 50 dakikalık yolda :D neyse şmdilik bu kadar yeter

uzman
18-12-2005, 17:33
Valla rüzgar2 arkadaşı çok sevdim. Dobra bir arkadaş. Bazıları gibi ben karımdan korkmam edebiyatına girmemiş. İyi bir evliliğin "balık avına çıkmak için" yollarını çok nefis ifade etmiş. Ben bunların üzerine bir şey daha eklemek isterim çok önemli. Balığa gitmek için çaktırmadan hazırlanıp onları pikniğe götüreceksiniz. Ama ırmak, deniz veya göl kenarı seçin. pikniği yaparken "yaw madem su kenarındayız şu oltayı atiim de boş durmasın..." deyip atacaksinız. Fakat uzağa değil. Hani kolay tutulan balıklar vardır ya onlardan bir tane tutacaksınız ivedilikle. Tabii onun heyecanlıyla eşiniz bu işi denek isteyebilir. Muhtemelen de isteyecektir. İşte işin püf noktası burda. İlk balığı yakaladığı an virüsü kapmıştır. Artık aşı maşı kar etmez. Bu olayın ardından artık siz ona "Yaw avrat ne anılıyon şu balığa ger hafta gitmekten?" diyebilirsiniz.
Valla benim taktik buydu. Şimdi evde hanım ve iki oğlum (biri 10 diğeri 6 yaşında) herkesin bir oltası var.
Saygılar....

rüzgar2
18-12-2005, 18:08
evet bu da gerçekten unuttuğum bir teknikti(yazmayı unuttuğum).bunu ben değilde biraderimin kullanır.garibim eskiden hergün balığa giderdi evlendikten sonra "yok be canım hiç istemiyor balığa gitmeyi"diyor genelde.ne yapsın hak veriyorum yenge biraz fazla sıkıyor çocuğu.Serkan hocam senin durumun nedir yenge seni sıkmıyordur umarım.birde Vedat diye bir arkadaşım vardı balıkçı gerçi ilk zamanlarda pek sevmezdi ama asabi bir arkadaşımız "oğlum sen balığama geliyon pikniğemi"diye sinirlendiği için ilk önce mecburiyetten balıkçı oldu.öyle oltasını atar uzaklara bakardı garibim şamandıra batar çıkar o hala mahsun mahsun dalıp giderdi.şimdi Vedo da evli balığa izmirde gidiyomuş.tabi yenge şu anda hamile çocuk olunca ne olacak bakalım.neyse bu arada İmbat bizi eskiye götürdü.o zamanlarda zordu kardeşim balığa gitmek.anne izin vermez dönünce anlar bir ton sopa. kilot ırmağa girdiğimizden leş gibi birde ateş üstünde kurutunca daha da berbat.ama çok güzel özlediğimiz kaybettiğimiz kişilerin var olduğu,şu anda hayatımızda varolan kişler sayesinde avunduğumuz manyak güzel günlerdi.şu anda bizimki bağırdı(cadı)(yok yok değil) patates alacakmışım.sonra devam.eskilerden de olabilir.görüşürüz

katiti
18-12-2005, 18:45
ben bu yüzden evlenmiyorum zaten :deli:

yaş kemale erdiğinden fazla laf da söyleyemiyorlar balığa dalmaya falan gittiğimde. ama bu seferde evlen artık nidaları yükselmeye başlıyor :dikkat:

ya yok mu abiler şu işin bir orta noktası :soru: :)

Bir Dost
18-12-2005, 19:46
İlk tekneyi aldığımda hatun suratıma bile bakmıyor şuna vereceğin parayla şöyle yapardın böyle yapardın deyip dururdu bir haftasonu kayınçolarla bir av ayarladık hatun kişiyide götürdüm taktik istavrit hem mevsimde bol hem iri hem çaparide boş iğne çıkmıyor kim ne çekerse eşime çektirecek 3 kişi hatuna bu işin zevkli olduğuna inandıracağız ve aynende öyle yaptık bizimkini galiba fazla yormuş olmalıyık ki artık yoruldum can demeye başladı bu arada balıklarıda canlı tutmaya çalışıyoruz ki başlamasın hayvanları öldürüyorsunuz demeye heee peki ne oldu sonuç başka deneyimler ve eşim bazen kızıyor olsada ki kızıyor eskisi gibi karsı çıkmıyor nedenine gelince artık oda biliyor ki bu iş bir tutku bir yaşam ve eğlence tarzı bunun içindirki zavallım fazla ses çıkaramıyor çıkarsada kısa süreli oluyor.Alıştıracaksınız arkadaşlar alıştıramassanız evde filim seyreder yemeye yardım edersiniz (hoş benim sıklıkla yaptığım işler bunlar)Saygılar.....

aserkansatı
19-12-2005, 01:23
1-Eve sıkıntılı bir yüzle gidilir.
2-Eşiniz ne olduğunu sorduğunda,aynı sıkıntılı ifadeyle'Sorma ya,Sedatlar balığa gidiyomuş yarın,ille gel diye tutturdular,ama olmaz ded
im' denir.
3-Eşiniz niye gitmediğinizi sorduğunda pek keyfinizin olmadığı söylenir.
4-Başka zaman balığa gittiğiniz için yüzünü asan eşiniz %80 bu numaranızı yutacak ve 'Gitmezsen ayıp olur ama 'diyecektir.
5-Burası önemli...Hemen atlanmaz.Biraz daha naz yapılır,ardından takım çantası çıkarılarak hazırlıklar yapılır.
6-Naz kısmı uzatılırsa iş yatabilir ona göre...
DENENMİŞTİR... ;)

uzman
19-12-2005, 01:34
Valla Serkan inan ki bu teknik hiç aklıma gelmemişti. Büyüksün abi sen...
:helal: :helal: :helal: :helal: :helal:
Saygılar....

aserkansatı
19-12-2005, 01:49
Ali Rıza bilirsin eğitimin can damarı yaparak yaşayarak eğitimdir.Bunlar da bizzat yaşandığı için etkili tekniklerdir.

balıkcı
19-12-2005, 01:56
Yaa arkadaşlar ben nereye düştüm böyle burası kılıbıklar sitesi,mi?

uzman
19-12-2005, 02:25
Selim abi sen de haklısın. Sanırım yaşın büyük olduğu için sen aşmışsın bu olayları ama biz hala avrat izin verse de balığa gitsek diye öyle gözüne bakıyoruz ;)
Ama abi unutma; Korkak olan uzun yaşar, kılıbık olan da (valla devamını getiremedim. Atalarımıza bravo ne güzel sözler söylemişler...) :D
Saygılarımla

balıkcı
19-12-2005, 02:31
Yok Ali dostum ben şaka olsun diye öyle yazdım tabiki eşlerimizin sözlerinede kulak vereceğiz evdeki işlere yardım edeceğiz.

aserkansatı
19-12-2005, 04:15
Evde son sözü erkekler söyler arkadaşlar...
'Tabi karıcığım...' gibi mesela... :D

uzman
20-12-2005, 06:48
Serkan kardeşim. Valla çok haklısın bizim evde aynen böyle oluyor yaw :D
Ne hikmetse ben esip gürlüyom. Ardından gene bizim hatunun dediği oluyor. Galiba biz gerçekten kılıbığız.... Selim abi doğru söylüyor :D :D :D
Saygılar...