PDA

Tüm Versiyonu Göster : Üreme tablosu

mufi
26-02-2008, 18:00
Türkiye iç su balıkları yumurtlama tablosu derledim / toparladım excell de tablo yaptım. kolaylık olsun
[Only Registered Users Can See Links]
not: Bu tablo Türkiye için bir genellemedir..amatörlerin avlanma tarihlerini göstermez . avlanma usül ve esasları 2007/43 tebliğde belirtilmiştir

turna
26-02-2008, 18:50
Muvaffak abi ellerine ,emeğine sağlık.çok yararlı tablo.

levrek
26-02-2008, 20:15
Teşekkürler abi,bir yerlerde döktükleri yumurta sayıları vardı,bulur bulmaz ilave ederim,sevgilerimle

turna
27-02-2008, 15:38
Sayın abim,çok güzel çalışmışsınızda dikkatimi çeken husus,sirkülerle uyuşmuyor,bu işe yeni başlayanlar sizin tabloya uyarlarsa suç işlemiş olacaklar.

mufi
27-02-2008, 17:08
Sayın abim,çok güzel çalışmışsınızda dikkatimi çeken husus,sirkülerle uyuşmuyor,bu işe yeni başlayanlar sizin tabloya uyarlarsa suç işlemiş olacaklar.

Sevgili koray bu tablo arkadaşlarım için bilgi amacındadır..dikkat edersen gambusia bile var.. ve bu tabloyu oluştururken faydalandıgım kaynaklar arasında su ürnleri fak.tesini ders kitapları var. ancak bir amatör avcı bu tabloya bakarak avlanmaz tabiii..Sitemizde mevcut 2007/43 teblige bakarak kuralları uygulamamız lazım...
daha öncede bahsetmişimdir..bu tablodaki ay göstergeleri genellemedir..malum türkiyenin muhtelif bölgelerinde yasaklar farklı başlar zira üremelerde 15/20 günlük farklılıklar olabilir..
ve tabiii değişen tabiat tabiat yüzünden bu süreler allak/bullak olmaz ise..
kolay gelsin

hakan25
27-02-2008, 20:41
muvaffak abi eline emeğine sağlık saygılar sevgiler