PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bu gün karakoçta idim

mufi
08-03-2008, 17:56
Arkadaşlar(İzmirliler) bu gün yaşadıgım çevreden bir genç kardeşimin daveti ile
uzun bir zaman aradan sonra denize dogru gittim..hedef belirlemedik ama
önce gümüldür sonra Doganbey karakoç deresine vardık..belediye derenin agzını açmış ve birde çok güzel bir köprü yapmış. deniz çıkışına...bol balık var
gittiğim arkadaş acemi.. bu gün bir şeyler tutamadı ben 5 adet kefal 32/35 cm 1 adet ispendek ve diğer ufaklar iade.. resim yok..zira balıkları arkadaşa verdim ufak oğluna yedirsin diye..

Bu anlattıklarım aslında bu gün için önemli değil bu gün hafızama kazınan bir görüntü yaşadım ki esas başrol konusu o.

Malum kıyıda (set üstünde) beklerken bir ara suyun ortasında benden sol çapraz 15/20 m ötede ucu sivri üçgen şeklinde bir şey çıktı ve battı .
bir müddet sonra tekrar çıktı bu sefer arkasında 2, küçük bir üçgen..ce 3, daha ufagı ve 2 sn sonra battı ...ama hilafsız ön taraftaki en az bir okul kitabı büyüklüğünde idi.
irkildim/şaşırdım. hatta dondum kaldım. bu nedir dedim kendi kendime denizaltı gibi bir göründü ve yokoldu..
derken bir müddet sonra yanıma oranın müdavimi(doganbeyde oturuyor) geldi
yaşlı emekli bir zat..ve konuyu ona açtım..
güldü..demek sende gördün ha dedi...
eee anlat hocam dedim..
meyerse bir sürü insan ın gördüğü devbir levrek karakoçta yaşıyor...
evet .. ifadeye göre en az 8/10 kg..tahminler.. ve tam orta sularda muhtelif yerlerde görünüyormuş..
eh artık bunuda gördüm ya dedim bu gün bana yeter...:rolleyes:

Teaser
08-03-2008, 21:36
Sevgili Abim sanırım bu olaya tabi hala takip ediyorsa en çok Awesome John sevinecektir.Sevgiler...