PDA

Tüm Versiyonu Göster : el yapımı williamson jet popper

walras
14-03-2008, 17:55
herkese merhaba. internetten williamson jet popper'i model alarak kendim ve tornacının hayal gücünüde katarak :deli:alperson jet popper ürettim:) henüz boya ve yapıştırma işlemi olmadı.. umarım iş yapar..RENK KONUSUNDA ÖNERİLERE İHTİYACIM VAR...

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

discus
14-03-2008, 18:16
arkadaşım anladığım konu değil ama el işçiliğin gerçekten hoş olmuş.tebrik ederim umarım iyi avlar denk gelir..rastgelsin...

walras
15-03-2008, 10:05
bir renk önerisi istedim.. sitede kıyamet koptu.. muvaffak abi dışında ses veren olmadı.kimse iplemedi bizim alperson jet popper 'ı :(

Cullinan
15-03-2008, 13:11
Alper, yapmış olduğun Popper'ı, avlanmayı düşündüğün avlak yerine ve orada avlamayı düşündüğün balıkların beslendikleri balık renklerine göre boyamalısın bence.

levrek
15-03-2008, 23:45
Ellerine sağlık Alper,mesajını yeni gördüm,kusura kalma.Renk olarak ağaç malzemeye deyim yerindeyse janjanlı renkleri verebilmek,istenen efekleri alabilmek çok zordur.Bu işi daha basit yöntemlerle çözmek mümkün."Lütfen reklam olarak algılanmasın"Örneğin Colgate diş macunu markasının piyasaya yakın zamanda çıkan plastik kutularının üzerindeki reflekteli cıvıl cıvıl kendinden yapışkanlı ambalaj kaplamalarını kendi imalatanına yapıştırıp kullanabilirsin.Özellikle marketlerde alış-veriş yaparken birçok ürünün üzerinde işine yarayacak bu tür malzemeleri bulman çok kolay,sevgilerimle

Teaser
16-03-2008, 00:01
Tabi Erol Abi şimşek çaktırdı bu arada.Kırtasiyelerden hologramlı şerit veya kaplama malzemesi bulabilirsin.Kendinden yapışkanlıdırlar genelde.Ağacın yüzeyini toz-talaş gibi maddelerden arındırırsan daha güzel yapışma sağlayabilirsin.Yada kendin güzel bir yapıştırıcı kullanabilirsin.Unutmadan popper harika görünüyor:helal:.Yüzüşünü test edebildin mi?

walras
16-03-2008, 10:26
henüz yapıştırmadığım için yüzdüremedim..diç macunu janjanı iyi fikir erol abi sağol.. simli oje de düşündüm.. oje nasıl olur acaba..

araştırıcı
16-03-2008, 10:52
Eline sağlık Alper...
Oldukça güzel olmuş....
Verim alırsan daha güzel olacak....
Selamlar..

mufi
16-03-2008, 19:12
henüz yapıştırmadığım için yüzdüremedim..diç macunu janjanı iyi fikir erol abi sağol.. simli oje de düşündüm.. oje nasıl olur acaba..

Tam bende onu dicektim bu aralar meşgulüm malüm asayiş peşindeyiz.. fazla mesai yapıyorum..bende aynı taktiklerdeyimm tırnak cilası+oje+sim. ayrıca erolcumun janjanlı teklifide harika tabii iyi yapıştırman lazım...:helal:

Taygun KOCABIYIK
16-03-2008, 19:14
Alper abi tamamen mantıken yanıt veriyorum tecrübem yok bu konuda.
Önce beyaz ojeyle yada gri metalik renkli ojeyle boyayıp üzerine şeffaf ve simli ojeyle bir kat geçip en sonda bayanların kalyon dedikleri parlatıcı ojeden vernik niyetine bir kat attın mı olabilme ihtimali var.

haydarhaydar
18-03-2008, 21:06
:helal:işte bu tebrikler bazı şeyleri hayal gücüyle yapmak kadar güzel bişey yok tebrikler.

walras
22-03-2008, 17:25
:deli:sonunda bitti..:deli: iki parçayı tahta yapıştırıcısı ile birleştirdikten sonra iyice zımparalayarak prüzsüz hale getirdim..daha sonra oje sürüp kız arkadaşımın fikri ile üzerine sarı ve beyaz sim döktüm.. en sonunda da izolasyon sağlamak için mobilyaları parlatmak kullanılan sprey akrilik..tam tamına 32 gram.. işte sonuç..biraz mücevherimsi göründü.. inşallah lüferlerin mücevherata düşkünlüğü vardır.:deli:

erol abi diş macunu yapıştırma sistemini tam oturtamadım kafamda:( ondan kullanmadım

nevzat
22-03-2008, 18:14
Hadi bakalım Alper şimdi de bu el emeği göz nuru ile ,yapacağın avların raporlarını bekliyoruz.RASTGELSİN

hakan25
22-03-2008, 18:14
alpercim eline sağlık güzel olmuş bide yüzüşünü denedinmi tamamdır seriye bağlarsın artık...

levrek
22-03-2008, 18:27
Gayet güzel olmuş Alper'cim,vakit bulduğumda sana diş macunu striker işini fotoğraflarım.Bu arada sana başka bir fikir daha vereyim;kuyruktaki kancaya bulabilirsen kaz tüyü ekle,aksiyonu biraz daha zenginleşmiş olur,sevgilerimle

walras
22-03-2008, 18:31
erol abi kaz tüyü olayını bizim pederde söyledi.. birkaç denemeden sonra birde tüylü denerim..teşekkürler

ibrahimz35
22-03-2008, 19:58
Alper`cim senin ve ustanın eline ve emegine saglık. Bol avlar dilerim.

teachmania
11-06-2009, 21:51
Erol abi kaz tüyünün özelliği nedir? mesela tavuk, kuş vb. bir tüyden farkı nedir? Ben de kendi sahtemi yapmaya çalışıyorum.. Burda her gün okula gidip gelirken yoluma çıkıp tıslıyan bi kaz çetesi var... tüyleri özelse yandılar valla :)

senol642
13-06-2009, 21:27
herkese slm captaın cast strong 80.180 gram atarlı 3.60 cm karbon kamış kullanan ve bilgisi olan arkadaşlar varmı nasıl bir kamış iyi aksamlar

es3838
10-03-2010, 12:46
cok güzel bi çalısma

muratcoskun
15-01-2011, 20:44
alper eline sağlık poper çok güzel olmuş en çok dikkatimi çekense halkalar oldu çok muntazamlar hazırmı kullandın,balığın dışında resimleyebilirmisin.sevgiler

serhatengin
28-01-2011, 07:15
tebrikler güzel bir çalışma olmuş umarım güzel avlar getirir rastgelsin