PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yayin Baliği

fihaem
23-04-2008, 08:09
Arkadaşlar hep bir büyük yayın balığı yakalamak istemişimdir.Yayın balığı avlamak için bir çok kez Kırıkkale etraflarına gidip iki gün sabahladığım çok oldu.Küçük yani kelebek diye tabir edilen yayın balıklarından yakaladım. Fakat büyük yayın balığı hiç yakalayamadım. Bu bir sabır işidir , genellikle gece tutulur, ancak bu işde faydası görülebilecek en önemli şey hangi tür yem kullandığımız ve bu yemi nasıl kullandığımızdır. Biz genellikle bol solucan , canlı balık ve yapay yemlerle yayın balığı avına gideriz. Fakat bu yemlerle birtürlü istediğimiz büyüklükte bir yayın balığı yakalayamadık. Bu senede allah izin verirse yakalamaya çalışacağız.Fakat bize yayın balığı avında hangi tür yemin ne şekilde kullanılacağı hakkında daha ayrıntılı ve güzel bilgileriniz varsa verirseniz sevinirim. Özellikle yayın balığı yakalamak için kesinlikle önerebileceğiniz bir MEKAN varsa söylermisiniz, Kırıkkale çevresinde. Eğer bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşükkürler..

turna
23-04-2008, 14:27
fihaem,öncelikle imza ayarlarınızı yaparsanız size hitap şeklimizi bilelim,hata yapmalalım.
Yayın avı 1 temmuzda başlıyor,bu zamana kadar çok şeyler örenirsin,şimdilik av yasak dönemde.

fihaem
24-04-2008, 19:23
öncelikle mesajıma cevap verdiğin için teşekkür ederim. Siteye yeni üye oldum ve kullanımı hakkında fazla bi bilgi sahibi değilim. Bu yüzden şimdilik imza ayarlarımı yapamıyorum.Öğrenince yaparım.(((((..Yayın avcılığı hakkında vermiş olduğunuz kısa bilginiz içinde teşekkür ederim.Ben sadece Yayın avı için en iyi verimli olacak yem çeşitleri ve yemleme teknikleri hakkında bilgi almak istemiştim.Tabi varsa mekanda çok önemli benim için ama şimdi değil tabikii. İleriye dönük . Burada sizin ve sizin gibi yayın avcılığı ile ilgilenen arkadaşlarımla bilgi alışverişi yapmak bana büyük ölçüde tecrübe kazandıracaktır.Hepinize şimdiden teşükkürler.....

h993011
03-07-2008, 17:36
Arkadaşlar hep bir büyük yayın balığı yakalamak istemişimdir.Yayın balığı avlamak için bir çok kez Kırıkkale etraflarına gidip iki gün sabahladığım çok oldu.Küçük yani kelebek diye tabir edilen yayın balıklarından yakaladım. Fakat büyük yayın balığı hiç yakalayamadım. Bu bir sabır işidir , genellikle gece tutulur, ancak bu işde faydası görülebilecek en önemli şey hangi tür yem kullandığımız ve bu yemi nasıl kullandığımızdır. Biz genellikle bol solucan , canlı balık ve yapay yemlerle yayın balığı avına gideriz. Fakat bu yemlerle birtürlü istediğimiz büyüklükte bir yayın balığı yakalayamadık. Bu senede allah izin verirse yakalamaya çalışacağız.Fakat bize yayın balığı avında hangi tür yemin ne şekilde kullanılacağı hakkında daha ayrıntılı ve güzel bilgileriniz varsa verirseniz sevinirim. Özellikle yayın balığı yakalamak için kesinlikle önerebileceğiniz bir MEKAN varsa söylermisiniz, Kırıkkale çevresinde. Eğer bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşükkürler..

dostum yayın balığı çok pisboğaz bi hayvandır,ilginç olan ya da yemek olduğunu düşündüğü herşeyi ama HERŞEYİ YER. biz burda kurbağa takıyoruz yarı baygın olarak, daha verimli oluyo. ancak halk çürümüş et, tavuk ciğeri takıyor ve gayet başarılı. bu arada bi yerde sabun bile kullanıldığını okumuştum. önemli olan yayın ı çekecek kokulu ve lezzetli bişeyler bulmak. saygılar..

Anıl ÜNALAN
03-07-2008, 22:02
Liman efsanesi oLArakda görüLebiLir. Bizim Limanda yapıLan sohbetLer arasında eskiden tatLı su avı yapanLarın yayın avı için canLı kazı kuLLandıkLarını duydum şaşırsamda inanmadan edemedim çünkü bu baLığın huyunu az çok biLiyorum tatLısuyun bi nevi köpekbaLığı oLarak görüyorum. KazLa yapıLan av sonucu çıkan baLıkLar 50 kg üzerinde oLuyormuş haa bu arada misina değiL urgan kuLLanıyorLarmış..

SALİM
17-11-2008, 20:37
slm arkdaşlar ben arnıza yeni katıldım kızılırmakta avlanıyorum nasip olursa sizlere daha sonraları yayın balıgı resimlerindn atarım geçen yıl 4 tane tuttum en küçügü 54 kg büyük olanı ise127kg geldi ama tabiki olta ile degil manyat adı verilen sürüme ağ ile ayrıca bu balıgın gecesi gündüzü olmaz sadece sessizlik ve havanın sakjin olması önemlidir ağ yapmanın serbest oldugu zaman içeriiisindeki en şanslı zamanlarınız yasagın kalktıgı ilk iki haftadır yani havyar atma zamanının son günleri bu zaman bittiginde dinlenmeye geçerler sonra sonra hava şartları soguklar derken bir yıl daha geride kalır sizlere rast gele

delvel
29-11-2008, 21:33
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

abicim böle bi şey gelse kazı deil beni bile yutar:D

avciabi
06-12-2008, 09:37
Bence dostum en iyisi küçük yılan balıgının kuyruk kısmıdır dene faydasını görürsün askın şeklinde büyük igne ile denemeni tavsiye ederim.RASTGELE

fedo3
21-12-2008, 14:40
tavuk ciğerini lastikle sarıp atarsan hem yemin düşmez hemde verim alırsın ama daha zamanı var

dilki
21-12-2008, 16:03
Öncelikle aramıza hoşgeldin!!!
Ben tatlı su ile ilgil fazla bir bilgiye sahip değilim!!
Ama zamanında av yapılması taraftarıyım!!!Yasaklara uyan herkezede başarılar ve bol balık diliyorum!!!