PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yamaha'mı Mercury'mi?

Hakkı Baba
08-05-2008, 21:43
Değerli arkdaşlar,
25 HP motor almayı düşünüyorum. Yamaha düşünürken Amerikan malı Mercury'i önerdiler. Kullananların önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..
Rastgele..
Hakkı Gülerman
Malkara

gerence
08-05-2008, 22:54
Hakkı bey;
Ben 60Hp dört zamanlı bir Yamaha aldım geçen yıl. Daha önce de 3.50 botumda 9 HP ve 2 zamanlısı vardı... 10 sene kullandım . Zamanında servisini yaparsanız, sizi asla yarı yolda bırakmaz...
Size Yamaha almanızı öneririm hem de 4 zamanlısını... %35 benzin tasarrufu yapacaksınız alacağınız motorla.
5.50 Mercan Yatching yapımı tekneme 25 knot sürat yaptırıyor içinde 4 kişiyle. Güç açısından muhteşem, yakıtta cimri, servisi mükemmel. Sadece diğer markalardan biraz daha fiyatlıdır o kadar...Kilo olarak ta ; 2 zamanlı motorlardan daha ağırdırlar. Kalkışta; 2 zamanlılara göre yavaş ama hızlanınca muhteşem bir performansa ulaşmaktadırlar.Bu özellik ; tabi ki yarış yapıyorsanız (!) :) ilgilendirecektir sizi :)
Asla sizi yolda bırakmıyor Yamahalar. Herhangi bir arızada, derhal rodaj süratine düşüyor ve sizi güvenli bir limana kadar götürüyor.!!! Tüm sistemleri içindeki bilgisayar sayesinde çalışmakta, arızaları ve de bakım için gerekenler bilgisayar sistemi sayesinde yapılmaktadır...
Dıştan takma motorları ilk yapanlar Amerikalılar ancak Japonlar onları fersah fersah geçtiler..! Johnson fabrikası kapandı, Kanada'ya taşındı fabrika ve bir başka marka olarak imal ediliyor. Evinrude Kanada'da Bombardier fabrikalarında E-Tech olarak imal ediliyor...vs vs Bir tek Mercury kaldı... Ancak kötü marka demiyorum yanlış anlaşılmasın ama bana sorarsanız ;mutlaka YAMAHA alın derim... Tercih yine sizin dostum:)

Salih Reis
09-05-2008, 06:29
YAMAHA 'dan şaşma.

düzenli bakımını yap 30 yıl kullan

Anıl ÜNALAN
09-05-2008, 09:12
Johnson kuLLanmıştım iyi performans aLmıştım ama sadece 2 yıL bizimLe oLabiLdiği için sağLamLığı hakkında bişey söyLüyemiyeceğim :)

Yamaha'nın methini bende çok kez duydum bende size Yamaha'yı öneririm.

Hakkı Baba
25-05-2008, 15:37
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler. Sonuçta Yamaha almaya karar verdim..
Herkese rastgele..
Hakkı Gülerman
1950

şeref-başkan
25-05-2008, 17:01
Herkese rastgele..
Hakkı Gülerman
1950

Hakkı bey almış olduğunuz karar tercihler arasında en iyisi

gerence
27-05-2008, 22:22
Herkese rastgele..
Hakkı Gülerman
1950

Yapmış olduğunuz seçimden dolayı sizi kutlarım:) Güle güle, sağlıklı ve kazasız kullanın...:)