PDA

Tüm Versiyonu Göster : Ben birşey anlamadım

genzul
16-05-2008, 16:00
arkadaşlar 1 yıl dan beri balığa gittiğimiz balıkçı arkadaş artık oltay la balığa çıkamayacağımızı söyledi . cezası 5.000 ytl .. askeriye kesiyormuş .. ben acaba sallıyomu dedim araştırdım harbiden 3-5 balıkçıya yazmışlar :( .... bu ne işdir bilen varmı acaba ??

HALDUN YALIMLI
16-05-2008, 16:18
Değerli Genco arkadaşım konu karma karışık duruma geldi. Sana yardımcı olmak adına bu iki link sana yardımcı olacaktır kanısındayım. RASTGELSİN

[Only Registered Users Can See Links]

turna
16-05-2008, 21:17
Haldun abi galiba haberin yok bu konular iptal oldu.

genzul
17-05-2008, 07:43
ben anlatamadım bize değil balıkçılık yapıp bizi denize götüren arkadaşlara yazıyorlar ve her ceza 5.000 ytl .. kimse oltacıları balığa götürmüyor burada ..

Anıl ÜNALAN
17-05-2008, 10:02
ben anlatamadım bize değil balıkçılık yapıp bizi denize götüren arkadaşlara yazıyorlar ve her ceza 5.000 ytl .. kimse oltacıları balığa götürmüyor burada ..

Sanırım her BaLıkçının teknede çıkartabiLiceği baLıkçı oLmayan kişi sayısı max 2 bundan fazLası cezaya maruz kaLıyor sanırım öyLe birşey hatırLıyorum.

prestige
17-05-2008, 16:33
Balığa çıktığınız tekne şayet balıkçı teknesi ruhsatına sahipse bırakın sizi balığa götürmeyi, ailesini bile o tekne ile gezdiremez. Bu durumda balığa çıkmak isteyenlere bir yol kalıyor. Gidip en yakın liman başkanlığına müracaat edip bir miço ehliyeti çıkarmak. Şimdilik durum bu gözüküyor.

gerence
17-05-2008, 22:33
arkadaşlar 1 yıl dan beri balığa gittiğimiz balıkçı arkadaş artık oltay la balığa çıkamayacağımızı söyledi . cezası 5.000 ytl .. askeriye kesiyormuş .. ben acaba sallıyomu dedim araştırdım harbiden 3-5 balıkçıya yazmışlar :( .... bu ne işdir bilen varmı acaba ??

Profesyonel balıkçı teskereniz ya da miço ehliyetiniz olmadan; profesyonel bir balıkçı teknesi ile ava gidemezsiniz, cezası ağır maalesef:( Amatörce balık avlamak için ile belge çıkartmanız gerekli arkadaşım:(
AB uyum yasaları gereği bu kanunları çıkardı bu günkü hükümet.

oralatak
17-05-2008, 22:46
Merhaba,

Bu konu ciddi bir konu.

Bu konuya ciddi ciddi eğilmek isteyenler için önerim:

Şuralarda gezinmeleridir:

Bu gezinmelerini "başarıyla" tamamlayanlar ( :) )

Çok keyifli sularda, rahatça avlanabilirler :))))

Sevgiler,

Oral

halim20
18-05-2008, 10:42
Oral bey.. verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.. Ancak Üniversite mezunu ve de aynı zamanda Üniversitede çalışıyor olmama rağmen verdiğin adreslerde "başarıyla" gezinmeyi tamamlayamadım.. Ne yapsak acaba..:D