PDA

Tüm Versiyonu Göster : 25.05 Çeşmealtı Raporu

ibrahimz35
25-05-2008, 19:14
Her hafta oldugu gibi bu haftada yollara koyulduk. Geçen haftaya göre vasatda geçse güldük eglendik,güzel bir gün gecirdik.
Bu haftada teknemize bir tırsi atladı.
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
Buda benim mercanım
Buda Abdullah abinin istavriti
Mehmet abinin üçlüsü
Abim Mustafa'nın mercanı
Bir mercanda Vedat'dan
Bu balıgın ismini bilen var mı? (küçük oldugu için denize iade edildi)
Adabeyi (dikenleri zehirli olduğundan dikkatlice denize iade)

Anıl ÜNALAN
25-05-2008, 19:28
Tebrik ederim ibrahim abi güzeL av yapmışsın. Sanırım o baLık papaz baLığı :)

ibrahimz35
25-05-2008, 19:30
Teşekkür ederim Anıl kardeşim.

levrek
25-05-2008, 23:34
Tebrikler İbrahim Bey,fotoğraflarda gülen yüzlerden anlaşıldığı gibi güzel bir gün geçirmişsiniz,umarım bundan sonraki avlarınız daha da güzel geçer,sevgilerimle

Salih Reis
26-05-2008, 08:06
İbrahimcim bizlerde bir gün önce oralardaydık, bol bol eşek isparozu çektik, nereye gitsek peşimizi bırakmadılar. dönüşte sırtı yaptık,
paylaşımın için teşekkürler, bu hafta arası mutlaka yanına uğrayacağım.
kendine iyi bak, paylaşımın için de teşekkürler :)

Taygun KOCABIYIK
26-05-2008, 08:13
İbrahim abi tebrik ederim yine azda olsa mercan bulmuşsunuz. Bu mevsimde pembeleri görmek güzel :)

ibrahimz35
26-05-2008, 09:55
Erol abi teşekkür ederim. Benim mesajlarda seni görmek ne mutlu. çok memnun oldum. Sagolasın abi.

ibrahimz35
26-05-2008, 09:56
Salih abi her zaman beklerim, çay kahve içip muhapbet ederiz.

ibrahimz35
26-05-2008, 09:58
Taygun'cum teşekkür ederim, sagolsun pembeler bizi hiç yalnız bırakmıyor.

şeref-başkan
26-05-2008, 11:18
çeşitli balık çeşidi bu haftayı sizde güzel geçirenlerdensiniz balık yakalıyarak Paylaşımın için teşekürler İbrahim

Teaser
26-05-2008, 12:10
Güzel avmış.Ekip de olunca muhabbet de gani olmuştur.Vallahi insanın canı çekiyor.Afiyet olsun...Nicelere pembelere Rastgele...

ibrahimz35
26-05-2008, 13:38
Teşekkür ederim Seref abi.

ibrahimz35
26-05-2008, 13:41
Nedim abi keşke burda olsan, muhabbete hepberaber giderdik.

Teaser
26-05-2008, 21:20
Gerçekten de orada olmayı çok isterdim.Lakin İzmir'e 1 yıldır gelemiyorum.Ama geldiğimde Turgay abime (paşalı) Haldun'a ve Taygun'a uğrayacağım.Eğer bir fırsat yaratabilirsem ki şimdilik karanlık görünüyor , mutlaka görüşürüz.Teklifine çok teşekkür ederim.Sevgiler....

hakan25
26-05-2008, 21:30
bu güzel av paylaşımın için çok teşekkürler ibrahimcim.

ibrahimz35
26-05-2008, 21:41
Hakan abi, İnşallah daha güzel avlarıda paylaşırız.

ADNAN
26-05-2008, 22:36
İbrahim tebrikler ama adabeyini geri salamışsın iyi çorba olurdu, birde adabeyini yakaldığınız yerin kerterizini unutmayın çok iyi bir yer olduğuna eminim.Bizde mordoğanda her yerinde eşoğlu isparozlardan payımızı aldık gece boyunca devamlı isparoz çifliğinde gibiydik 5-6 kg kadar isparoz aldık faciaydı, bu gittiğiniz yerlere bizide götürün :)

ibrahimz35
26-05-2008, 22:45
Adnan abi dört adet adabeyi ve iki adetde trogonya çıktı. adabeyleri küçük oldugu için denize iade ettik büyüsünlerde çorbalık olsunlar diye.

paşalı
27-05-2008, 21:38
İbrahim kardeş tebrikler azda olsa güzel bir gün geçirmişsiniz.Nice böyle neşeli ve güzel günlere.

paşalı
27-05-2008, 21:39
Yanlış anlaşılmasın balık azda olsa demek istedim.Sevgiler

aybasan
28-05-2008, 00:42
bizde pazar günü çeşmealtından ava çıktık bol ve çeşitli yemimiz olmasına ve 6-7 yer değiştirmiş olmamıza rağmen hemen hemen hiçbirşey avlayamadık.
Bu Çeşmealtında balığın başlama mevsimimi geliyor yoksa bitme mevsimimi bir bilen söylesede öğrensek valla..bu çeşmealtında bugüne kadar hemen hemen hiç verimli bir av gerçekleştiremedik doğrusu :(

ibrahimz35
28-05-2008, 09:21
Turgay abi dedigin gibi balık azda olsa çok güzel bir gün geçirdik.

Salih Reis
28-05-2008, 09:41
bizde pazar günü çeşmealtından ava çıktık bol ve çeşitli yemimiz olmasına ve 6-7 yer değiştirmiş olmamıza rağmen hemen hemen hiçbirşey avlayamadık.
Bu Çeşmealtında balığın başlama mevsimimi geliyor yoksa bitme mevsimimi bir bilen söylesede öğrensek valla..bu çeşmealtında bugüne kadar hemen hemen hiç verimli bir av gerçekleştiremedik doğrusu :(

Aydın kardeş maalesef bitme zamanı :(

eylülü beklemek gerekecek :)

Anıl ÜNALAN
28-05-2008, 17:19

Aydın abi merhaba ; ÇeşmeaLtında baLık hiç bi zaman bitmez. Avını gördüğün mercan , çupra vs böLgeden uzakLaşsada diğer baLıkLar çeşmeaLtını bırakmaz aksine akın eder.MisaL şuan istavrit başLamış buLunmakta giden 6-7 kg den aşşağıya avLa dönmüyor(bugün aLdığım istihbarat) .10 gün içinde de uskumruyu bekLiyoruz o da geLdikten sonra yine ortaLık şenLenicek ;)

Hasan BALIKÇI
28-05-2008, 19:16
İbrahim kardeşim biraz geç gördüm kusura bakma senin avların gerçekten mükkemel oluyor bende severek tebrik ediyorum hatta afiyet olsun diyorum.:helal::helal::helal:

bende teknemi alsam yine acaba?

sevgiler saygılar

sprinter2005
28-05-2008, 20:32
hepsini aynı gün yaklamadın dimi arkadaşım....yok sa deli olacaammm....

mehmetkumru
28-05-2008, 21:44
ya ibo cum bu balık lar biraz daha artsa demi nasıl olur. bir de bu vedat ı ne yapalım bilmiyorum

ibrahimz35
28-05-2008, 21:45
Geçen haftaki av daha güzeldi, bu hafta biraz az ama hepsi aynı gün.

ibrahimz35
28-05-2008, 21:46
Mehmet abi aramıza hoş geldin, imza ayarlarını yaparsan arkadaşlarda seni daha iyi tanır.

ibrahimz35
28-05-2008, 21:51
Sağolasın Hasan abi senin rekorlarını kırmaya çalışıyoruz.

ADNAN
28-05-2008, 23:07
Aydın kardeş maalesef bitme zamanı :(

eylülü beklemek gerekecek :)

salih kardeş çeşmealtında 12 ay 4 mevsim gece gündüz is....(isparoz ve cinsleri) hiç bitmez bitmezzzzz :)

aybasan
29-05-2008, 01:27
Salih abi balığın mevsimi bitti eylülü beklemek lazım diyor bende eyvah diyorum havalar güzelleşti artık rahatça balığa gideriz derken kötü bir haber oldu bu.:(
Anıl kardeşte balık hiç bitmez diyor biraz ümütleniyoruz :) ama benim tutkum Mercan ve Çipura avı.açıkcası diğer avlar beni çok cezbetmiyor.Yinede uskumru avıylada lezzetiylede iyi bir seçenek gibi duruyor.
Çeşmealtınada bu uskumru avı hangi yöntemle ne tür oltayla ve hangi saatlerde yapılıyor genel olarak?ve ençok nerede çıkıyor hemen hemen heryerdemi yoksa yoğun olduğu yerler varmı?

Anıl ÜNALAN
29-05-2008, 12:44
Salih abi balığın mevsimi bitti eylülü beklemek lazım diyor bende eyvah diyorum havalar güzelleşti artık rahatça balığa gideriz derken kötü bir haber oldu bu.:(
Anıl kardeşte balık hiç bitmez diyor biraz ümütleniyoruz :) ama benim tutkum Mercan ve Çipura avı.açıkcası diğer avlar beni çok cezbetmiyor.Yinede uskumru avıylada lezzetiylede iyi bir seçenek gibi duruyor.
Çeşmealtınada bu uskumru avı hangi yöntemle ne tür oltayla ve hangi saatlerde yapılıyor genel olarak?ve ençok nerede çıkıyor hemen hemen heryerdemi yoksa yoğun olduğu yerler varmı?

Aydın abi uskumru çeşmeaLtında kanaL adı veriLen adaLardan uzak güzeLbahçeyi cepheden gören bi böLgede yapıLıyor.Av yöntemi tek zokaLı iğne ve yem oLarak hamsi. Av saati sabah şafağında başLayıp 8-9 a kadar sürmekte ondan sonra anca saatte bi kaç adet aLabiLirsiniz yani 9 dan sonra bekLemeye gerek yok .ZokayLa 6-7-8 metreLerde bazen daha derinde (max 12-13) bazen daha yukarıda (2 metrede tuttum) av vermektedir yeterki yeme saLdırmaya bi başLasın arkası her zaman geLiyor ;)

SaygıLarımLa.

Teaser
29-05-2008, 13:24
Kıyıdan bahsetmiyorsun anladığım kadarıyla.O zaman çapari niye kullanılmıyor ki? Çok merak ettim.Sevgiler...

Anıl ÜNALAN
29-05-2008, 17:50
Kıyıdan bahsetmiyorsun anladığım kadarıyla.O zaman çapari niye kullanılmıyor ki? Çok merak ettim.Sevgiler...

Nedim abi çapari kuLLananLarda var hatta bende kuLLanıyorum ve çapariyi yemLi yapıyorum tüyLerin üzerine yemde takıyorum zokayLa aLınan verim kadar verim vermiyor. O yüzden zoka forever :D Hatta çıpLak diye tabir ettiğimiz sadece iğne üzerine yem ve çok ufak sıkma kurşundan oLuştan takım kuLLanıyoruz bu şekiLde daha iyi av veriyor gibi geLmekte bize :)

Hasan BALIKÇI
29-05-2008, 19:45
Sağolasın Hasan abi senin rekorlarını kırmaya çalışıyoruz.

zaten kırıyorsunuz kardeşim merak etmeyin hemde her şeyinizle :helal::helal::helal:

sevgiler saygılar