PDA

Tüm Versiyonu Göster : doğru mu?

ADNAN
26-05-2008, 22:57
Sevgili üyeler bundan böyle profosyonel balıkçılık yapan teknelerle biz amatörlerin balık avı yapmasına izin verilmiyormuş ve cezasının çok ağır olduğunu söylüyorlar, geçen hafta karaburunda 15 yıldır çıktığımız dostumuz da buralarda sahil güvenlik çok sıkmaya başladı müsade etmiyorlar dedi ayrıca 2 hafta önce ürkmez tafaından da aynı yanıtı aldım bilgisi olanlardan yorumlarınızı bekliyorum, bu iş böyleyse biz amatörler illaki tekne mi almalıyız ;) yoksa yıllardır tekneyle çıkmak hayal mı olacak :(

gerence
26-05-2008, 23:44
Adnan kardeşim; profesyonel bir balıkçı teknesi ile balığa çıkabilmen için: prfesyonel balıkçı ruhsatı alman gerekiyor . Öncelikle bir balıkçı kooperatifine üye olacasın tabi olabilirsen sonra da Tarım il ya da ilçe müdürlüklerinin birinden 2 fotoş nüfus suretiş ikametgahş 2 fotoğraf ve de 25 ytl ile müracaat edeceksin... Kabul ederlerse profesyonel balıkçı olacaksın :):deli:
Ya da bir amatör arkadaşının teknesine misafir olacaksın ya da amatör bir tekne alacaksın ;)
Esas sen dua et de yakında bu hükümet balık yerken rakı içenlere ceza yazdırmasın:deli::P:P:P:deli:

Anıl ÜNALAN
27-05-2008, 11:46
Adnan abi oLayın doğruLuk payı yüksek. Limanda herkes hemen hemen herkes profesyoneL baLıkçı beLgesi çıkarttı. Herkeste miço beLgesi var diye gerek duymuyordu kimse bu beLgeyi aLmaya ama öyLe duruma geLdi ki herkes aLdı.

Benim asıL merak ettiğim konu. Bizim teknede herkes profesyoneL meseLa bi kişi aramızda beLgesiz bu yüzden ceza yermiyiz ? 3 profesyoneL bi amatörü götürür mü:D çok merak ediyorum biLen varsa cevabını istiyorum..

SaygıLarımLa.

paşalı
27-05-2008, 21:28
Amatör belge çıkarmaya gittiğim zaman bana kapıdaki görevli plakalı tekne ile çıkıyorsan profesyonel belge çıkar demişti.Fakat benim evraklarım amatör için olduğundan amatör çıkarmak zorunda kaldım.

ADNAN
28-05-2008, 22:51
Adnan kardeşim; profesyonel bir balıkçı teknesi ile balığa çıkabilmen için: prfesyonel balıkçı ruhsatı alman gerekiyor . Öncelikle bir balıkçı kooperatifine üye olacasın tabi olabilirsen sonra da Tarım il ya da ilçe müdürlüklerinin birinden 2 fotoş nüfus suretiş ikametgahş 2 fotoğraf ve de 25 ytl ile müracaat edeceksin... Kabul ederlerse profesyonel balıkçı olacaksın :):deli:
Ya da bir amatör arkadaşının teknesine misafir olacaksın ya da amatör bir tekne alacaksın ;)
Esas sen dua et de yakında bu hükümet balık yerken rakı içenlere ceza yazdırmasın:deli::P:P:P:deli:

Yusuf abi rakı konusu herkezin gündeminde ;) Balıkçı koop.a üye olabilmek sanırım zor olacağa benzer... yandık desenize :( bugün Deniz abi sahil güvenlikle tel ile görüşmüş kıyı avında bile avlanma belgesi soracaklarmış ve cezasıda varmış, nedir bu işi bu kadar sıkacak anlıyamadım yakında deniz kıyısında dolaşmak için de belgemi alacağız;), bilgilerin için teşekkürler sevgi ve saygılarımla

kturkol
29-05-2008, 21:33

yakında onuda yaparlar merak etmeyin. o zaman bizede inadına yemek düşer.

sanırım balık yakalamak ve yemek mubah değil. bu nedenle yavaş yavaş, alıştıra alıştıra geliyor yasaklar.

Hasan BALIKÇI
30-05-2008, 21:28
denizlerimiz AB tarafından özelleştirilmiştir rakı desen pahalılıktan :deli: eeeeh belgenizi alın iki senede bir 20 ytl versek ne çıkar ama balık tutmak yasak derlerse belgeleri ne yapçaz olurmu olur
saygılar sevgiler

iskorpit
02-06-2008, 08:40
denizlerimiz AB tarafından özelleştirilmiştir rakı desen pahalılıktan :deli: eeeeh belgenizi alın iki senede bir 20 ytl versek ne çıkar ama balık tutmak yasak derlerse belgeleri ne yapçaz olurmu olur
saygılar sevgiler

:deli::deli::deli::deli::deli: