PDA

Tüm Versiyonu Göster : tangayikanın nadide türleri

Caner BALIKÇI
05-06-2008, 00:07
Tangayika nın en çok bilinen ve en görkemli balıkları olan troplar frontiler leptolar vermiş olduğum linkten bakabilirsiniz.Beslemek isteyenler açısından faydalı olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim.

[Only Registered Users Can See Links]
saygılar

ibrahimz35
05-06-2008, 13:21
Benim sevdigim tropheusları koymuşsun Hüseyin'cim.
yeni akvaryum yaptırmayı düşünüyorum,
150.50.65h
sence tropheusların hangisinden alayım. tek kolani.

Caner BALIKÇI
05-06-2008, 14:19
Abi eğer ilk kes tropeus besleyeceksen bence dubaisiyi tercih etmelisin yavrudan 25 tane alıp büyüdüklerinde iki koloniyi rahatlıkla oluşturabilirsin ama benim tercihim tek koliniden yana zaten baskın erkekler koloniyi kurar 1 erkeye en az 5 dişi düşecek koloniler çok sağlıklı olur.Sana dubaisiyi tavsiye etmemin amacı yavruyken siyah üzerinde beyaz noktaları olan bu troplar büyüdüklerinde sadece siyah olurlar ve solungaçlarının hemen arkasında sarı bir bant oluşur.Hem dubaisiler tropeus türünün en ucuz balıklarıdır.Toptancılara gidebilirsen 3 cm lik dubaisileri 5 ytl ye alabilirsin .Akvaryumunun ölçüleri çok iyi ve bu tankta dediğim gibi 20-25 tane alırsan ilerde oluşturacağın koloniyi çok sağlıklı şekilde seçersin.Abi sen tropeus tankını kur ben büyük bir zevkle bakmaya gelirm...:D

Saygılar..

ibrahimz35
05-06-2008, 15:35
Hüseyin'cim bu işi yapaçaksam en iyisini yapmak isterim. Yani herkeste olan ve ucuz olandansa biraz nadir ve palısından olsun, elimizi taşın altına koyduk geri dönüşü yok bu sevdanın. Rastgelsin ailesinden Murat abi Halim abi ve Salih reisle tanıştık. Diyer aile üyeleriylede telefonlaşıyoruz. Bornova'da çalışıyorum senide beklerim kahve içmeye. Saygılar Kardeşim.

Anıl ÜNALAN
05-06-2008, 15:37
Hüseyin'cim bu işi yapaçaksam en iyisini yapmak isterim. Yani herkeste olan ve ucuz olandansa biraz nadir ve palısından olsun, elimizi taşın altına koyduk geri dönüşü yok bu sevdanın. Rastgelsin ailesinden Murat abi Halim abi ve Salih reisle tanıştık. Diyer aile üyeleriylede telefonlaşıyoruz. Bornova'da çalışıyorum senide beklerim kahve içmeye. Saygılar Kardeşim.

Bende geLiyim mi kahve içmeye abi :D (Akvaryum muhabbetine giremiyoz bari bu şekiLde araya atLıyaLım :D )

ibrahimz35
05-06-2008, 15:44
Kardeşim, sana ve herkese kapım sonuna kadar açık. Çay kahve bahane.

Anıl ÜNALAN
05-06-2008, 15:47
Kardeşim, sana ve herkese kapım sonuna kadar açık. Çay kahve bahane.

Yupii bende muhabbete katıLdım :)

Teşekkür ederiz abi umarım bi gün denk geLir hep beraber biyerLerde kahve-çay içeriz ;)

Caner BALIKÇI
05-06-2008, 22:17
Sana balık alman konusunda elimden gelen yardımı yaparım ve istediğin türü toptan alabiliriz.Çok samimi arkadaşımın akvaryumcu dükkanı olduğu için böyle sölüyorum:).Madem kimsede olmayan türleri beslemek istiyosun o zaman abi seni ellerinden öpmek istiyorum:helal:.Çünkü bu işin riski çok o kadar paralar harcıyoz balık bi hasta oluyo ve hayatını bile kaybedebiliyo.Onun için bu iş cesaret ister işte o cesaret bizde fazlasıyla var :D.Abi yakın zamanda bir organizasyon olursa orda mutlaka tanışalım.

Saygılar..

ibrahimz35
05-06-2008, 22:51
Kardeşim, Bornova'ya yolun düşerse beklerim. İşyerindeki arkadaşımda Altındağlı. Saygılar.

Caner BALIKÇI
05-06-2008, 22:57
Ne demek abi büyük bi şerefle gelirim.

Saygılar...