PDA

Tüm Versiyonu Göster : Altolamprologus calvus (Siyah Calvus)

Caner BALIKÇI
05-06-2008, 22:29
Habitatı ve Anavatanı: Tanganika Gölü'nün Sığ Kayalıkları

Beslenme Biçimi: Etçil

Davranış Biçimi: Kendi bölgesinde agresif.

Kendi Türlerine Davranışı: Orta Derecede Agresif

Yüzme Seviyesi: Taban

Cinsiyet Ayrımı: Erkekler daha iri ve yüzgeçleri daha uzun olur.

Üreme: 25 – 150 Yumurtayı Kovuklara Bırakır

Sıcaklık: 24 ° - 26 ° C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 15 cm

En Az Akvaryum Hacmi: 100 litre

Su Sertliği: Çok Sert

pH: 8,6 – 9,1

Zorluk Seviyesi: 3

[Only Registered Users Can See Links]

Genel Yorum: Kongo, Black Kamerun gibi varyasyonları vardır. Üreme zamanı saldırganlaşır. Ortalama 1.5 yaşında üreme çağına gelir. Yumurtalamadan sonra mümkünse dişiyi akvaryumda bırakarak, akvaryumdaki diğer balıkları, mümkün değilse de kabukla beraber dişiyi ayrı bir akvaryuma almak yavruların kurtulması açısından en iyisi olacaktır. Kabukların içine yumurtlarlar ve kabukları bölge edinirler.(-----ALINTIDIR-----)

ibrahimz35
06-06-2008, 08:32
Calvus,kimilerine göre çirkin bir balık olsada bence görüntü bakımından vede değişik renklerinden dolayi begendigim güzel bir balık.
Senin tercihinde içlerinden en güzeli.
[Only Registered Users Can See Links]

Caner BALIKÇI
06-06-2008, 10:47
Abi calvus türleri arasında iki tane türü tek geçerim black kamerun calvus ve nangular.Çok mükemmerl canlılar ve piyasada çok az var ;)

paşalı
06-06-2008, 18:16
Hüseyincim sen meraklısın diye sana yazıyorum gerçi yanlış yere yazmıştım ama sana göstereyim dedim bilmiyorum görmüşmüydün.Tartışma ve sohbet bölümünde amazonun efendileri konulu yazıyı bir incele bakalım beyenecekmisin.

Lethe
06-06-2008, 18:57
İleride bakmayı düşündüğüm balıklar...gerçekten muhteşemler....

emre97
06-06-2008, 19:26
Benim de en beğendiğim balıklardan biridir.. saygılar...:helal:

Caner BALIKÇI
06-06-2008, 19:37
Hüseyincim sen meraklısın diye sana yazıyorum gerçi yanlış yere yazmıştım ama sana göstereyim dedim bilmiyorum görmüşmüydün.Tartışma ve sohbet bölümünde amazonun efendileri konulu yazıyı bir incele bakalım beyenecekmisin.

Turgay abi gördüm hatta dün akşam gördüm bu gün de arkadaşlara anlattım böle böle dedim bizim sitede bi abide var piranalar dedim tam build balıklar.Balıkların gerçekten güzel abi :helal:sıkılırsan kimseye verme ben alırım :D:deli:

saygılar..

paşalı
06-06-2008, 21:21
Hüseyincim onlar benim oğlanındı o meraklıydı.Resmi olanlar onda şu anda yok akvaryumu bozdu herhalde satmış gelip alacaklar diyordu.Şimdi bir tane küçük var bir tanede şoyle uzunca koca koca dişleri dişarda başka bir cins daha var.Hep onları dışarıdan getirtiyordu ben pek anlamam ama o havaalanına gidip kargodan alıyordu.Piranhalar.com da yazışıyorlardı.