PDA

Tüm Versiyonu Göster : İlk Levreğim

senior
15-06-2008, 17:26
Okullar tatil olunca cocukları ve hanımı alıp yazlığı açmak ve temizlik yapmak için doğruca Gülçavuşun (Enez) yolunu tuttuk. Cumartesi günü yazlığı açıp ufak tefek temizlikten sonra asıl amaç için sabahı zor ettim.Saat 5 te avlak yerine (Sultanilçe balıçı barınağı) ulaşmıştım.Yaklaşık 7-8 aydır buzlukta tuttuğum sardalyalarla(Kıbrıs sarma) avıma başladım.Veeeee birkaç avdan sonra ilk levreğimi yakaladım.Sanki kalbim yerinden çıkacaktı.Bu balık merakı yaklaşık 3 sene önce yazlıkla beraber başladı.İlk sene zargana avlamakla geçmişti.Ama 2 seneden beri bir çok balık yakaladım. Ama bir levreği nasıl yakalarım diye deliriyordum.Muhteşem bir olaydı.Sezonu benim açımdan çok iyi açtım. İnşallah devamı gelir.
(resimleri ekleyebilirim umarım)
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

paşalı
15-06-2008, 18:04
Senior tebrikler levreğin fevkalade.

paşalı
15-06-2008, 18:06
Kbrıs sarmayı nasıl yapıyorsun.?Kurşun veya şamandıra varmı?Sardalyeyi tek bütünmü sarıyon?

senior
15-06-2008, 19:17
Kbrıs sarmayı nasıl yapıyorsun.?Kurşun veya şamandıra varmı?Sardalyeyi tek bütünmü sarıyon?

Ben oltamda beden 0,33 misina kullanıyorum.Sırasıyla stoper ,şamandıra,hareketli kurşun,klipsli fırdöndü ile olta tamam. İğnelere gelince 8 numara çapraz kısa pala kullanıyorum .

Sardalyayı bütün olarak sarıyorum en son kuyruğuna ters düğüm atıp işi bitiriyorum.

iskorpit
16-06-2008, 06:38
tebrikler güzel bi av yapmışsınız daimi olması dileğiyle.SAYGILARIMLA

emre97
16-06-2008, 13:32
tebrikler güzel bir av olmuş saygılar..:helal:

ismail2776
18-06-2008, 07:33
tebrikler güzel bir av olmuş çeşit bol, zevkli olmuştur.

çeşme35
18-06-2008, 07:38
Tebrikler devamını gelmesi dileğiyle, geçen sene aynı başlıktan bende açmıştım sonrasında bi tane daha tuttuk şu sıralar beklemedeyiz.ama devam edenler var çeşme limanda bi abimiz bütün sardalyayı kıbrıs şeklinde kullanıp.. 2 adet 1 er kg levrek aldı .Bu yöntemi denemekte yarar var.