PDA

Tüm Versiyonu Göster : deniz gözlüğü önerisi lütfen

amprikuku
26-06-2008, 19:06
daha önce sadece 1 kaç kez su altına öyle dipte bi şey dikkatimi çektiği için 8 metreye dalmışlığım var ama su altında vakit geçirmeyi çok sewiyorum.bana önerebileceğiniz bi gözlük var mı görüş iyi olan buğu yapmayan.şimdiden çok teşekkür ederim umarım ilgilenirsiniz

hasanova
26-06-2008, 19:09
Selamlar enteresan nickli dostum, deniz gözlükleri hakkında çok fazla bilgim olmamasına karşın yüzüne tam oturması ve kenarlardan su almaması için silikon kenarlı gözlükleri tercih etmeni öneririm. Gözlüğün buğu yapmaması içinde dalmadan önce iç camlara tükürüp ovalar ve deniz suyuyla şöyle bir temizleyip gözlüğü öyle takarsan buğu sorununun çözüldüğünü görürsün. Saygılar.

amprikuku
26-06-2008, 19:12
çok sağol ilgilendiğin için ama bide marka ve nerden bulabileceğimle ilgili bilgi de verirsen verirsen çok iyi olur

hasanova
26-06-2008, 19:16
[Only Registered Users Can See Links]

Bu linkten bir göz at istersen dostum.

walras
27-06-2008, 09:06
amprikuku ne demek cidden ? leman dergisinde kukular var da amprisi yok :P acaba leman dergisiyle bağlantılımı?

Anıl ÜNALAN
27-06-2008, 15:55
Buğu yapmayan maske içinde temperate özeLLiği buLunan yani gerçek camdan yapıLmış gözLük aLmanızı tavsiye ederim ;)

xnode
27-06-2008, 16:59
bir bilgi. deniz gözlüğünün buğu yapmamasını istiyorsanız dalmadan önce deterjan ile yıkayın.

Anıl ÜNALAN
27-06-2008, 18:59
O zaman bir biLgi daha deniz gözLüğünün buğu yapmasını istemiyorsanız cama deniz yosunu sürtünüz :)

Taygun KOCABIYIK
27-06-2008, 19:48
Cem abi söylediğin doğru fakat deterjana karşı cildi hassas olanlar olabilir o yüzden tükürük en güzel yöntem. Anılın dediği gibi yosunda çaredir. Patates, diş macunu, camı çakmakla yakmak ise diğer yöntemler. Camın buğu yapmasının sebebi üretimde cama yapışan kimyasal maddeler olduğunu okumuştum biryerde. Bir diğer sebebi ise yüzümüzün ve suyun ısı farkı suya girmeden önce yüzümüzü suyla biraz ıslatırsak sorunu kökten çözmüş oluruz.

amprikuku
03-07-2008, 19:19
amprikuku ne demek cidden ? leman dergisinde kukular var da amprisi yok :P acaba leman dergisiyle bağlantılımı?

aslında 3nesnenin isimlerinden gelio kendin çözersin artık:)pri=pipi dierleri belli zaten:)

amprikuku
03-07-2008, 19:21
gerçekten teşekkür ederim çok sağolun bu yaz tüm bu yöntemleri deniyecem bakalım en iisi hangisi olcak:)

walras
03-07-2008, 19:24
aslında 3nesnenin isimlerinden gelio kendin çözersin artık:)pri=pipi dierleri belli zaten:)
tam tahmin ettiğim gibi:P .. açıklamaya teşekkür...:deli: