PDA

Tüm Versiyonu Göster : El yapımı suni yaprak yem hazırlama

xnode
10-07-2008, 14:36
Zakkum yaprağı ve usta balıkçının sahtesi ([Only Registered Users Can See Links]) konulu mesaj içeriğinden esinlenerek ve konuya uygun olarak Ustalara Saygı Kuşağı :D mamülü. Usta balıkçıların söylediklerine göre, sahte yemler balıkların beğenisine göre değil balıkçıların beğenisine göre hazırlanıp albenili hale getiriliyormuş. :)

Kullanılan malzemeler:

Yapışkanlı fosforlu folio (3D gümüş vs.. de olabilir)
Suda çözülmeyen asetat kalemi
Makas
3lü kanca
0.35 misina
Zımba

[Only Registered Users Can See Links]
Alışveriş merkezinden alınan yapışkanlı folio ve diğer gereçlerimiz.

Folyomdan, üreteceğim yaprak balığa uygun boyutlar kadarını kesiyorum.

Asetat kalemi ile balığımın formunu folio üzerine ana konturu ile çiziyorum.

Folio üzerine çizdiğim balık formlarını makas ile kesiyorum.

Aynı kalıbı kullandığım için milimetrik olarak uyuşuyorlar. Bunları üst üste yapıştırıyorum. yapıştırırken tam ortada kalacak şekilde misineyi ortada bırakıyorum.

Suya dayanıklı asetat kalem ile balığı biraz daha gerçekçi hale getiriyorum. Göz ve yüzgeçlerini çiziyorum. Zımba ile gaga ve kuyruktan (misine ortada kalacak şekilde zımbalıyorum. Misinedan ortadan kayıp gitmesin diye)

3lü kancamı da sona takıyorum. 1.5 kulaç öne 100 gramlık kıstırma veya gezer kurşunumu takıyor ve fırlatıyorum.. (Daha fırlatılmadı tabii) Bu balık sağa sola yalpayarak pırpır yaparak 1.5 kulaçlık boşluktan istifade gezerek gelecektir.

En üstte verilen linkteki ustamıza saygıyla...
Rastgele..

Anıl ÜNALAN
10-07-2008, 14:56
Abi naptın sen yaa biz o yaprakLa ne tutçağımızı buLamadık daha sen bi de bunu çıkarttın :) Neyse bunLa da avLıcak bişey buLuruz :D

Süper bişey abi yaa iş yapıcağını düşünüyorum ben :)

levrek
10-07-2008, 18:43
Ellerine sağlık B.Cem,sahtenin yumuşaklığını gidermek için,sahte çicek yapımında kullanılan jelatin diye bir malzeme vardır,bunlar ince küçük plakalar halinde satılır.Bir tencerede eritip fırça ile sahtenin üzerine sürersen sertleştirip hem parlaklık hemde sudaki dayanıklığını arttırmış olursun,sevgilerimle

xnode
10-07-2008, 19:12
Ellerine sağlık B.Cem,sahtenin yumuşaklığını gidermek için,sahte çicek yapımında kullanılan jelatin diye bir malzeme vardır,bunlar ince küçük plakalar halinde satılır.Bir tencerede eritip fırça ile sahtenin üzerine sürersen sertleştirip hem parlaklık hemde sudaki dayanıklığını arttırmış olursun,sevgilerimle

Evet üstad; çok iyi fikir. Tatile çıkıncaya kadar onlardan biraz edineyim.

hakan25
10-07-2008, 20:32
teşekkürler cem ellerine sağlık..