PDA

Tüm Versiyonu Göster : 01.08.2008 Antalya Av Raporu

kungfucu07
05-08-2008, 22:15
Merhaba Arkadaşlar.. sabah 5 de tekne ile büyük limandan sıçan adasına doğru yola koyulduk... 20 dk sonra ilk lambuka oltaya atladı.. Acayip şekilde poyraz olduğundan lambuka avından sonra derine olta atamadık ve sıçan adası kenarına gittik. orada maximum 7 metre derinlikten çok güzel karagöz, melanur ve likoz tuttuk... öğleden sonra tekrardan açıldık ve lambuka avımıza devam ettik ogün tam 34 adet lambuka aldık ve yaklaşık 5 kilo kadar bir kaç çeşit balık tuttuk..Aşağıya birkaç resim koydum.. herkese rastgelsin...

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

gerence
05-08-2008, 22:43
Elinize sağlık, lambukalar heyecan vermiş olmalı:) nasıl pişiriyorsunuz ,özel bir tarifiniz varsa yazın da bilelim :)

Taygun KOCABIYIK
06-08-2008, 05:23
Tebrik ederim lambuka harika keyif veren bir balık güzel bir av olmuş sizin için.

iskorpit
06-08-2008, 07:53
tebrikler mükemmel bi av olmuş daimi olması dileğiyle.RASTGELSİN

xnode
06-08-2008, 10:17
Ben bugüne kadar ne lambuka isimli balığı tuttum ne de yedim. Nasıl bir balık bu ? lezzetli midir ?

Taygun KOCABIYIK
06-08-2008, 10:42
Ben bugüne kadar ne lambuka isimli balığı tuttum ne de yedim. Nasıl bir balık bu ? lezzetli midir ?

Cem abi biz geçen sonbahar bu balıklardan yakaladık. Çok bol, çok yırtıcı, çok mücadeleci ve bence çok lezzetli bir balık.
Yalnız pişirmeden önce işlemden geçirmek gerekiyor. Derisi çok kalın zımpara kağıdı gibi, etide çok kanlı.
Ben daha önce yazmıştım ama kısa bir özet geçeyim o yazıyı bulunca linkini eklerim buraya.
Balığın derisini yüzüp temizliyorum ardından tavaya sığması açısından 2-3 parçaya ayırıyorum sirkeli su içinde fazla değil 5-10 dakika bekletiyorum. Ardından iyice kanı ve sirke kokusu çıkana kadar yıkıyorum. Daha sonrası klasik unlayıp kızgın yağda pişirmek. Önemli bir nokta da balığın beklemiş olmaması bekleyince tadı garipleşiyor.

[Only Registered Users Can See Links]

Anıl ÜNALAN
06-08-2008, 12:53
Hocam tebrikLer güzeL av oLmuş..
TuttukLarınızdan bir kaç tanesinin kuLağına anıL abinizi ziyaret edin artık diyip saLarsanız sevinirim 4 koLLa burda onLarı bekLiyorum :)

kungfucu07
06-08-2008, 15:40
sağolun arkadaşlar..gerçektende çok heyecan vericiydi inşallah haftaya tekrardan gideceğiz.. bu arada palamut mevsimide başladı.. bu sefer çeşit daha çok olacak inşallah... :) herkese ratsgelsin....

paşalı
07-08-2008, 20:03
Muhammet kardeşim Lambukalar süper tebrikler.Daha irilerinin rasgelmesi dileklerimle afiyet olsun.

eminkaya
09-08-2008, 10:00
arkadaşım güzel av ama lambukalar çok küçük biraz büyümesine izin ver rastgelsin

xanderzone
10-08-2008, 12:02
Tebrkler güzel av...